Památkáři (2014)

Perfektní herecká sestava byla bohužel utopena ve scénáři, který nebyl přesně vyhraněn a směs dojáku, války a dobrodružství tentokrát moc nezafungovala. Chyběla tomu šťáva, akce, napětí. S neznámými herci, by to asi vyznělo ještě trochu hůře.

10.000 dollari per un massacro (1967)

Snad mě třeba Špaček421 nezastřelí, ale musím se přiznat, že jsem ostuda a tuto klasiku jsem dnes viděl poprvé. Gastaldiho rukopis je znát a je to přesně v tom duchu, který patří k pořádnému "špageťáku". Je to klasická ukázka proč je italský western lepší než ten americký.

Velká nádhera (2013)

Tak na tohle musíte být fanoušek nebo být alespoň správně naladěn na stejnou notu. Epizody a příběhy římské "lepší společnosti" jsou podány nezaměnitelným stylem a ač je snímek dost dlouhý, vizuální efekt a hudba Vás nechají pohodlně proplout dějem. Já samozřejmě nespustil oči z jedné z mých velkých favoritek Sabriny, ale s napětím jsem čekal jak vypadá Serena a trefil jsem se. Asi bych hodnotil tak 70 procenty, ale Sabrinou je to výš. I když je to i úsměvné, je to hlavně smutný příběh důchodců

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Nejen sympatické herecké výkony, ale i vcelku reálný popis práce kriminalistů. Zase tu máme další seriál, který dokazuje, že seriály české televize naplno válcují svou kvalitou seriály komerčních televizí.

Lakomá Barka (1986)

Po dlouhé době jsem shlédl tuto inteligentní pohádku. V době šílených dabingů, kdy na nás zejména americká produkce valí jeden film za druhým a česká studia aby stíhala dabingem najímají někdy snad až nemožné, působí vyprávění Jana Wericha jako balzám na duši. Musím ale také ocenit i stránku výtvarnou a jako celek je to tedy dokonalé.

300: Vzestup říše (2014)

Historická blamáž s neustále se opakujícími srážkami lodí. Krev sice lítá všude, ale moc digitalizace škodí, no není takové STATEČNÉ SRDCE po této stránce zajímavější? Kompars z posiloven je doplněn jednou sexy babou a na tu většina strhne svou pozornost. Takže jako jednohubka na efekty ano, jako historický film určitě ne.

Zlodějka knih (2013)

Nic nového v tomto žánru, ale platí mnohokrát opakované, že každá válka je děsná pro všechny a děti bohužel nejsou výjimkou. Je přínosné, že se německá kinematografie stále více nebojí tohoto tématu. Jsou to příběhy smutné a i když se tentokrát jedná o spíše nucený útok na naše city, už jen pro zvolené téma musím hodnotit spíš kladně.

Byzantium (2012)

Romantický upíří příběh má zajímavý námět, ale na můj vkus je to moc utahané a melancholické. Hudba příjemná a trefná. Štěstí že zde hrála sexy Gemma Arterton, protože oba hlavní hrdinové vedle sebe působili jako Kelly Family.

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Silný příběh s kvalitními hereckými výkony.

Superpoldové (2001)

Asi mám smysl pro humor jiným směrem. Opravdu se pobavím u filmů typu DÍVKA V MODRÉM až po takové jako HORŠÍ NEŽ SMRT, ale tady jsem narazil. Buď jsem neměl tu správnou náladu nebo jsou zrovna tady opěvované scénky (třeba s mňoukáním) víc trapné než vtipné. Mně to prostě nesedlo.