Binan kókó čikjú bóei bu - Love! (2015) (série)

Ano, je to strašná chujovina, ale místy dokáže být i docela vtipná. Především je potřeba zdůraznit, že tento seriál je PARODIE, takže většina vtipů je na účet žánru Mahou Shoujo neboli Magical Girls, a s tím samozřejmě souvisí i proměňovací sekvence, typické oblečení, magické hůlky, mluvící zvířátka, růžová barva - no prostě všechno co u tohoto žánru být má, jen s tím rozdílem, že nejde o holky ale o kluky. Pokud už jen tento koncept ohrožuje vaši heterosexualitu, běžte si radši pustit nějaké plnohodnotné ecchi, protože kromě toho a fanservice tady nic víc nenajdete. Koneckonců si to samo ani na víc nehraje. Ale konec má překvapivě zajímavý plot twist. Jo a nejlepší postava je rozhodně ten malý, roztomilý ježeček mluvící basem Hirokiho Yasumota. Ať žije rovnoprávnost. 4/10

Danši kókósei no ničidžó (2012) (seriál)

"Maximize your virgin power!" Maximální šílenost o partičce dospívajících blbů, která paroduje úplně všechno, a kterou v absurditě nepřekoná ani samotná Gintama. Mimochodem i tady Sugita Tomokazu projevuje svůj dabérský um naplno. Z některých scén jsem ležela pod stolem (prakticky každá scéna s Literature Girl je čiré zlato), ale najdou se samozřejmě i slabší momenty. Ending je geniální sám o sobě. 7,5/10

Code Geass: Hangjaku no Lelouch - R2 (2008) (série)

Jak jen shrnout mé rozpačité pocity? Bez spoilerů to nepůjde. Nuže prvních pár dílů je prakticky úplně naprosto to samé, co bylo v první sérii, jenom s ještě víc fanservice, že to až hraničí s ecchi. Bylo mi opravdu líto Kallen a Villetty, které snad neměly ani jednu normální scénu, kde by nevystrkovaly kozy a zadky nebo rovnou radši nebyly nahé. A bohužel jak díly pokračují, dojde i na C.C., jejíž charakter je na pár dílů radši úplně zabitý, aby se dalo vytěžit její "neposkvrněné, roztomilé naivity" co nejvíc. Každopádně po docela jakžtakž, s přimhouřenýma očima zdařilém začátku se nasadí těžce nevyrovnané tempo - buď se neděje vůbec nic (zase spousta fillerů jako školní festival nebo blbosti co vymýšlí školní předsedkyně... prostě cokoliv se týče školy se klidně mohlo vynechat) nebo se děje milion věcí v pěti minutách pomocí nelogických rychlých střihů nenavazujících scén. No a pak je tu taky pár "proč proboha?" momentů typu Lord Jeremiah nebo již zmiňovaný brainwash C.C., kde tvůrci nejspíš nevěděli jak pokračovat, tak tam hodili něco náhodného. Prostě v prostřední části jsem upřímně měla chuť to dropnout. Naštěstí kolem 17. epizody se konečně zase začalo jet na příběh plný zvratů a posledních pár epizod byl přímo skvost, gradující dokonalou poslední epizodou, které lehce kazí jen neustálé umírání a znovuožívání prakticky všech postav. Taky bych ráda pochválila skvělý soundtrack, hlavně v poslední epizodě. Jinak ještě co se nových postav týče, nechápu proč všichni tak vroucně nenávidí Rola. Mě ho bylo chudáka líto. Zato Lelouch je "ve jménu vyššího dobra" ještě větší hovado a dostal, co si zasloužil (doslova). No a celkové hodnocení? Místy to bylo na 10, místy na odpad. Takže něco mezi 3 a 4 *. Vzhledem k tomu, jak se všichni můžou přetrhnout s 5, klaním se k tomu slabšímu hodnocení. 7/10

Log Horizon - Season 2 (2014) (série)

