Sebevražedný oddíl: Rozpoutané peklo (2018)

Kde jsou ty časy, kdy byly animáče určeny dětem... Tohle je spíš pro fanoušky než pro děti. S komiksem toho moc společného nemá jako film.

Jsem božská (2018)

Je to jedna z nejlepších romantických komedií. Není to kýčovité. Vtipy jsou jednoduché a nevtíravé. Trochu mi to připomíná Těžce zamilován, ale Božská je lepší už jen tím, že zde hrají herci a ne profláknuté celebrity.

Čaroděj a bílý had (2011)

Hadí sestry jsou supr, ale film strašně sráží přehnané PC efekty.

LOVEní (2019)

Lepší 2, slabší průměr.

Čas sluhů (1989)

Že by svatba udělala z ustrašené šedé myšky manipulantní dračici? Ani jsem moc nepochopila o čem měl film být. A až do konce filmu si musí divák pokládat otázku o co Daně asi jde a zda není psychicky narušená.

Pohádka mého života (2003) (TV film)

Škoda, že nikde není v češtině 2. díl. Kdyby byl někde ke stažení, prosím pošlete mi odkaz. Díky.

Trhlina (2019)

Nevím, co si o tom mám myslet, protože se tu nezobrazuje konkrétní záporná postava. Trochu mi to připadalo jako Záhada Blairwitch. Ve slovenský mytologii se moc nevyznám, ale v český mytologii, nejsou bludičky příliš strašidelné. A samy světla mi nepřišly nijak děsivá. Na rozdíl od některých hororů tvůrci zde pochopili, že je potřeba i pár lekaček a musím přiznat, že některé scény jsou krásně jednoduché až poněkud zneklidňující. Tento slovenský horor bych připodobnila českému Ghoul. Pokud by to byl film z USA, tak bych nedala tak vysoké hodnocení.

Hastrman (2018)

Film je nadupaný zajímavým obsazením v čele s charismatickým Karlem Dobrým, a i ten by stačil. Na českou tvorbu je film velmi kvalitní (hezkými záběry přírody, pc animací), nenudí (divákovi se hned nezobrazí podoba vodníka, musí si počkat a taky zjistit jaká je Katinka a o co jí jde), děj je zajímavý. Velmi mě zaujalo strovnání pohanských a křesťanských tradic, přirozenost a pokrytectví. Závěr je otevřený nic neříkající konec bez vysvětlení. Pokud nemělo být na závěr poselství, že žádné lepší časy nebudou. Knižní předlohu jsem nečetla, tak nemohu posoudit.

Mulan (2020)

Líbil se mi animáč a líbí se mi i hraný film. Bylo by lepší, kdyby Mulan působila víc "lidsky", tvůrci z ní udělali opičku, která skáče po střechách :( Pro mě je to zatím jedna z nejlepších předělávek od Disneyho.