• Thriller

Akai (2006)

Dokonalý súzvuk audio / vizuálu. Snímok ktorý divák virtuálne naťahuje na " dlhometráž.". Posmutnelý vitamín , ktorý osloví aj slepca. Carlos to má vo svojej režisérskej hlavičke náležite usporiadané! Laser zameriavač Mu už ale vypaľuje na čele čiarový kód - mám ho totiž v hľadáčiku.

Spécialité du chef (2008)

Vzorová ukážka , čo dokáže spáchať kombinácia európskej a ázijskej kuchyne. Dokonale natočené , soundom štýlovo doplnené , pre fanúšikov žánru MEGAzabalené , disponujúce vkusnou minutážou , pri ktorej fanúšik prosí , aby sa zastavil čas...takú kuchyňu zásadne neobchádzam ! Horda podobných snímkov musí sklopiť viečka.

'Year Zero' OFFF Festival Main Titles 2011 (2011)

Zbytočný rozbor...je to jednoducho dokonale vyšľahaná depka v luxusnom balení, frknutá do tváre , ktorá mala doširoka otvorené oči aj ústa...COOL !

Renfield the Undead (2010)

Tento snímok som prevetrala 3x a utvrdila sa v tom ,že asi budem jediná , ktorá ho pustí nad " nulu "., Je to zrolované ZA NIČ , no disponuje nadštardartným vamp / lookom , silným ( síce atmosféry zbaveným ) vizuálom a práve to je hlavnou devízou , ktorou sa môže pýšiť. Je jasné ,že STOKER by sa pousmial , ale ak Mi niekto obsype internnú poštu podobne napumpovanými Z-grade snímkami , tak mu pošlem , čo jeho filmový apetít postráda. Ďaľší dôkaz , že filmové financie sú....všetko. Dokážem si totiž predstaviť , čo by sa udialo na plátne s " celevriťami " a za slušné kapesné. Keďže to tak nefunguje , vytrúbim solidárnu 2ku. P.S. Rada nasmerujem potencionálnych záujemcov o filmy , ktoré definujú "odpad" a nechám na ich zváženie...

Alyce Kills (2011)

...príde narko/formou o priateľku a to ju narko/masochisticky nabrúsi. Nedovolí bezpohlavným vyšetrovateľom, aby clonili , ani drog / dickom aby si vykúpili milosť na dožitie. S víziou jasného konca a odhodlaním prekročiť všetky hranice ľudskej dôstojnosti , sa do toho pustí. Jej krvilačná jazda poznačí celý snímok a ten následne diváka. Neskrotná nezávislácka filmová radovánka , ktorá neosloví iba slepého. Parádne rafinovaný ....brutus!

The Vegan Vampire (2010)

NEpochybne Ti NEstíhala do dnešnej minúty skonzumovať Tvoja audio/video " armatúra " snímok o vampírovi , ktorý krv netrávi, lebo mu nechutí ! Nabehla šanca napraviť to a ak sa nebojíš filmových experimentov , úletov ,a pri horroroch zanedbávaš rok vzniku , tak budeš mať zaručene spokojnú a doširoka usmiatu A/V zostavu. Geniálne dielo s vysokými ambíciami , sugestívne nasnímané a silne pôsobivé. Ten boj s prekliatím, hra tieňov...vlastne celkové aranžmá, Ma proste dostali...a to bol pravdepodobne aj úmysel tohto filmového zákusku.

11-11-11 (2011)

Opätovne vyhrabaná , časom spráchnivelá filmová kostra , ktorá je až do "DNA " ohlodaná všetkým, čo bolo doposiaľ na túto tému divákovi podsunuté. Tentokrát to zmrvil scenárista a réžia z toho vyprášila len to , čo jej vyhradené ihrisko dovolilo. Určite nie originálny , ale ani zbytočný film. P.S. Gibbs si pridal bodík a nemusí si ho vziať . Bol totiž OK , takže si ho zaslúži.

Tilt (2011)

...je jedno ,či to vezme do hľadáčika Thai , HK, Čína , Kórea .Proste sú témy , ktoré nespracujú ani úvodnými titulkami tak , ako to predvedie európa , alebo zámorie ( a naopak ) . Po zhliadnutí tohto snímku mám ale nutkanie privariťna primrznutý " FROZEN " aspoň pár desiatok bodov navrch.. Problém je v tom , že aziati to s romantikou ( nemyslím RED ROOM ani GUINEA PIG ...) premrsknú aj keď je až gýčovitá a nepotrebná. Táto sfilmovaná skutočná udalosť o zaseknutí lanoviek s desiatkami pasažierov , sledovanie záchranného nasadenia kompetentných...celý ten cirkus podaný umakartovými emóciami....to nezvládam. No a " zásnubný " záver Mi rozladil aj hafana. Učebnicový príklad zmarenej filmovej šance na kvalitné kino..

Survivant(s) (2010)

Galský kohútik to prepískol a hneď po ilegálnych kohútich zápasoch vložil kameramanovi v konečnom štádiu Parkinsona do rúk kameru ( strihač už mal exitus pred...) a rozhodol sa navŕtať Ti do očí zombie tému, zbesilou neukočírovanou jazdou z neznáma do neznáma, naformovanou do reality show. Postavičky boli ohodené 2-farebne , aby si v priebehu tohto chaosu aspoň poslucháč zachoval nejaký prehľad. Ak by sa réžie ujal niekto s Alzheimerom a zabudol to natočiť , pošlem mu 5 bodíkov na dobierku. Takto je to ale stratená polhodinka , ktorú potrebujem späť a hneď !

Spike (2008)

Pre Mňa príjemný filmový zážitok , v ktorom nočná autonehoda donúti hlavnú hrdinku spoznať , čo dokáže spôsobiť jej neopätovaná láska k tvorovi , obývajúcemu dané teritórium. Jej ťažko zranený priateľ, ona a ich dvaja spolujazdci rýchlo zistia , ako láska bolí a aké bodliaky (!) dokáže nie len do duše ale aj srdca " napárať " . Snímok , ktorý Mi vzdialene pripomenul " KRÁSKA a ZVIERA " som prijala , ako pohladenie po snímkoch úplne opačného zamerania. Hudba celkový zážitok len umocnila , takže s hodnotením som nemala problém.