Zvířecí kamarádky - Série 1 (2017) (série)

Původní komentář z 11.01.2017: Sledováno v rámci Anime-Planet Lottery Game Winter 2017. Já ... já ani nevím kde mám vůbec začít. Tak hnusnou animaci jsem naposledy viděla možná tak ve Vampire Holmes. Hlavní postavy jsou malé lolitky s kozama a nahýma zadkama vydávající mučivé kňučivé zvuky. A pokud jsou Vám víc než dva roky, děj pro Vás neexistuje. Celkově bych sledování toho kousku přirovnala k pití bělidla za poslechu Nickelback. A to ani ne značkového bělidla, spíš bělidla za co nejnižší cenu. Mám aspoň něco pochválit, říkáte? Uhh... soundtrack možná. A tu desetivteřinovou vsuvku se zajímavostmi o zvířatech v každém díle. 3/10

Elvis (2022)

Dovolím si tvrdit, že my, dnešní generace, máme z drtivé většiny Elvise zafixovaného jako takovou jednu velkou karikaturu. Všichni víme, kdo to byl, a známe jeho nejslavnější hity, ale kdo by ho poslouchal seriózně, tak jako třeba Beatles nebo Rolling Stones, když první, co se vám při zaznění jeho jména vybaví, je upocený imitátor nebo jiný podobný vtip? Dovolím si také tvrdit, že po tomto filmu už tomu tak nebude. A když už v ničem jiném, tak aspoň v tomto ohledu má filmový Elvis nakročeno mnohem dál, než všechny ostatní filmové biografie poslední doby, protože že Freddie Mercury nebo Elton John jsou cool, jsme přece věděli všichni už dávno předtím. Že ale léta páně 2022 budu dobrovolně a s radostí poslouchat Elvise a číst si o něm cokoli se mi dostane pod ruku, by mě přátelé před pár týdny fakt nenapadlo ani v tom nejdivočejším snu. Hvězda navíc za Austina Butlera, který mistra nehraje, ale žije.

Kurošicudži - Season 1 (2008) (série)

Původní komentář z 16.03.2015: Ta část mě, která čte mangu, by první sérii Kuroshitsuji nejradši napálila odpad. Kvalita se prostě vůbec nedá srovnat, ať už je to naprosto totálním změněním Ciela a jeho minulosti, přidáním otravného Pluta, andělů a podobných postav, které tam nemají vůbec co dělat, nebo debilní hlavní zápletkou s taktéž naprosto změněnou královnou. Ale dobře, pokud beru Kuroshitsuji pohledem člověka zcela nezasvěceného, je tento seriál docela povedený. Všechno rychle ubíhá, je tu akce, vtip, šmrnc, postavy jsou zajímavé (i když tato verze Ciela je nesnesitelná), animace pěkná a soundtrack je přímo skvostný. Pokud se vám anime líbilo, opravdu všemi deseti doporučuji mangu. 6,5/10

Aggressive Retsuko - Série 4 (2021) (série)

Je to pravda lepší než posledně, ale jenom o chlup. Dobré to není a obávám se, že už ani nebude. Už jsme se totiž asi definitivně přesunuli někam mimo realitu všedního dne a nejhorší na tom všem je, že ve výsledku je vlastně úplně jedno, co se v které sérii stane nebo do jak šílených mezí se zápletkou můžeme zajít, protože vždycky stejně skončíme v tom úplně stejném statu quo, v jakém jsme začali. A jaký to má potom smysl? Vývoj celkového děje? Nula. Vývoj postav? Nula. Vývoj hlavního vztahu? Nula. Vůbec poslední zmíněný bod mě tentokrát nudil nejvíc a čím víc se tlačilo na pilu, tím víc jsem z něj i ze všech zúčastněných (dívám se na tebe, Fenneko) byla otrávená. A že se tentokrát tlačilo na pilu fakt brutálně a ze všech stran a jestli bylo účelem jen ukázat, že se k sobě Haida a Retsuko vůbec nehodí, pak gratuluji k úspěšnému splnění úkolu. Jo a humor už se nám asi taky nenávratně ztratil, protože si ani neuvědomuju, že bych se u některé scény zasmála. Asi se ale budu smát až Haida na začátku příští série nakráčí do kanceláře, jakoby se nic nestalo. 6/10

Evangelion šin gekidžóban: Ha (2009)

