• Pohádka

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Přijde mi, že to Mádla moc nebavilo. Trochu blbost, ale milá a docela originální a místy i vtipná.

V hlavě (2015)

Nápad super, vtipy vtipné, akorát trochu smutné.

Země zítřka (2015)

Přes veškeré sci-fioidní prvky to byla neskutečně zábavná podívaná. Takový netradiční typ humoru, který mě vážně bavil, je ale bohužel asi to jediné, co můžu pořádně ocenit na tomto filmu. Sympaťák Clooney a sympaťačka Britt jen pomohli k tomu, abych tuto blbůstku dokoukala do konce. Hlavní a asi i nejdůležitější myšlenka filmu: "Hněte zadkem, pokud se vám něco nelíbí," tu podle mě nebyla dostatečně vyzdvižená a tak nějak se ztratila v prezentaci fantastického světa. Nicméně upozorňování na význam fantazie a kreativity tu sice bylo, ale spíš v pohádkovém podání. A poslední klad filmu se týká toho, že hlavní hrdinkou takovédleho filmu je holka.

Život je život (2015)

Film mě bavil, byl vážně příjemně a hodně vtipný, jen ty akční bondovský pasáže mě hrozně iritovaly. Nesedělo mi to tam, nebavilo mě to, bez toho by se film klidně obešel a snad by mě bavil i víc. 3,5*

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Každopádně je příběhově horší než jednička, a nezachránilo ho ani opět úžasný 3D, tentokrát ozvláštněný o elektřinu. Opět mi tam trochu vadily smrti, ale proti gustu...

Babovřesky 2 (2014)

O něco lepší než jednička. Hlavně vtipnější.

Co jsme komu udělali? (2014)

Komedie. To je jediné, co Francouzi celkem zvládají - a docela bravurně, to musím uznat. :) U tohoto dílka se pobavila celá rodina. Opravdu povedený film s inteligentním humorem, který má zároveň příjemný nadhled. 4,5*

Co s láskou (2014)

Osudová láska. Typický Sparks. Jeho atmosféra provázela celý film. Ale byl to jeden z nejdepresivnějších přitom pozitivních filmů. Drama, drama a a zase drama. Takový holčičí film, i když s netradičním koncem. No alespoň to bylo uvěřitelný. Něco se mi na tom přesto libilo. Zvláštní. Něco takového nikdy neurazí, ale ani neohromí. Soundtrack jako vždy perfektní.

Čarovný les (2014)

Zase ty příšerně nemelodické, neuspořádané a rozlítané muzikálové písničky, které nesnáším. Nevím, proč normální krásný muzikál takhle kazí. Nějak se toto ale bohužel poslední dobou začíná rozmáhat. Podobný byl i Galavant. Nějak to vypadá že zpívají, ale přitom se to rýmuje jen občas, a žádný rytmus ani melodii to nemá. A je to spíš protivné než hezké. Trochu mi to i připomínalo Tři Bratry. Ne zrovna můj styl. Navíc ten příběh? Celkem vtipný, ale kravina :D Oproti tomu ale to obsazení bylo parádní! Obzvláště James Corden dost překvapil. 1,5*