Atlanta (2016) (seriál)

Kto sleduje Glovera a jeho alteregá dlhšie tak si na tomto uletí a povie si, že dať mu slobodu na desať dielnu komédiu bol ten najlepší nápad aký mohli v FX spraviť. Aktuálne, nekonečne zábavné a v niektorých miestach fakt silné (finálna scéna prvej série je srdcervúca). Niečo mi hovorí, že to stratí ten debutantský kŕč a druhá séria bude ešte viac šialene krásna...... a bolo to tak. Robbin Season je ako z iného sveta a dokonale si túto vlastnosť uvedomuje, stavia ju do popredia a núti diváka spochybňovať všetko čo vidí a to je kľúčovým aspektom v tom, čo sa nám Glover snaží ukázať a povedať. Ťažko surrealsitický trip, smutný a zábavný zároveň, preplnený skvelými postavičkami a dôležitými ideami, prenádherne nasnímaný (Hiro Murai pripísaný na checklist) a jedinečný. Ťažko niekomu vysvetliť prečo do toho ísť a ťažko očakávať, že si z toho odnesie to isté.

Crisis in Six Scenes (2016) (seriál)

Sumarizácia najslávnejších Woodyho trademarkov do troj hodinovej úsmevnej a zabudnuteľnej rutiny s fakt zle obsadenou Miley.

Krotitelé duchů (2016)

Trápna fan fikcia, v ktorej je pár tuctov zlých rozhodnutí, ale, občas som bavil a očividne som nebol sám, ústredná štvorica a hlavne Hemsworth tiež. Drobné guilty, ktoré asi už nikdy neuvidím, ale nebránim sa prepracovanejšej dvojke a rozhodne som nedostal taký trigger, ako zvyšok sveta.

Nerve: Hra o život (2016)

Zábavné, farebné a trochu pritiahnuté za vlasy guilty pre mladých o mladých. Škoda že tam pár vecí nefunguje, má to pár fakt dobrých nápadov.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Ale áno, sú to tie slabšie štyri. Stále to je svieže, napínavé a sympatické, postavy sa majú kam posunúť a pekne to vyzerá. Príjemné dobrodružstvo, ktoré sa na nič nehrá, trochu akčne prepálenejšie pri tom Linovi, ale odľahčenejšie oproti temnej dvojke. Vízia ďalších dielov ma nedesí, pokiaľ budú prichádzať s rovnako zaujímavými záporakmi a zápletkami, ako doteraz.

Narcos (2015) (seriál)

1.séria: 95% - fakt, fakt pecka. Má to všetko, čo novodobý televízny projekt má mať aby sa stal hitom (alebo časom aj kultom)- Suverénnu réžiu, chytľavý rozprávačský štýl, napínavú dramaturgiu, sympatickú hlavnú tváričku "kľaďasov", ohavných záporákov, cecky, drogy a hlavne Wagnera Mouru v životnej úlohe drsného a coolového antihrdinu (je to antihrdina). Nemá to také intenzívne a šokujúce twisty, ale nakoľko sa jedná o jemne zdramatizovanú true story, je to mrazivé až na kosť a to stačí. 2.séria: 90%- Všetky superlatívy ktoré som napísal k prvej sérii platia, avšak, pochopiteľne, tempo napätia a deju mierne poľavilo, rovnako, ako aj celý Escobarov biznis. Ten niekoľko dielny masaker, následný lov a následná melancholická bodka je skvelá dramaturgická práca. Takže spokojnosť, tešing na Cali, snáď sa zachová podobný duch a prítomnosť stratených postáv nebude príliš poznať (naťažko). 3.séria: 85%- Uspokojujúce. Operuje to s rovnakými prvkami, ako prvé dve série, je to rovnako napínavé, pútavé a drsné. Človek, čo to nedá, pretože sa "seriál zmenil" nepochopil podstatu o čom rozpráva a ako práve až tretia séria je skvelá "bodka" za tým, čo si to celý čas budovalo.

Yoga Hosers (2016)

Kto videl Tusk a vie, že Smith je vo svojom "so basic" období, vedel do čoho ide. Ale na Tusk som sa aspoň pousmial, toto bolo síce cute, ale zároveň neskutočne otravné a nezáživné.

Dívka ve vlaku (2016)

Príjemne nepríjemný jesenný triler s dobre napísanými postavami (všetci sú vo svojej podstate zmrdi takže tá hra na "kto to spravil" baví) a zručnou réžiou. Nič viac, nič menej.

Švýcarák (2016)

Prdy, masturbácia a Radcliffe v najroztomilejšom bizáre roka, krásnom až do horkosladkého konca.