Looney Tunes: Zpět v akci (2003)

Kromě pár odkazů, které potěšily je film o ničem a trapně se snaží být vtipný až je to přehnané.

Šarlatán (2020)

Historické filmy a seriály ČT jdou a tento není vyjimka. Na léčitelství má každý vlastní názor a léčitel některé pacienty posílá do nemocnice, ale já si myslím, že každý pacient by měl sám vědět, kdy může užívat bylinky a kdy je čas pro odborníka. Tehdy byl v plenkách celý marketing, který by lidi nasměroval do nemocnice. I lékařství se teprve začalo vyvíjet. A někteří lékaři předepisují jenom byliny a nejsou to nějací ezoterikové. Ivan Trojan je hodně, ale hodně odvážný herec. :)

Winx Saga: Osud (2021) (seriál)

Koukatelné. S původním animovaným seriálem toho moc společného nemá, přesto se něco najde. Závěrečnou přeměnu mohli udělat hezčí. Líbilo by se mi, kdyby víc kopírovali původní seriál. Asi nemá cenu, aby se na seriál dívali ti, co neznají předlohu. Ve 2. řadě je sice hezké, že tvůrci chtěli jít s moderním proudem a zařadili mezi hrdin(k)y i homosexuály, ale zároveň se dopouštějí i kategorizace, že všechny nesympatické postavy jsou homo a že všichni náctiletí musí mít partnera a že střídání partnerů je normální... na tomhle přece není nic reálného nebo normálního.

Deuce Bigalow: Evropský gigolo (2005)

Klasika - pokračování, které kdyby nevzniklo nic by se nestalo. Spíš na mě působil trapně až nechutně.

Fantom opery (1989)

Některé scény byly velmi nechutné až odporné. Fantom tu byl představen jako postava, která propadla peklu a byla poznamenána ďáblem. V ostatních filmech je vykreslen jen jako zmrzačený člověk. Alespoň byl film originální.

Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (divadelní záznam)

Divadelní zpracování bylo super zajímavé. Příběhy ze Zeměplochy mohu doporučit filmové i knižní zpracování každé má svůj půvab např. Zaslaná pošta nebo Otec prasátek.

Božena (2021) (seriál)

Historické filmy a seriály ČT jdou. Obsazení super. Babička mě sice strašně nudila, ale pohádky jsou super. A Božena, ta byla šokující sama o sobě. Nejsem příznivcem hyppie stylu a neuznávám volnou lásku nebo půjčování peněz. Chápu, že se snažila být pokroková, ale každá doba má své a všichni se musíme naučit nějak žít, ale myslím si že kdyby se narodila v 21. stol., tak by stejně nebyla šťastná.

Fantom opery (1943)

Jedná se o první film, kde fantom i přes své zohavení vypadá velmi, velmi přitažlivě. Knižní předlohou je inspirován hodně volně. S knihou nemá skoro nic společného. Právě zde je vidět, proč mnoho lidí nevyhledává operu: ukřičený, nudný, nic neříkající árie. Nechápu, proč do filmu nevložily třeba líbivé a známé skladby.

Nightmare Cinema (2018)

Povídka o mimozemských pavoucích, plastické chirurgii, posedlosti ďáblem, šílenství a duchách... snad jsem nějakou nezapomněla. Po shlédnutí první povídky jsem si myslela, že jde o parodii, ale vraždění posedlých dětí bylo supr. Nemyslíte, že si z povídky o plastické operaci dělali srandu z Mickeyho Rourkea?

Fantom opery (1962)

Jediná slabá stránka tohoto filmu jsou operní árie, které běžného diváka nemohou zaujmout. Stejně přehnaný a nezajímavý byl i soundtrack. Film mě začal bavit až, když Henry objevil fantoma. Líbil se mi fantomův příběh a chtěla bych vědět na kolik je podobný knižní předloze rozhodně je to zajímavější než když se jenom zamiluje do Christiny.