• Pohádka

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Každopádně je příběhově horší než jednička, a nezachránilo ho ani opět úžasný 3D, tentokrát ozvláštněný o elektřinu. Opět mi tam trochu vadily smrti, ale proti gustu...

Nickyho rodina (2011)

Dokument zajímavý, přesto mi tam něco k dokonalosti chybělo. Síla lidskosti mě zaujala víc. 4,5* (Moc nechápu proč Němci ty vlaky pustili, jak to celý dokázal zařídit, a hlavně jak vůbec k celýmu tomu vyvražďování mohlo dojít, jak to mohli dopustit... To vážně asi nikdy nepochopím.)

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Film je to vážně pro děti. Takže kvalita se tu nedá pořádně hodnotit, ale musím ocenit hlavně obsazení, které bylo super a navíc to bylo i celkem vtipné. Takže slušné 3*. Příjemný Banderas, hezká Gugino, vtipná Hatcher, Trejo, Shalhoub, ... :)

Vampire Academy (2014)

Tak asi 3,5*. Mám z toho takové smíšené pocity. Chvíli se to tvářilo jako parodie, má to však svá vlastní pravidla, založené na několikadílné knize... Mno fakt nevím. Nebavilo mě to zase až tak, ale ani nenudilo. Upírská tématika je kapitola sama o sobě. Nikdy jsem filmy s upírama neměla ráda, pár seriálů jsem si ale oblíbila, a v současné době se jim fakt člověk nevyhne, takže naštěstí na upíry nemám žádné nároky (co se týče jejich "(ne)života", zabíjení, vyobrazení, atp.).

Divergence (2014)

Úžasný, úžasný, úžasný soundtrack!!! Už ten sám si zaslouží pět hvězd. Film je taky supr, i když pár nesmyslností a dokonalostí by se dalo vyškrtnout. Jenže to bude spíš chyba předlohy. Přirovnávání k Hunger Games se film ale nevyhne. Podobnosti tu jsou, ne že ne, mně to však nevadí. Hlavní hrdinka je sympatičtější, než Katniss, a i první díl je zpracován lépe než první Hunger Games. Objektivnější ale asi budu až po přečtení knížky.

Půlnoc v Paříži (2011)

Jedinou vadu shledávám v té nemožnosti potkat všechny na jednom místě. Jinak bych snad i překousla tu všudypřítomnou Francii, která je naštěstí zde zobrazena velice zajímavě. Jinak nápad úplně skvělý a prozření o spatřování "něčeho lepšího" v minulosti je právě asi ta největší pravda. 4,5*

Apollo 13 (1995)

I když ty technický věci mě moc nebavily, prostě miluju filmy podle skutečných událostí. :)

Ledové království (2013)

Na vlásku bylo vtipnější, Ledové království je krásnější.

Ať žijí rytíři! (2009)

Jediný příšera tam byl Kříž. Nic proti němu, ale nemám ho moc ráda, a tady mi celkem překážel. Jinak výborný. Krásný kulisy, kostýmy, historické filmy mám ráda. A tady jako málokde to vypadalo, jako že je divák součástí. Neměla jsem pocit že se koukám na natočený film, ale dokázala jsem si představit tam být. A to u filmů oceňuju.

Sherlock - Unaired Pilot (2010) (TV film)

Asi určitě bych se na další díl podívala. Informace jsou divákovi předkládány srozumitelněji než v official verzi. Tenhle díl proto působí průměrněji a jednodušeji. To se mi ale na originálu líbí - člověk je chvíli zmaten, než dostane konečné rozuzlení. Londýn je předveden hůře, celkové prostředí působí osaměle. Akční Watson je ale komičtější, v dobrém slova smyslu. Je přitažlivější a vážně mě baví. Donovanová je také sympatičtější. Sherlock víc přístupný, není tak protivný a navíc jsou si s Johnem možná o trochu blíž než v ofiku. Jediné co působí nezvykle, ne až tak vhodně, je hudba. Její sci-fi nádech se tam vážně nehodí. Přes všechny tyto klady je oficiální verze nedotknutelná. :)