Vítězové (1985)

"Tak jedem, jedem, nejsme tu na vejletě"!! Peklo západu! Splněný sen hobíka cyklisty! Pot, slzy, Eddie Merckx osobně a nádherné scenérie! to jsou vítězové.Nejen pro fanoušky cyklistiky. Vřele doporučuji. Dokreslené geniálním soundtrackem! "Já jsem Jerom, ty jsi Kanibal a šutry jsou tvrdý!!" Upozornění: Existují dvě verze cz dabingu. Vyvarujte se verzi Davea namluvenou Janem Čenským!!

Soudce Dredd (1995)

Před 15ti lety? úžas,nadšení,bezva hlášky a na svou dobu kvalitně propracované akce. Dnes? už jen hlášky. Byls dobrej Slyi!!!Dnes už to nenadchne!

Plnou parou vzad! (2002)

Proboha těch hodnocení odpadů!!"Mýmu šulínkovi nebude nikdo říkat šulínek"!!!Nečekal jsem žádné umění ani hlubší myšlenku, chtěl jsem se bavit a to mi Cuba Gooding Jr. nadělil. Ve spojení s Horatiem Sanzem předvedou dokonalou dvojici, která vybruslí snad z každé "přihřáté situace"!!!"A co by mohlo být na baru teplýho"???něco určitě!

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Žádné zbytečné kecy, žádne servítky, žádné okliky, jen tvrda akce!Surově brutální kamera, akce,akce akce..To je Rambo nebo Lodník, jak je libo!.-) Víc nelze dodat, víc nelze očekávat!!!..."zasraný pánbíčkáří...."

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Právem číslo 1. na csfd. Brilantní výkon T.Robinse a M.Freemana. Film nabízející jak akci, tak zamyšlení se nad žebříčkem hodnot, Film plný náhlých zvratů včetně šokujícího závěru. Film ,který rozbrečí i rozesměje. To vše pod dokonalou režijní taktovkou F.Darabonta.

Brak (2002)

"Ty kopie opičí lebky, co se do toho vůbec pleteš?" Dle mého názoru velmi povedený český snímek obsazený výběrem českých hvězd (J.Korn, B.Štěpánová, Vrtulník M.V., V.Škutletý apod.) Bez hlubšího přemýšlení, bez očekávání a bez nároku na složitou zápletku dojde k uvolněné zábavě a potěšení jak zraku tak sluchu. Akci s kamarády v mládí když odjeli rodiče zažil snad každý a zde se děj opravdu přibližuje (samozřejmě s výjimkou exnutí P.Wild) realitě. To že režisér nechal převážně volnou ruku při dokreslování scén většíne herců hodnotím nadmíru pozitivně. Film působí uvolněně a hlášky kterých se dočkáme hlavně od Vrtulníka, třech hlavních hrdinů a Fabia v podaní M.Moravce skutečně pobaví. Doporučuji shlédnout včetně bonusového materiálu - film o filmu! "Co budeme dělat s tou kurvou? Co by necháme ho tam vykysat zmrda malýho! Ja myslel tu v koupelně"

Komando (1985)

Klasika osmdesátých let mezi béčkovými akčňáky. Film přesně šitý pro Arnolda, nabítý akcí a kultovními hláškami "nedošla ti pára, Benete?" Na svou dobu velmi propracované akční scény podpořené povedeným soundrackem od Jamese Hornera. Akční béčko jak má být. Zbytečně bez prodlev v ději, vše natěsnané do 90 minut napětí.

Expendables: Postradatelní (2010)

Snažil jsem se být jako skalní fanoušek Slye objektivní, ale nemohu si pomoci. Přijde mi,že Stallone prostě do starého železa nepatří. V tomto brilantním snímku, kde naleznete akci, spoustu hlášek v podání největších akčních hvězd co Hollywood zažil, se prostě (až na výjimku - rozhovory mezi Stallonem a Rourkem) nenudíte.Při akci, kdy Statham se Stallonem jen tak tak opustí ostrov a jako by nic, se rozhodnout pro zpětný nálet a "domasakrování" padouchů jsem si uvědomil,že v tom je právě podstata kvalitního akčňáku. PŘEKVAPIT NEPŘÍTELE a tím i diváka!

Karate Kid (2010)

Než jsem se rozhodl upřít zrak na Karate Kid 2010, dal jsem do dvd přehrávače původní Karate Kid s Danielsanem., které jsem nemohl dokoukat. Musím říci že oproti původnimu , "nová verze" této kultovky mne velmi potěšila. Brilantní výkon J.Smithe a J.Chana dělají z tohoto filmu příjemnou podívanou. Pakliže patříte ke generaci,ktera na Karate Kid vyrůstala doporučují tento remake. Nečekejte, nedoufejte, nepřejte si, jen si sedněte a nechte se vtáhnout do děje pohodové ,vtipné,akční a dovolím si tvrdit dobře natočene kung-fu podívane.