Maggie (2015)

Trochu jiný pohled na žánr zombie a neříkám že špatný. Předem si divák musí ujasnit co od filmu očekává, pokud jde na film s očekáváním akčního výplachu tak tvrdě narazí a bojím se že většina lidí co vidí jméno Schwarzenegger to tak opravdu bude mít. Film pojednávající o vztahu otce s dcerou a vypořádáním se s něčím co by žádný otec neměl nikdy zažít. Ano občas se tu najdou nějaké hluché, zbytečné pasáže a naopak místa co by zasloužila zase trochu rozvinout hlouběji, to bohužel filmu značně ubírá avšak je to zase jiné pojetí zombie nákazy, které není tak okoukané jako u ostatních snímků toho žánru. Když film neuvidíte, asi se nic nestane, ale pro fanoušky árnyho je to povinnost, protože tady předvádí svůj nadstandardní výkon.

Hřiště snů (1989)

Na první pohled by si člověk řekl, že se jedná jen o další americký film o baseballu opak je však pravdou. Baseball tu figuruje jen jako něco, co hlavní hrdina dobře zná a spojuje ho to s něčím nadpřirozeným. Film který dává jeho divákům možnost věřit v něco víc, navíc podpořený skvělým hereckým výkonem Kevina Costnera a geniálním ústředním motivem https://www.youtube.com/watch?v=bkVscx2KAj

Král Artuš (2004)

Nerozumím tomu přehnanému hejtu. V porovnání s Gladiátorem je to takový průměrný film, ideální televizní oddychovka. Zajímavé pojetí legendy o Artušovi, je to jiná cesta něž bylo zvykem u podobných filmů. Herecké obsazení je vydařené například takového Ioana Gruffudda jsem si před tímto filmem neuměl představit v akční roli a jak mu seděla. Keira Knightley pro jednou nehraje ukňouranou holčinu, což je příjemná změna :-D Příběh je přímočarý, bojové scény jsou v celku dobré, proto si myslím, že film se zaslouží alespoň 3 hvězdy. Já hodnotím za čtyři a to především díky krásnému soundtracku a režisérské verzi filmu (tu doporučuji).

Zmizelá (2014)

Natočit Zmizelou kdokoliv jiný než D. Fincher dal bych za pět hvězd, ale v porovnání s jeho pro mě nepřekonaným filmem Sedm, nemůžu jinak než dát „pouhé“ čtyři. Ano Zmizelá je výborně natočené drama s nečekaně zvratovými situacemi a pro mě dokonale provázaným začátkem a koncem snímku. Nicméně k dokonalosti něco málo chybělo a také je tu fakt, že už se nikdy nedokážu dívat na ženy stejně jako před tím. A možná jsem za to i rád :)

Princezna ze mlejna (1994)

Poslední film Zdeňka Trošky, který byl koukatelný a to především díky hezkým písničkám a vtipným pohádkovým postavám. Období po tomto snímku je čirá filmová zvrácenost, bohužel většina lidí to stále nepochopila a nechává si vymývat mozky tímto degenerativním odpadem co následoval.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

1 místnost + 12 rozdílných typů lidí = Nezapomenutelný filmový zážitek. Geniality toho snímku spočívá v jeho scénáři a dokonale zahraných postavách. Od momentu, kdy porotci vkročí do oné místnosti, ve které stráví zbytek filmu mi bylo jasné, že koukám na něco výjimečného. Neuvěřitelně vtahující rozhovory a skvělý H. Fonda, kterého si oblíbíte už jen díky tomu, jak dokáže koukat z okna.Film co vás přinutí nehnutě sledovat postupné rozhodování porotců o vinně či nevinně obviněného. Tento snímek by měli vidět všichni filmový fandové povinně, už jen kvůli účasti našeho Jiřího Voskovce.

