Což takhle dát si špenát (1977)

Pro někoho omletá socialistická komedie, pro mě spolu s "Pane vy jste vdova" asi to nejlepší co nám tato herecká generace s panem Vorlíčkem a Macourkem mohli dát. Naše komedie v 70 letech prostě byla nej.

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Kdyby se dávalo hvězdiček 6 určitě bych je dal. Všichni vynikající herci v jednom filmu s perfektním Macourkem a Vorlíčkem. Prostě není co dodat. Geniální film je mojí jedničkou našich komedií.

Jméno růže (1986)

Umberto Eco a knižní předloha jsou samozřejmě klasika, pro mě je ale dnes již klasikou tento film. Jedná se o vynikající ztvárnění toho co kniha měla přinést a to se málokdy povede. Atmosféra středověku je velice věrohodná a výběr herců je dalším výborným Annaudovým tahem. Pro mě skvělé.

Chléb, láska a fantasie (1953)

První část dle mého názoru fantastické trilogie poukazující obraz typické poválečné italské vsi, kde jsou strážníci stejně vážení jako farář. Nutno uznat, že bez perfektní Giny a její "výtržnice" by film ztratil své kouzlo. Dobrá směs, romantiky, bídy, hlouposti a italské povahy. Vittorio De Sica už jako herec ukázal, že patří k italské komedii, což nám později mnohokrát ukázal jako režisér.

Poslední pokušení Krista (1988)

Dlouho jsem tento film sháněl. Martin Scorsese mohl být zárukou kvality, ale ve zvoleném tématu je velice ožehavé uspět. Nevím jak u křesťanů, ale u mě Scorsese uspěl naplno. Velice silný emotivní film, který jsem si vychutnal vlastně až po jeho skončení.

Banzai (1997)

Tato komedie z roku 1997 mě mile překvapila. Villaggia mám rád a jeho 80 léta byla perfektní. Jeho další filmy 90 let mě trochu zklamaly, ale Banzai je návratem k tomu lepšímu co "Paolo" nabízí. Ať jsou hodnocení jakákoliv, jsou prostě scény které mě dostanou, jako třeba thajská masáž.

Avatar (2009)

Po všech recenzích a kometářích asi není co dodávat. Shlédl jsem ve 3D, což je určitě pro tento film ta lepší varianta. Příběh je ohraný a spád filmu pomalý, ale kamera, efekty, výprava patří určitě mezi top toho co nám Hollywood přinesl.

Pád Třetí říše (2004)

Co se týká filmu jako školní pomůcky a učebnice dějepisu pak je to v pořádku, scénáristicky už to tak slavné není. Bruno Ganz i ostatní dodávají ale filmu "šťávu" a tak vás film vtáhne do této šedé doby. Celkový dojem zapůsobí silně.

Ženy v pokušení (2010)

Spíš to lepší z českých komedií tohoto tisíciletí, ale více zaměřeno pro ženskou část populace. Dialogy jsou ale vtipné, nenucené a určitě tato komedie oblasti sexu zaujme více generací.