• Thriller

Catwoman (2004)

Od totálního odpadu to zachraňuje akorát Halle Berry v koženém oblečku a Pitofova nezvykle pojatá výtvarná stylizace filmu.

Psycho (1960)

Hitchcock umí bravurně navodit temnou atmosféru. Neustálý déšť, černobílá kompozice obrazu, starý dům, pár záběrů na až zataženou oblohu, která doslova předpovídá zlo, do toho geniální hudební kompozice a o atmosféru máme postaráno. Celkově je však tento film na svou dobu revoluční a do té doby neviděná pecka. Dnes? Síla a šok již trochu vyprchaly, přece jen doba se mění, ale i po těch letech má film něco do sebe.

Přes noc třicítkou (2004)

Jednotlivé scénky jsou poměrně originální a scénář je na romantickou komedii slušně promotaný. Na druhou stranu škoda konce, který byl asi až příliš přeslazený a všechno dopadlo tak, jak to přesně dopadnout mělo.

Osudový dotek (2004)

Tak dobré zpracování látky jako je "cestování v čase" jsem už velmi dlouho neviděl. A ještě navíc celý tento projekt srší originalitou a nápaditostí.

Čínská čtvrť (1974)

Základní strukturou příběhu se to dosti podobá L.A. Confidential. Záhadná zabití, spousta okolních postav, zamlžený a naprosto nepředvídatelný děj a pomaloučku se poodkrývající souvislosti, které postupně zapadají do spletitého vzorce motivu vraždy. Polanski brilantně vystihl atmosféru klasického noir filmu. Po většinu snímku si můžeme všimnout stálého šera, které dává snímku zvláštní mysteriózní nádech.

Poltergeist (1982)

Film má špičkovou technickou stránku (tam je nejvíce vidět práce Spielberga) a nominace za vizuální a střih zvukových efektů je myslím naprosto zasloužená. Konec je doslova smršť režijních nápadů, různých vizuálních vychytávek a po celou dobu filmu můžeme pozorovat mistrně udělané scény se světly. Možná kdyby měl rychlejší tempo, na hodnocení bych přitlačil.

Vyvolený (2000)

Shyamalanovi nelze upřít originalita a v jistém smyslu i invence, se kterými se pouští do každého svého filmu, ale příběh mi nepřišel tak silný jako v Šestém smyslu a ani tak dynamický a napínavý jako ve Znamení.

Hook (1991)

Bohužel jeden z nejslabších filmů Stevena Spielberga. Výprava je skutečně úchvatná, výtvarná stylizace fantastická, a vůbec celé to má velmi silný pohádkový nádech. Spielberg si rovněž mistrně pohrává se světlem (stíny) a vyřádil se i s kamerou. Ovšem to co nahnal vizualismem, tak to zase ztratil po obsahové stránce.