Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný
  • Animovaný

plakát

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Michael B. Jordan do toho jako obvykle dává všechno, ale… moc toho chudák nezmůže, když mu všichni kolem podrážejí nohy. Bez výčitek očividně měla být docela ambiciózní akční jízda, výsledek ale zaostává v obou důležitých směrech. Na jedné straně tu je řemeslně jistá a přehledná akce, která však nikdy pořádně nestrhne a nenabídne žádný památný moment. Na druhé pak scénář zoufale přebíhající mezi revenge dramatem a politickým thrillerem, aniž by dokázal pořádně rozfungovat alespoň jednu rovinu. Kde je zajímavější zápletka? Kde je alespoň špetka humoru? A hlavně… kde je pořádná záporácká výzva pro hlavního hrdinu? Jako malá žánrová jednohubka Bez výčitek relativně funguje. Na něco víc ale filmu chybí spousta věcí a za potitulkovou scénu, v níž se tvůrci v podstatě plácají po zádech, jak stvořili totálního borce a budují celý clancyovský vesmír, bych někomu uštědřil menší pohlavek.

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Ale jo, z 5/10 na 7/10, takže konečně fajn digifest na úrovni Batman vs. Superman. A jako velký fanda DC animáků (loňská finální Apokolips War mě hodně bavila) bych si klidně bych si dal i ty dva zaříznuté sequely :)

Boss Level (2020)

... a finále je kde? :/

plakát

Watchmen (2019) (TV seriál)

Asi nejlepší seriál roku 2019.

plakát

Lovecraftova země (2020) (TV seriál)

Originální a neskutečně našlapaný žánrový koktejl, který umí zahrát úplně všechny noty. U HBO po Watchemenech znovu trefili jackpot.

plakát

Why Women Kill (2019) (TV seriál)

Finále to těsně vyneslo na pět, Jack Davenport konečně mohl někde zazářit :)

Superman: Red Son (2020)

Nedat tam fenomenální konec komiksu? Ale no tak!

Tenet (2020)

Famózní koncept ve špičkovém technickém provedení, mezi postavami nicméně šlape jen Pattinsonův Neil. I tak je to ale dechberoucí blockbusterová podívaná, a jsem rád, že Nolan neodolal odkazu na Casablancu :)

plakát

Too Hot to Handle (2020) (TV pořad)

"Harry's from Australia, and I literally don't know where that is." Guilty pleasure jako vyšitý, bude to megahit :) #TeamChloe