Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Nakoniec fajn. Je to stupídne, ale nieje to TAK stupídne ako dvojka, má to fajn Gibsona čoby záporáka a finále je tučná zabíjačka. Mladý neprekážajú, starý sú poprdeli a aj keď to vyzerá jak direct-to-dvd film a má to tie brakové c-čkové efekty, je to naozaj fajn b-čko s typickou scenáristickou akčnou kostrou. Nezlyháva tu vlastne nič.

Expresní zásilka (2012)

Vo svojej podstate strašne banálne a blbučké ale Koepp sa naozaj pochlapil a kameraman predvádza symfóniu skvelých záberov a ja chrochtám. Shannon odteraz len psychopatov, prosím. 7/10

Fantastická čtyřka (2015)

Eh. Nemôžem povedať, že vo mne kypí nenávisť, ale skorej ľútosť. Zhruba po cestu do inej dimenzie to bol celkom sympatický, nie zle napísaný príbeh o partii vizionárov. Potom nasledoval rozpad, hlavne scenáristický, v storybuildingu, vykreslení a motivácii postáv, vo všetkom a tie pretáčky sú sakra vidieť. Proste je to zlyhanie cítiť na hony ďaleko a to som sa na to ako jeden z mála tešil a dúfal, že tá produkčná nočná mora bola len habaďúra a že to nejako dokopali do poctivého, aj keď nie dokonalého, tak aspoň nejakého výsledku. A hlavne tomu chýba tá pól hodina, kedy by ten záver, odkedy sa vráti Doom, nepôsobil ako vtipný epilóg ale ako kompaktný, normálne vyeskalovaný a napínavý záver. Táto unáhlená fraška s minimom akcie, trápnymi motivačnými preslovmi a efektami, ktoré sa do tejto dekády nehodia, sú proste na smiech. A záverečné extra cheesy vymýšľanie názvu... proste chcem dvojku. Viem, že všetci hovoria, nech Fox na to kašle, ale chcem dvojku, lepšie napísanú, bez prepisovania, kompletnejšiu, dlhšiu, proste lepšiu. Škoda.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Dramaturgický bordel schovaný za nostalgiu mien a pojmov, za chytľavé šantenie naprieč miestami (za čo môže najmä Howard a sympatický herci) a niečo, čo sa plánuje naťahovať päť(!) filmov a preto to teraz nedáva až tak moc zmysel (prečo sa v závere zmení Farrell na Deppa môže obyčajnému divákovi prísť... smiešne?). Hovorí sa, že momentálne DC vyrába štúdiové filmy, ale ani toto nemá ďaleko od rovnakého prívlastku.

Fargo (2014) (seriál)

1.séria- 90% Bolo nebolo jedno stupídne násilie a nebezpečne inteligentné zlo v snehovo bielej Minnesote. Hawley nám predhodil skvelého duchovného nástupcu kultu podľa "skutočných udalostí ktoré sa nikdy nestali" a ja som tú minisériu zbaštil. Nielen že to má surovú zápletku kde vlastne polovica postáv a hlavne hlavný hrdina sú zavrhnutia hodný bastardi, má to skvelého Billyho Boba Thorntona (nomináciu na Emmy poprosím), kúzelnú réžiu doplnenú o melancholický soundtrack, ale hlavne, vo svojej nereálne-reálnej polohe je to čierna komédia kde chcete vedieť ako z toho ten vypočítavý Lester vyviazne, komu ďalšiemu Lorne zničí život a to všetko len aby sme sa opäť zamysleli nad nesmrtelnosťou chrústa a zbytočnosťou života. Posledné dve scény s Lesterom a spokojnou rodinkou tomu dávajú peknú filozofickú bodku. Spokojnosť, hlavne že to nenaťahujú.// //2.séria- 85% Úlet. Perfektne natočená, sakra temná, viacvrstvová, skvelo obsadená a dobová (kamerový filter, Reagan, ufo, emancipácia žien) druhá séria nerobí hanbu tej prvej a skvelo ide svojou cestou čoby absurdná a absurdne krvavá sága o rodinných hodnotách, moci a jednej hlúpej nehode, znova. Hlavne mi to prišlo ako niečo, čo by malo byť skúmané viac, ako čokoľvek čo daný rok vzniklo, pretože je to veľmi okázalé a podivné dielo. //3. séria- 85% Depkárčina. Ak prvá séria bola zábavný krvák a druhá Hawleyho experiment, že čo si môže dovoliť, treťou sériou sa vracia duchovne späť ku Coenovcom a tentokrát sa opiera viacej o ich spirituálnu symboliku v detailoch a atmosferickú hru na city motívom. Inak je všetko pri starom, hodné niekoľko stránkových analýz. Je to perfektne, krásne natočené, herci idú naplno, postavy sú pestré a zaujímavé, zvraty sú super a smer ktorým sa to uberá z počiatku vyzerá zmätene, no keď do seba dejové puzzle zapadnú, záverečný payoff je uspokojivý. Rozumiem tomu kvantu námahy a kreativity, ktoré sú do jednej série zakaždým naliate na hektolitre, no úplne sebecky prahnem po ďalšej sérii, pretože to je vždy jedinečný zážitok.

Fargo (1996)

Tahle země není pro blbí. Skvelý scenár, vtipný a temný zároveň, krásna kamera, presná intenzívna hudba a mrazivá Minnsota, bez ktorej by mal film o polovicu menšie kúzlo. 9/10

Fízlové, hajzlové (2013)

Elektronická hudba, nesympatické postavy každá do jedného, zvrátený príbeh a okolie ľahostajné ku všetkému. Dupieuxov všehomix, by sa dal prirovnať ku vzťahu postáv k hudbe ktorá vo filme zaznie- nesadne každému. A vlastne je to aj celkom depresívne. Manson hrajúci tínedžera samozrejme joke roku.

Forrest Gump (1994)

Spojenie dokonalého rozprávania, réžie a hercov, príbehu ktorý vás chytí za srdce, tak, že si uvedomíte, že Forrestov život je film v tom najsprávnejšom slova zmysle- nemožný, bizarný a zároveň krásny a zábavný. Film ktorý si asi najviac vychutnám, vždy keď ho vidím.

Frank (2014)

Skvelý melancholický trip na psycho hudbe od psycho ľudí s krásnou bodkou. Naviac s dokonalo excentrickým a výnimočným Frankom Fassbenderom. Tých ľudí, čo tu hovoria o hipsterskosti si netreba ani všímať, očividne nepoznajú rozdiel.

Funny Games USA (2007)

Statický záber na chodbu s padnutými vajíčkami. Statický záber na gauče. Statický záber na polonahú Naomi. Statický záber na izbu s mozgovňou na stene. Statický záber na "uteč a zachráň nás". Statický záber na moju vypučenú, okatú a šokovanú tvár. Kedykoľvek, akokoľvek, vždy. "Prečo to robíte? Prečo nie..."