Příběh Alvina Straighta (1999)

Bez patosu, moc se mi to líbilo. Nelynchovské, leč lynchovské... pitoreskní postavičky doma i na cestě, síla příběhu, záběry na krajinu a na stroje ukrajující zralý lán... Badalamentiho "twinpeaksovská" hudba k tomu, prostě veliká paráda.

V kómatu (1978)

Samí známí! Bujoldová, Douglas, klasika. Rip Torn (MIB), Lance Le Gault (původní A-team), Ed Harris, Tom Selleck, Widmark (padouch z Orient-expresu), Hari Rhodes (pomocník Daktari Tracyho), prostě paráda. Dobrý thriller. Pěkný komentář: kolega/yně Pakobylka.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Kolegové Lima a Červenák to perfektně vystihli! Já jsem byla nadšená. Jak z "originálních", tak z přidaných scén. Náramně to ladilo a nejvyšší spokojenost!!!

Kletba z temnot (2012)

Řekla bych, že to byl obstojně koukatelný výtvor na téma. Dávám tři a půl *, bavila jsem se. Jenom mě štvaly české titulky - Dybbuk se píše Dybbuk, a ne dibbuk!!!

Strýček Búnmí (2010)

Naprosto se ztotožňuju s názorem, který poskytl kolega sanikope. Líp bych to neřekla.

Skyfall (2012)

Ano, opět přišel Bond, James Bond. Chlapec stylový, nápaditý, nádhera. Hlášky, situace, vtip, prostě to, co mi chybělo u dvou předchozích "craigovek". Dobře obsazený Q - Whishaw, solidní, loyální a chytrý agent Tanner - Kinnear, nádherná a vtipně zařazená Eve - Naomie "Tia Dalma" Harrisová, prima dědek Kincade - Finney, nepřekvapivě dobrý a překvapivě dobře se hodící M-allory - Fiennes, úžasná M - Dame Judi... no comment. Klasická bondovská hudba. A vóóšklivý úchylný mazaný Javier Bardem, slizký jako Pavel Kříž v Přízracích mezi námi. Moc, moc povedené.

Divoši (2012)

POZOR! ASI SPOILER!!! Mňo... Že by nám pan Stone nějak vyměkl? Jinak se nedá vysvětlit ten druhý, sladký a "optimistický" konec. A že mu to Don Winslow dovolil...? Možná měl sám problémy, který konec, a tak to udělali takhle. Zrušili Paqu, zrušili Delores Arroyovou, která do toho taky měla co mluvit, ach jo. Z ničeho se objevilo Chonovo komando... Nu což, skousla jsem to. Jinak herecké výkony bez chyby, Salma super mamá, trojka mladých taky dobrý, příšerkovitý Travolta obojetňák... Ale jak já se těšila, až uvidím, jak skočí pod vlak, a "vono nic", ještě z něj byl hrdina! Ale naprostá jednička pan Del Toro, ježkovy voči, to byl ale slizoun! Ten člověk zahraje!!! Přesvědčivě a skvěle!!! Přestože je to jinak pohodový a příjemný člověk, viz: http://www.digitalspy.co.uk/movies/interviews/a407395/salma-hayek-benicio-del-toro-savages-interview-video.html ... Pátá hvězdička za něj.

Pán prstenů (1978)

No... rozpaky. Snad kdyby to bylo celé... KDYŽ UŽ dělám animovaný film, dám do toho určitě víc, než bylo tady. Koukala jsem spíš "do sbírky", ale i tak jsem čekala lepší podívanou.

Motel Anathema (1998) (seriál)

Ach jo. Zcela ztracená příležitost udělat DOBRÝ český horrůrek. A přitom by stačilo jenom ukročit a nebát se. Tři * za snahu.

Kopí osudu (2010) (TV film)

Ano, ano, kolega draggo to vystihl naprosto přesně. Chechtat se dalo při nejrůznéjších situacích, ať už byly nebo nebyly myšleny komicky, a výsledek byl osvěžujícně nenáročný.