Černé zrcadlo - San Junipero (2016) (epizoda)

Tohle je na romantické rovině velmi dobré a z příběhového pohledu nejlepší díl, problém je, že to celé příšerně kulhá po filosofické stránce. Všechny ostatní díly před něčím podobným silně varují a nastavují takové utopii kontroverzní zrcadlo a tady nic.

Černé zrcadlo - Série 1 (2011) (série)

Třídílná miniserie nenavazujících krátkých filmů o kontroverzi sociálních medií, kterým budeme možná v blízké budoucnosti čelit. Tohle je asi jedna z nejvíc aktuálních věcí, kterou může současná mladá generace vidět a jsem zvědavý, až si tohle pustím za 20 let...

Černé zrcadlo - Série 2 (2013) (série)

Druhá serie se podle m trochu odprostila od high tech budoucnosti a sklouzla trochu k navozování nepříjemných stísněných stavů, kdy asi hlavním pojícím motivem je fakt, že za zlo se zásadn trestá ještě větším zlem. Kvalita dílů se ovšem stále drží velmi vysoko a jedná se o námět, co jinde zřejmě neuvidíte.

Černobyl (2019) (seriál)

Tneto seriál nejde hodnotit jinak. Ano, obsahuje pár problematických momentů ve faktech (igelity kolem obětí ozáření v nemocnici apod), ale přesto je historicky přesný a věrný na úrovni dokumentu. Úžasné dílo stanice HBO a kéž by se podobných miniserii založených na klíčových událostech moderní hisorie natočilo více. A mimochodem jeden z nejlépe ozvučených seriálů všech dob.

Černobyl - Open Wide, O Earth (2019) (epizoda)

Uz jsem viděl hodně, ale tenhle díl opravdu neni pro slabé povahy, protože víte, že se nedívate na nějaký přiblblý zombie... Dechberoucí záležitost, ale vážně ne jednoduchá na dívání.

Černobyl - Please Remain Calm (2019) (epizoda)

Vysoce kvalitní materiál pokračuje, oproti prvnímu dílu se začínají ve velkém stylu projevovat jednotlivé postavy.

Černobyl - The Happiness of All Mankind (2019) (epizoda)

Tohle je nepatrně slabší materiál než předchozí díl, ukazuje v podstatě sanaci následků v okolní přírodě a práci likvidátorů jaderné havárie. Scény tentokrát nejsou naturalisticky pojaty a jejich vizuální podání nezpůsobuje takové drama, na druhou stranu kontext toho co se děje je snad ještě horší než u třetího dílu. Herecky opět skvělé.

Černobyl - Vichnaya Pamyat (2019) (epizoda)

Finální epizoda se soudním procesem a vysvělením havarie. Pravděpodobně nejlepší pokud se chcete dozvědět co se stalo, jaká byla příčina i následky. Navíc obsahuje dokonalou tečku v závěrečném epilogu.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Tohle je opravdu, opravdu dobrý válečný film Akce, napětí, psychika, všechno v něm je. Ridley zase odvedl dokonalou práci, herci jsou neuvěřitelně důvěryhodní ve svých rolích, celý film je neskutešně autentický, syrový, tvrdý a bez kompromisů. O jeho kvalitách snad vypoví hodně i to, že se v české armádě pouští jako instruktážní video. 100%

Červená Karkulka (2011)

Herci jako z Twilightu, dokonce i Oldman byl absolutně hrozný. Na tomto filmu se hledají pozitiva vážně jenom těžko. Možná za tu krajinku. A za snahu. Ale děj Cčko a ještě k tomu v žánru romantického hororu, chyběl už jen upír, ale aspoň že byl vlkodlak, ti jsou taky in. No, vlk se nažral a koza zůstala celá, takže vlastně všechno dobře dopadlo. Dvě hvězdy, ale vidět bych to znovu už opravdu nechtěl. PS: a ta černoško-asiatská garda byla proč? Zase nějaké rasové tlaky?