Kromě poslední cca pětiny filmu zůstává prakticky stejná kostra původního příběhu, ovšem tentokrát ne pouze s kosmetickými ale podstatně výraznějšími změnami než posledně, kde největší nově přidanou zbytečností ze všech je Asuka 2.0 bez osobnosti/Deus Ex Machina/Manic Pixie Dream Girl/nafukovací panna (no říkejte si jí, jak chcete, prostě postava) Mari. Ani psychologie postav nefunguje, protože na rozdíl od seriálu dostává minimální prostor (zabití půlhodiny návštěvou akvária či přípravou na společný oběd všech postav opravdu není dostatečná náhrada za Shinjiho původní propad do deprese a šílenství/postupné zlomení Asuky). A já tak stále nechápu, proč byla tvorba tohoto alternativního vesmíru (?) nutná a tentokrát jsem se upřímně i docela nudila. Snad to dlouho očekávaný příchod Kaworu příště napraví. 5,5/10

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Modernější animace, sestříhání původního děje, pár nových scén, brutálně rychlé tempo vyprávění... ale ve výsledku jsem si nějakého úplně významného rozdílu oproti seriálu nevšimla. Což ve mě budí otázku - proč tento "zbytečný" remake vůbec musel vzniknout? Snad na ni odpoví pokračování. 6,5/10

Made in Abyss - Season 1 (2017) (série)

Původní komentář z 10.07.2017: Už z PV bylo jasné, že to bude další kopie konceptu Madoky, tedy kousek, který se tváří jako roztomilá pohádka pro děti, ale přitom je plný temnoty (už v první epizodě bylo hodně náznaků smrti). Co rozhodně zaujme, je propracovaný, nádherně animovaný svět, doplněný úžasným soundtrackem, a zajímavě zvolený chibi design postav, který je úplným kontrastem ke zbytku světa. Prakticky jediné, co musím vytknout je odporné a neustálé sexualizování dětí a ke konci bonus ve formě mírné zoofilie, ale jinak mě nic záporného nenapadá. Možná ještě lehce nevyvážené tempo děje. Jinak škoda, že nenechali "opening" z první epizody. 9/10 a čekám na druhou řadu.

Vengeance Is Mine (2021)

Tak trochu jiný revenge flick, který se řídí pravidlem "show, don't tell". Netradičně tady nenajdete žádné vytrénované nesmrtelné nájemné zabijáky, ale pouze obyčejné lidi s větším či menším štěstím, a kdykoliv tak dojde na fyzické násilí, bolí to skrze obrazovku. Hlavně Con je super a má talent prodávat emoce, aniž by přehrával. Zbytek osazenstva už pravda tak nadaný není. Jako celek to není nic vyloženě přelomového, ale každopádně zajímavý indie počin. Hvězdička navíc pro vyvážení zdejšího hodnocení.

Lupin Sansei: Part 6 (2021) (seriál)

Ze všech nových Lupinů zatím nejslabší počin. A to jsem si ještě u závěrečných titulků prvního dílu říkala pravý opak. Protože Sherlock Holmes odpovídající tomu knižnímu je vždycky super a hlavní zápletka první poloviny tak byla velmi příjemnou podívanou (až člověk místy zapomínal, že se dívá na Lupina). To se bohužel nedá říct o strašně nudných fillerových epizodách ani o prakticky celé půlce druhé, kterou jsem dojela už jen z povinnosti. Snad to příště bude zase lepší. 6/10

Vlajka smrti (2022) (seriál)

"Remember the rhyme? If someone returns from the raid mentally devastated, we talk it through as a ... crew." Lehce rozpačitý rozjezd (na druhé shlédnutí mnohem vtipnější), ale cca od třetího dílu dál (prakticky od doby co se do hry vloží Blackbeard a Izzy) jsem se do toho tak zažrala jak už dlouho do ničeho. Ne, tohle není komedie/parodie, u které byste se váleli smíchy pod stolem, ale velmi příjemná oddechovka, naprosto ideální jako útěk ze současné depresivní reality. Jasně, občas to funguje, občas nefunguje, občas je to vtipné, občas trapné, ale jako celek je to moc, moc, moc příjemná, osvěžující, čtyřhvězdičková podívaná. A ode mě navíc nakonec za posledních pár dílů připadá i hvězda pátá, protože jsem po letitých zkušenostech až do poslední chvíle opravdu nečekala, že tohle nebude jen další z nekonečné řady queerbaitů typu Sherlock, Hannibal či Good Omens, ale skutečně explicitně queer romance s definitivně potvrzeným hlavním párem i páry vedlejšími (a ještě k tomu třeba zmínit, že celý seriál není založený jen na tom, že je queer, a ani samotné postavy nejsou definovány jen a pouze tím, že jsou queer). A jak je to, hergot, jednoduché! Pro diváky jakéhokoliv z písmenka LGBTQ+ povinnost, protože takovýchto počinů si zasloužíme mnohem více 🏳️‍🌈 :)