Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Akční
  • Animovaný

Recenze (1 006)

plakát

Jak si nepodělat život - Beze stopy (2019) (epizoda) 

Nečekaně dobře zpracovaná povídka. Má to výbornou atmosféru a napětí v podstatě po celou dobu. Vetchý je skvělý jako vždy a k tomu ještě naše krásná příroda. Jen ten konec, teda alespoň na moje gusto, je už trošku přehnaný. I když dneska člověk nikdy neví.

plakát

Hádkovi (2022) 

To si človèk občas zapne televizi, přepne na českou komedii, nic velkého neočekává a ono ejhle objeví se film, který nenudí, tempo se naopak stupňuje a všichni protagonisté přinesou něco originálního. Tento film je opravdu herecky i scénáristicky povedený. Nenudil jsem se, pobavil jsem se, neváhám dát čtyři hvězdy.

plakát

Lustr (1979) (TV film) 

Velcí herci a velké herečky jako jedna bláznivá rodina, tak to potěší. Mladý Hartl nezklamal, ale jedničkou příběhu je strýček Nárožný, kterému role tohoto typu perfektně sedí. "To bych nebyl já, abych neměl nějaké to řešení".

plakát

Střecha nad hlavou (1987) (TV film) 

Herci sice dobří, ale jinak je to podprůměrná televizní inscenace bez "koření".

plakát

Přání k narozeninám (2022) 

V jednoduchosti je krása. A to se povedlo. Tenhle film neměl ambice ucházet se na Oskarech o nejlepší cizojazyčný snímek, tenhle film měl pobavit diváka v české kotlině, a to se povedlo. Alespoň v mém případě. Zdejší komentáře jsou hodně přísné, ale ať si každý přizná jestli se u toho, třeba jen chvilkami, nepobavil. Zejména teď, když nás média masírují válkou, prezidentskými volbami, nárůstem covidu v Číně atd., je tohle příjemné odreagování. Trochu mě mrzí, že film postupně ztrácí na tempu i humoru a pokud by byl delší, asi by se ztratil úplně.

plakát

Záhada v Saint-Tropez (2021) 

Hodnocení celkem nízká, ale mě film potěšil. Ano je to jednoduché, pro někoho trapné, ale je to správná francouzská komedie, které jsem měl vždycky rád. V období novodobých filmů je to návrat k francouzské klasice. Porovnávat s Panterem apod. to ale nelze. Je jiná doba, jiné možnosti, lidé jinak myslí, ale já jsem rád, že se ještě najdou tvůrci co nám nostalgicky nabídnou návrat do sedmdesátek.

plakát

Někoho jsem zastřelil (1966) (TV film) 

Zase jedna ze zajímavých československých detektivek. Předloha nás zavede do staré Anglie a naši tvůrci vypracovali slušnou atmosféru. Jiří Adamíra je pro roli detektiva jako stvořen. Na takové snímky se dá koukat v pohodě i po mnoha letech.

plakát

Jak přijít o život (1974) (TV film) 

Tak takové dílko se mi líbí. Skvělí herci ve výborně napsaném příběhu. I televizní inscenace může mít  atmosféru a napětí. Nevím proč, ale nějak si myslím, že Čepek v roli detektiva a Somr jako psycholog by byla ještě lepší volba.

plakát

Noční útok (2018) 

Těchto filmů už je moc. Chování osob nesmyslné, snad ani jeden by se v reálném životě takhle nezachoval. Ani matka, ani ti čtyři borci, ani děti, ani otec. Co film má, a za co hvězdičky dávám, je atmosféra. Přes nelogické chování si snímek drží slušné napětí po celou dobu.