Interstellar (2014)

Láska prostupuje časem i prostorem..... Toto poselství se nám snaží Ch. Nolan velkolepě prodat a po většinu času se mu to i daří. Ovšem jsou mezi námi i takový bezcitní tvorové jako já, kteří odmítají tomuto vysvětlení uvěřit. Po audiovizuální stránce nejde filmu nic vytknou. Nádherné a okouzlující vykreslení cestovaní vesmírem, které dle mého názoru nemá konkurenci, podbarvené geniálním soundtrackem od mistra Hanse Zimmera. Děj je rozdělený na dvě části. První se odehrává na hladovějící zemi a druhá část na cestě za obyvatelnou planetou. Film trpí několika zdánlivě drobnými problémy, které mi brání dát plný počet bodů. V prvé řadě to je pro mě až moc okaté(přehnané) tlačení na rodinu, kterou snad Cooper zmíní v každé druhé větě. Dále nefungující linka s takzvaným záporákem Dr.Mannem „nejlepším z nás všech“. Dalo by se říct, že chápu jeho sobecké, zbabělé jednání před jeho nalezením, ale to co předváděl po tom nebylo právě chytré jako by se od něj mělo očekávat. V této části děje také přibyl výrazně zběsilejší střih (země, loď), který malinko rušil. Jako největší problém pro mě byl samotný happyendový-nelogický konec, který jak se domnívám vedl k časovému paradoxu. Nejsem žádný vědec, takže to nechám být, ale opravdu věřím, že daleko důstojnější pro tento film by bylo, nechat si diváka udělat vlastní názor o jeho konci. Viděl bych to na způsob začátku filmu, kdy jsme si mohli pouze domýšlet z náznaků co dohnalo Zemi do tak špatného stavu ve kterém byla. O kvalitách hereckého projevu Matta McConagheye se nemá cenu bavit ( scéna kdy sleduje nahrávky ze země QQ ) v současné době je to top herec. Nečekané odhalení Matta Damona taky potěšilo, jediný kdo mi vadil je nesympatická, věčně ubrečená Anne. Když se to tak vezme, je to poměrně dost chyb na jeden film, nicméně většinu jich vynuluje jeho velkolepost a nádhera.

Nebojsa (1988)

Jedna z mála pohádek, která mě baví i po letech a to především kvůli temné až hororové atmosféře, kterou jsem jako malé děcko až tak nevnímal....kupodivu. Stejně jako pohádka O Janu a jeho podivuhodném příteli, tak Nebojsa touto atmosférou vynikají, ale zároveň pro udržení pohádkové podstaty vkládají do příběhu komediální prvky-postavy. V případě Nebojsy se jedná o dokonalého Ferka (Ondřejeho Vetkého), který tady svým herectvím všechny dalece předčí. V neposlední řadě musím také pochválit hudbu, která vyvolává pocity přesně takové jaké jsou v tom momentě zapotřebí, především v závěru je hudba vynikající. Škoda že v současné době se již kvalitní pohádky prakticky netočí.

Pozemšťan (2007)

Tento film jsem objevil z cela náhodou na CSFD a byl to jeden z těch šťastných nálezů, skoro až poklad. Neuvěřitelný (uvěřitelný) příběh o člověku, který mezi námi žije od počátku věků a jeho zasahování do lidské historie. Celý film se odehrává prakticky v jedné místnosti ve které se vedou neuvěřitelně chytré dialogy, co vás dovedou k zamyšlení o životě, jeho smyslu a samotné uvěřitelnosti hlavního hrdiny. 87 minut vám uteče neuvěřitelně rychle, přirovnal bych to ke čtení dobré knihy od které se nelze odtrhnout. Jak jste již jistě pochopili, celý film stojí na brilantních dialozích ve kterých se pokládají otázky na které bych chtěl znát odpovědi a kupodivu se mi jich i dostává. Závěrečné dramatické tlačení na pilu mi přišlo možná malinko přehnané, ale filmu to neuškodilo. Nezapomenutelný film natočený z málo peněz, kéž by takových bylo více.

Zdrojový kód (2011)

Pro mě jeden z nejlepších filmů s tématikou „vracení v čase“. Na samotném příběhu mě nejvíce bavila jeho promyšlenost a v rámci možností i reálnost. Přímé v tažení hlavního hrdiny do bezvýchodné situace, postupné nalézání vodítek k pachateli a dozvídání se pravdy o tom, co se ve skutečnosti děje mě dokázali naprosto připoutat k obrazovce. Samotná gradace filmu je strhující a musím říct, že jeho zakončení probudilo i moje dávno zkamenělé srdce :) Mezi ústřední dvojicí byla ta správná jiskra. Jake je pan herec a v tomto snímku to jen dokazuje. Plusové body jsou za vyzváněcí melodii mobilu.