Ctihodný občan (2009)

Za hodně slušné tempo musím těch 5 nakonec zaokrouhlit nahoru, ale vážně mě celou dobu bolelo, jak je Ctihodný občan hloupý a až na pár překvápek i lehce předvídatelný. (btw. nic pro fandy Michaela Gambona, ve filmu nehraje :)

Čarodějův učeň (2010)

Ta druhá půlka je fakt za trest. Turteltaubovské až na kost, bohužel :(

Čas probuzení (1990)

Jeden z nejsilnějších filmových zážitků mého života.

Čas zabíjet (1996)

V dobách, kdy psal Akiva Goldsman dobré scénáře, Matthew McConaughey se nebál jít do těžké role a Sandra Bullock byla sexy, natočil Joel Schumacher jeden z nejlepších filmů z právnického prostředí, který se nebál řádně zakousnout do tématiky rozlišování barvy kůže a ještě u toho stíhal vykreslit zajímavou romantickou linku. Pro fandy žánru povinnost. P.S. Zajímalo by mě, kolik lidí žije v přesvědčení, že McConaugheyho manželka nechala dítě u rodičů :-)

Černá Dahlia (2006)

Doby Tonyho a Carlita jsou pryč. De Palmův film prostě nefunguje. Zbytečně zamotané, zbytečně dlouhé a většinu stopáže celkem nudné. Jedinými plusy jsou dobří herci, příjemná retro atmosféra a několik záběrů jako vzpomínka na zašlou slávu.

Čch' pi (2008)

A jak řekl, tak učinil. Woo servíruje historický spektákl jako víno, ve kterém bych vyzdvihl hlavně promakané bitvy (nejen choreografií, ale především strategií) a skvělé herecké obsazení v čele s neustále zamyšleným Takeshim "všechno umím jenom trochu" Kaneshirem. Dojde i na režisérovi oblíbené trademarky (boj s dítětem na zádech a sušení holubů rulez) a hlavně na drzou princeznu, která snad bude mít v pokračování víc prostoru. Jediným problémem jedničky (kromě příliš natažené prostřední části) tak vlastně je, že slouží "jen" jako příprava na dvojku, ve které teprve dojde na lámání chleba a z níž, jak pevně doufám, Woo zřejmě vykřeše největší epický nářez od LOTRa. Našlápnuto k tomu má sakra dobře.

Číslo 9 (2009)

Po akční stránce asi nejnářezovější animák poslední doby, na kterém je sympatické především to, že se nijak výrazně nepodbízí divákům předškolního věku. Číslo 9 však doplácí na relativně krátkou stopáž a nevysvětlení některých událostí, což z něj i přes bandu fajn hrdinů činí pouze zajímavou jednohubku, které by neuškodilo v jistých směrech mnohem epičtější pojetí. Ackerův svět k tomu potenciál rozhodně měl.

Čtvery Vánoce (2008)

Od vánoční romantické komedie bych čekal humor, romantiku a sváteční atmosféru, ale Čtvery Vánoce nemají ani jedno. Vztah Vince a Reese je založen na tom, že si říkají "Miluju tě" každých patnáct minut, čas svátků poznáte pouze podle občasné koledy, hrající v pozadí, a vedlejší postavy jsou otravné až na půdu. Když navíc začne oscarová herečka házet dětmi ve skákacím hradu, člověku jen tuhne krev v žilách a nevěřícně třeští oči. Co tedy zbývá? Dvě vtipné scény (Josef/spasitel a Favreau/génius), spousta ohraného plkání o vztazích a pocit, že nudnější vánoční film asi neexistuje. Radši se vraťte o rok zpět a zkuste Freda Clause. 4/10 P.S. Nesnášíte Malin Akerman? Počkejte, až poznáte Kristin Chenoweth.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

První díl hodně navnadil. Ďáblova lest boduje jak v nasnímání, tak ve zručně napsaných a odrežírovaných dialozích, za které bychom v kinech platili zlatem, a konečně někdo dokázal, že se dá slušný mystický příběh vyždímat i z českých reálií. Snad Lest nakonec nedojede do stejně kalných vod jako kdysi Strážce duší, protože jí nechybí sympatické postavy (po hláškujím detektivovi ve Dvořákově podání jsem toužil odjakživa), správně zamotaný příběh a sem tam díky bohu padne i slušná hláška (pracák vládne :). V rámci české tvorby radost pohledět a s nadějí vyhlížím další dva díly.

Dannyho parťáci 3 (2007)

Do třetice všeho.. špatného. Brad se přišel najíst, Pacino si přišel zakřičet a Barkinová přišla svést Bourna. Ostatní si na natáčení užili spoustu legrace a prohráli svoje honoráře v ruletě. Výborně chlapci. Až budete přístě pořádat společnou dovolenou, nechte kameru doma.