Tomyfrok

Tomyfrok

Tomáš Trenkler

okres Praha


11 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

 • poster

  Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

 • poster

  Kravaťáci (TV seriál) (2011)

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

 • poster

  Panství Downton (TV seriál) (2010)

 • poster

  Nová holka (TV seriál) (2011)

  Jak se již dneska stává tradicí, je základem překousnout prvních pár dílů, aby se vám seriál otevřel a našel si u vás své místo. Zooey Deschanel, kvůli které jsem New Girl začal sledovat, paradoxně není tím nejsilnějším článkem ze sestavy čtyř spolubydlících a jedné kamarádky modelky, které v tomto potrhlém seriálu vystupují. Zpočátku mi to nepřišlo, ale když jsem během tří dnů zhlédl na dvacet dílů, jasně mi došlo, že chci vidět další a těším se na ně. Postavy se zdají na první pohled poněkud jednoduché, jenže opak je pravdou. Každá z nich je poměrně detailně propracovaná a tím pádem přináší do téhle party svoji špetku humoru, který je víceméně dobře vyvážen od toho hloupě pitoreskního až po pořádný sarkasmus. Nedovedu si dnes představit, že by New Girl mohla utáhnout víc než tři čtyři série, ale zatím mě nadmíru baví a jsem mile překvapen, takže směle do červených čísel. (70 %) Zlom přišel bohužel dřív, než jsem čekal. Uprostřed druhé série tak výrazný pokled kvality, že bohužel. (60 %)

 • poster

  Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

 • poster

  Poslední chlap (TV seriál) (2011)

  Vemi povedená rodinná komedie, která ve spoustě možných prvcích odkazuje na rok 1991 a Kutila Tima. Není to náhoda, jelikož jak hlavní protagonista tak režisér zůstali, pouze o dvacet let zestárli, nabyli zkušeností. A byť se to na první pohled nemusí zdát, působí Last Man Standing ucelenějším a hutnějším dojmem. V prvé řadě oč jde: Tak, jako měl Tim Allen v Kutilu Timovi krásnou, příjemnou ač trochu kousavou manželku a tři syny, zde vyměnil pouze kluky za holky, které jsou logicky o trochu starší. Tim v rámci postavy Mika Baxtera tak svádí nekonečnou bitvu proti ženskému pokolení, od kterého si odpočine pouze v zaměstnání. Ano, opět něco pořádně mužského, tentokrát prodejna outdoorového vybavení. A i zde má dobrého přítele. Trochu navíc pak ještě mladíka, ze kterého si tropí srandu (ač ne tak jako svého času z Ela Borlenda). Přestože mohou některé vtipy působit uměle, jsou v rámci sitcomu výborně vypointované, odkazují na současné společenské dění i na tradiční genderové rozdíly. Tim na to navíc není sám, jelikož minimálně dvě jeho seriálové dcery mu skvěle sekundují a samy jsou nositelkami mnoha gagů. Co navíc potěší, že po kvalitně nastartované první sérii jsem uprostřed té druhé téměř unešen. Zdá se mi, že nejen že ještě stoupla kvalita, ale drží se i vyrovnanost jednotlivých epizod, kdy jsem se zatím ani u jedné nenudil. Z LMS se stává se stává jeden z velmi dobrých amerických seriálů. (75 %)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace