Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Slušný film a povedenější než jednička. Herci hrají lépe, atmosféra potemněla, triky se zlepšily a děj je lepší. Tenhle díl si přesto divák příliš nezapamatuje, neobsahuje žádné wow scény a navíc ten Lockhart je opravdu otravný. 70%

Hrdina (2002)

Dle mého názoru druhý nejlepší z nových východních akčňáků po Zatoichim. Obsahuje velké množství lyričnosti, poetiky a estetiky přenesené na plátno, dobré vizuální efekty i solidní hudbu, ale jako celek, i když působí dobře, nezanechal ve mně ten správný pocit. Nemám ani potřebu si jej pustit podruhé, děj se vleče a i když je dobře promyšlený nemá pro mne to správné kouzlo. A ti herci mi prostě nesedí, nevěřím jim jejich role, přijde mi že mají tak tři výrazy a ty střídají dokola. Pro ty co mají východní filmy rádi to bude ale jistá pěti hvězda, pro mne jen 75%

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Velmi příjemný film, herci nepatří mezi mé oblíbence ale hrají parádně, téma i děj parádní, vše s humorem i hloubkou. Asi vážně nemám co vytknout. I přes kvalitu filmu ale ve mě film nezanechal ten oh efekt aby se proojoval do top.

Insomnie (2002)

SKvělí herci, režie i scénář a inovativní prvky na krimi. Ale mám problém dát pět hvězdiček protože mi něco zkrátka chybí. Nevím jak to opsat, ale prostě mi chybí zajímavější děj. Prostě se cítím ochuzen na ději, na to že se jedná o krimi mi samotné vyšetřování případu přišlo hodně nudné. I tak se ale jedná o skvělý film.

Království ohně (2002)

Nevím proč se tu tolik odsuzuje tento film, je sice pravda, že se ze zvoleného tématu dalo získat mnohem víc. Tvůrcům se podařilo natočit pouze velmi průměrný film, který má jednak výhodu toho, že je hodně originální (v kolika filmech jste viděli zároveň tank a draka) a potom i to, že ti draci kteří se zde objevují jsou naprosto perfektně udělaní, stejně jako velmi pěkně zničený Londýn. Zbytek prakticky průměr. Možná ještě Christian Bale není zas až tak šedivý. Tak proč ty 1-2 hvězdy :)

Minority Report (2002)

Film je v jádru dost průměr, kterému vévodí Cruise s jeho naprosto příšerným monotónním projevem, ale zaslouží si o hvězdičku lepší hodnocení kvůli nadčasovému vizuálu a hlavně velmi dobře postavenému zvratu v ději. I tak je ale MR z dnešního pohledu poměrně dost překonané dílo.

Resident Evil (2002)

První díl béčkových zombie filmů. Nepůsobí zas až tak moc akčně, na druhou stranu má své prvky, kterým se daří navodit atmosféru. Mile chybí v jedničce sex-appeal, Michelle je totálně nudná, stejně jako zbytek hereckého obsazení. Triky samozřejmě staršího data, takže ta zmutovaná mrcha nepůsobí moc hezky (například se rozhodně nedá důvěryhodností srovnat s o 20 let starší Vetřelcem...). Ústřední hudební motiv se povedl, stejně jako téma a motiv celé série. Jako rozjezd to špatné není, ale jinak nic moc.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Zatímco jedničku jsem hodnotil lepšími čtyřmi, tady jsou to čtyři hvězdy jen tak tak (především kvůli osobnímu vztahu k Hvězdným válkám). Proč? Především kvůli jednomu jménu: Hayden Christensen. Tohoto herce prostě nejsem schopen Lucasovi odpustit, on totiž absolutně neumí hrát a i když tato sága nikdy na hercích nestála, tak dosazení amatéra do role hlavního hrdiny je opravdu tvrdá zrada. Pak je tu pokažený souboj světelnými meči, děj který je opět nastavovaný co to jen jde. Další ranou jsou pak vysloveně strašné romantické scény v podání Christensena. Co funguje dobře je koloseum, bitva, Kamino, všihni herci vyjma toho již zmíněného a opětovně vizuály a hudba. Objektivně to na vc než na tři hvězdy nestačí.