Přísaha (2001)

Depresivnější a smutnější než "Stalo se za bílého dne". Tam aspoň vraha chytili a detektiv měl zadostiučinění pracovní, když už ne osobní, a Nicholsonovi bylo upřeno obojí... pak se z toho nezbláznit... (Jinak fascinujících pět minut Benicia Del Tora!)

Che Guevara: Partyzánská válka (2008)

Ano, musím ocitovat kolegu 3DD!3, osudovost a nevyhnutelný konec. Tady se prostě nic nepovedlo, Bolívie nebyla Kuba... Posledních dvacet minut filmu mi bylo špatně, jak jsem to prožívala, jednak Benicio BYL Che a jednak mi bylo partyzánů normálně líto.

Che Guevara (2008)

Jakákoliv revoluce, byť dobře myšlená, se může otočit o libovolný počet stupňů... Když si odmyslíte ten komunismus, je to docela prima dobrodružný film s nadšeneckým titulním bláznem ( nesmíte ale myslet na to, jak dopadl...). Herecky je ovšem tenhle film bezchybný a jako polodokument fascinující. (A Aleida Ernesta nakonec urvala... na těch pár let, co mu zbývaly.)

Zloděj z Bagdádu (1978) (TV film)

Úžasná role Roddyho McDowalla! Kam se hrabal princ, to zloděj byl hlavní hrdina!!! Vtipný, živelný a sympaťák.

Kleopatra (1963)

Tuhle nádheru jsem viděla snad dvacetkrát. Elisabeth byla úžasná, Harrison velkolepý, Burton zkazil, co mohl... ale milovala jsem je, i když moje absolutní hvězda byl "chudák generál" Rufio - Martin Landau. I proto jsem si ji i po letech opatřila na DVD, přestože kino je kino. Ale lásky jsou lásky, i zakonzervované... P.S. Nesmím zapomenout na velkolepou hudbu!!!

Batman začíná (2005)

Gary Oldman jako klaďas, to mě dostalo. Knír mu kupodivu slušel. A "dědci" Caine a Freeman, to byla lahůdečka jaksepatří, to byly role na tělo!

21 gramů (2003)

Pánové Marigold a Radek99 - naprosto jste vystihli i moje pocity. Je to úžasná síla, bolest a beznaděj... a přitom vlastně nádhera... Kromě toho byl to právě tenhle film, při kterém jsem přišla k ráně palicí do hlavy - to byl náraz na charisma pana Del Tora. (A kolikrát viděno, tolikrát povzdechnuto - KDE je Oscar za Jacka Jordana???)

Povolení zabíjet (1989)

Daltona moc nemusím, je na mě moc sladkej, nejlepší Bond byl a je Sean Connery a na paty mu šlape Pierce Brosnan. Ale jako film akčňák se mi tohle líbilo a automatická hvězdička navíc jako každý film, kde se byť jen mihne Benicio Del Toro... (zde skvostně úchylný padouch)