Den, kdy se zastavila Země (2008)

Myslel jsem si, ze tento film bude za neco stat. Byla to chyba. V historii existuje mnoho prikladu filmu, ktere jakozto slabe a velmi nedokonale zapadly nebo byly zapomenuty. No a The Day the Earth Stood Still je toho vice nez dobrou ukazkou. Tento film totiz prijel jak princezna Kolobezka.. Polojizda poloklus, poloakce, polonuda, polomoralita, polocity, poloherci (Reeves se opravdu asi snazit moc nemusel, aby vytvoril postavu bez vyrazu).. proste vsechno tak jakoby napul navic nasaknute patetickymi zvasty o tom, jak bychom nemeli byt zahubeni.. Bylo mi skoro lito, ze se Klaatua misto s jakymsi vedcem s Bachem ve stereu nesetkal s ceskymi borci v zakourene hospode, kde na celej lokal hraje Kabat. Bylo by po filmu po peti minutach a ja bych sel aspon brzo spat.(oficialni text divaka)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Nemohu rict, ze bych se za bricho popadal od zacatku do konce, ale nejak mne ten serial vzdycky pohlti a dokazu se na nej koukat dokola az do zblbnuti! Super zapletky, naprosty unikat Sheldon a Howard se svou chorobnou naklonosti k sexu a rolakum jsou kombinace, ktere proste z nejakeho duvodu neodolam. Urcite by se dalo vysvetlit i nejak fyzikalne, ale na to bych tu potreboval Sheldona..

Black Books (2000) (seriál)

Graham Linehan proste asocialy umi a na Bernardovi, Mannym a Fran je to nazorne videt!

Ajťáci (2006) (seriál)

Roy: "A gay musical, called Gay. That's quite gay. Gay musical, aren't all musicals gay. This must be the gayest musical ever made." Epics: "Serial o ajtacich s nazvem IT Crowd. To musi bejt asi nevtipnejsi serial o ajtacich, co bych kdy natocen." A taky ze je! A nejen o ajtacich! A to rikam jako ajtak..

Sedm (1995)

Sedm smrtelnych hrichu by zaslouzilo stejny pocet hvezdicek, ale bojim se, ze me prani nebude vyslyseno a tak musim zustat u peti. Andrew Kevin Walker asi nekde zaslechl hiphopovou rikanku 'There's Six Million Ways to Die, Choose One' a vybral si jich hned sedm, ve scenari vse obalil strhujicim a neprustrelnym pribehem a David Fincher to vse zreziroval tak pohlcujicim zpusobem, az jsem se na konci bal, ze budu osmou obeti! Od prvni do posledni minuty naprosto bezchybny a dokonaly thriller.

V jako Vendeta (2005)

Film asi ma sve nedostatky a kdybych byl hnidopichem, tak budu asi vahat i nad hodnocenim.. ale priznavam, ze technicke provedeni mi je uplne jedno a stejne tak i vernost puvodni komiksove predloze Alana Moora. Myslenkove zustava filmova Vendeta neuveritelne bohata a hlavne aktualni a prave jeji ideova hloubka a nalehavost mi vubec nedovolila zabyvat se uhlem kamery, akcnosti scen nebo cimkoliv jinym. Chci vice filmu, ktere nuti cloveka k zamysleni nad soucasnou spolecnosti a jejim fungovani, ac zavery nebyvaji prilis ruzove a optimisticke. Alan Moore napsal uzasny 'konspiracni' graficky roman a tento film mam na polici vystaveny hned vedle jeho knihy.

Obvyklí podezřelí (1995)

Pane Singer, dekujeme za ty dary a prosil bych to same vyridit i panum hercum, kteri se Vam mihali pred kamerou.. Bozsky film s naprosto pekelnym scenarem a nadpozemskymi hereckymi vykony! Kdybych ke konci posrkaval kafe, dopadl bych jak Chazz Palminteri pred nastenkou! Takhle jsem o zem rozbil jenom spodni celist.. Bryan Singer nas presvedcil, ze dokonala kriminalka existuje se stejnou bravurou jako dabel o tom, ze neni..

Kmotr (1972)

Zacnu a mozna i skoncim tou jedinou vetou, kterou o tomto filmu mohu napsat.. Nejlepsi film ktery jsem kdy na platnech kin nebo televiznich obrazovkach videl! Chtelo by se mi psat o rezii, hereckych vykonech, hudbe a vubec vsem, co dela film filmem, ale za svuj zivot jsem jeste nenasbiral do sve slovni zasoby tolik superlativu, abych si to mohl dovolit! A tak na zaver jen jedna veta z me nejoblibenejsi sceny.. It's not personal, Sonny. It's strictly business.

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

V kvetnu 2005 pridal Banksy mezi exponaty Britskeho muzea v Londyne kamen s malbou zobrazujici byka a pravekeho lovce tlaciciho nakupni vozik. Tento exponat vydrzel na zdi cele tri dny nez jej odstranili zamestnanci muzea.. o par let pozdeji vypustil Banksy do sveta filmovy dokument o Tony Guettovi, ktery natacel dokument o streetartu a Banksym. Jak dlouho se na nej budeme divat jako na pravdivy zalezi jen na nas. Mne uz ho kazdopadne z pameti zamestnanec zadneho muzea neodstrani a vzdy na nej budu vzpominat jako nejgenialnejsi vtipek namireny na nas divaky s uvahou nad tim, kam miri soucasny streetart, ktery sam mystifikator Bansky svym dilem povysuje nad obycejne cmarani po zdech. K dokonalosti chybi jen v kine za listek zaplatit 10ti librovkou made by 'Banksy of England' s Dianou misto stare zname Alzbety.. Banksy, si borec.. je to fakt sranda! *****

Neznámý (2011)

V Anglii propagovane s dovetkem ze 'Fans of Taken will love it!'.. Ted uz vim, ze se lze i za kanalem! Tento film je jako hokejovy zapas: po prvni tretine vedeme 2:0 ale zapas nakonec konci porazkou 2:8. Z hodnoceni hracu jako vzdy vycnivaji Neeson a Ganz ale to jiz na vysledku bohuzel nic nezmeni. Takze Fans of Taken!.. zustante radeji doma!