Oproti fajnové první sérii řada druhá až moc pokulhává. Drtivá většina dílů je naprosto o ničem a celé je to takové natahované a ukecané. I animace mi přijde horší. No a úplně nejvíc mě mrzí, že můj milovaný Nyanta-san tam má dohromady tak 10 minut, o mém druhém oblíbenci Crustym nemluvě. Ale zase přibyly nové, zajímavé postavy, konečně se ukázala Kanami, svět se stále rozšiřuje a komplikuje, nový ending je míň uřvaný než ten první a pořád se na to dá dívat. Ve výsledku je to ale zklamání a to tak že těžké, i když třeba takový poslední díl byl hodně dobrý. Hůl nad tím ještě úplně nelámu, ale bude-li někdy 3. řada, bude nutně potřeba přidat na kvalitě. 5/10

Gekkan šódžo Nozaki-kun (2014) (seriál)

Velice, velice příjemná oddychovka. Jedna postava lepší než druhá, jejich vzájemné interakce ještě lepší, hora vtipu v každé scéně, originalita, dokonce i nějaká ta nenucená romantika se místy najde, hezká animace i soundtrack, atmosféře ladící opening s endingem... Jednoduše názorná ukázka toho jak by měly vypadat anime komedie kdyby nebyly jenom samé fanservice. Takovýchto seriálů bych rozhodně uvítala víc. 9/10

Tokio ghoul - √A (2015) (série)

Po 3. díle - prázdno - žádný příběh, žádná atmosféra, postavy pořád nezajímavé a ploché jak prkno, dokonce i opening je odbytý. Nechápu vysoké hodnocení ostatních uživatelů. Pochopila bych jednoho, dva skalní fanoušky. Pochopila (odsuzovala, ale pochopila) bych to kdyby tam bylo aspoň fanservice nebo něco. Ale takhle? Proč? Za co? Davová psychóza? Jasný drop. 2/10

O dívce, která proskočila časem (2006)

"Time waits for no one." Zábavný a zároveň smutný romantický příběh o cestování v čase se sympatickými postavami v čele s hlavní hrdinkou, krásným soundtrackem a pěknou animací, který zdařile dokazuje, že každé sebemenší rozhodnutí, každá nevinná drobná změna v minulosti dokáže vyvolat lavinu. Velmi příjemné překvapení. 10/10

Sucker Punch (2011)

"You don't want to be judged? You won't be. You don't think you're strong enough? You are. You're afraid. Don't be. You have all the weapons you need. Now fight." Tomuto filmu jsem se opravdu hodně, hodně dlouho vyhýbala s tím, že jde jenom o pánskou nerd-fantasy s roztomilými polonahými slečnami. Ale ono tak překvapivě není. Pod tou akční nakládačkou s fantastickým soundtrackem se skrývá něco víc - paralelní světy, psychologie postav, boj o svobodu v krutém světě plném násilí... A i když jsou hlavní slečny opravdu hodně sexualizované, není to tam jen na parádu. S každým dalším shlédnutím lepší a lepší.

Glee (2009) (seriál)

1. série je skvělá - originální, vtipná a osvěžující, se spoustou zajímavých, postav. Zápletky jsou typické teenage drama, ale překvapivě dokáží zabavit. 2. série je úplně jiná a zdaleka se nebere tak vážně, ale hlavně se na scéně objevuje Blaine. 3. série a její přehnané zápletky už prakticky nefungují vůbec (kromě Santany) a hodně dílů je nudných, ale emocionální konec si aspoň trochu zvládl napravil reputaci. A přesně tam mělo celé Glee i skončit. 4. série je totiž naprostá hrůza a děs a z navazující 5. série jsem zvládla jen první tři epizody. Ale nevylučuju, že se k tomu ještě někdy vrátím.

Higuraši no naku koro ni - Kai (2007) (série)

Druhá série konečně přináší vysvětlení, opravu hustou atmosféru a skvělý příběh plný zvratů - prostě všechno co slibovala série první, ale ani trochu nenaplnila. 7,5/10