Týpci a zbraně (2016)

Kvalitne zahrané a v druhej polovici to síce naberie trochu napínavý dych, ale inak je to veľmi rutinne vyrozprávané true story. Chápem, do čoho chcel Phillips vstúpiť, ale možno nabudúce.

Synecdoche, New York (2008)

Snáď len Kaufman dokáže napchať do jedného filmu všetko tak, aby sa to nerozpadlo a vytvoriť tak najtranscendentálnejší filmový zážitok môjho života. Mám pocit, že to potrebujem vidieť ešte aspoň desať krát a aj tak to nikdy celkom nepochopím.

The Monster (2016)

No jo, Bertino. Strangers je sračka, to druhé čo spravil nemám silu ani pozerať ale toto ma zaujalo, uznávam, že sa zlepšil. Od začiatku sa to topí v bezodnej situácií ktorá je temnotou, dažďom a hudbou príjemne znásobená a baby hrajú dobre. Ale je to len žánrová pripomienka, že obludy sú stále najviac najcool a obzvlášť, keď sa navodí správna atmosféra a situácia, nič viac.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Hm, nie. Niekde je modernizácia na škodu. Prvú pól hodinu mi to nič nehovorilo a to je originál moje sobotňajšie televízne guilty pleasure na markíze kedy sa len dá.. No jeho kúzlo sa totálne vyparilo a nepomohol ani Bill Pullman, ktorý si film kradol pre seba. Potom prišli bubáci a moje ubolené srdiečko zahrievala všetka tá smrť a pohroma a aspoň sa na to dobre pozeralo, no to mi ešte nikdy nestačilo. Je tam príliš moc postáv, príliš moc dejových liniek, chaos a je to príliš hlúpe. Záver nezáživný. Ak bol minulý rok návrat klasík, tento rok ich pochováva. Predzvesť tretieho dielu a jeho "medziplanetárneho cestovania" ma desí.

Cooltúra (2016)

Ľudia, obludy. Voľba konkrétnych momentov, paralely medzi nimi, to ako kreatívnu voľbu nesúdim. Dokument, ktorého sila sa násobí kontroverziou ktorá ho obklopuje, čo asi pán režisér neplánoval, ale na jeho mieste by som za to bol veľmi vďačný. Pretože kto chce absolvovať túto (ne)cool túru po slovensku, nájde si spôsob.

Hra peněz (2016)

Atraktívna novinárska dráma, skvelí herci a emotívny záver. Ale nie je to Network, nie je to Newsroom, nie je to Telefónna búdka, je to len dobrá žánrovka.

Armáda jednoho (2016)

Koncept je bizár a Cage je klasicky extrémne over the top, ale... prekvapivo to ukrutne nudilo. V tejto polohe to nefungovalo ani ako indie, ani ako true story. Proste nuda.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Už dlho som nenatrafil na film, ktorý by vo mne absolútne nič nevyvolal. Film tak bez duše, neatraktívny a nudný. Yates kedysi ovládal tajomstvo napínavého dobrodružstva, ale toto bolo veľmi, veľmi fádne a zle natočené. Polovicu času to nevyzerá pekne, potom sú tam nejaké spomalovačky, nejaký hlúpy dej a ten ruženec, to je škoda reči.

Marvel's Luke Cage (2016) (seriál)

Popravde, zo začiatku som bol prekvapený. Bola tam fajn osobná linka, zaujímavé postavy, sympatický hrdina a atypický záporák, drsný, ale zároveň sa mu rútil svet okolo. Zápletka bola tiež obstojná. A ten soundtrack, panebože ten číry harlemský sound ktorý za posledné storočie definoval černošskú hudbu ladil perfektne do pulpového štýlu. Potom to utrpelo klasickú ranu týchto netflixových marveloviek- je to dlhé a "druhý akt" je vždy únavný, čo zatiaľ akotak dokázal udržať nejakým zázrakom len Daredevil. Striedačka záporákov bolela, Diamodback bol na smiech, motívy začali byť hlúpe, ľudia náhodne padať, nezaujímavým spôsobom. Yo mama fight vo finále bol na mňa už moc a z poslednej koláže postáv mám už teraz kŕče...

Já, kocour (2016)

5 scenáristov, režisér alergický na kočky a Spacey dva dni na place a deň zavretý v nahrávacom štúdiu. Fajn, fajn, fajn.