Já, robot (2004)

Robotická frajeřinka s poměrně zajímavým příběhem, slabšími vedlejšími rolemi, vtipným scénářem, přetaženou stopáží a naprosto perfektně "vystajlovaným" nevěřícím Smithem, který si drží svůj styl od prvního nazutí placatejch Conversek!

Zrození Planety opic (2011)

U sta opičáků to nebylo vůbec špatné! Opičí tématika ve spojení s digitálním zpracováním dokažou opravdu divy a když přidáme sympaťaká Franca, skvělou akci a dobře udržované tempo filmu díky "vražedným" smyčcům, dostaví se 90% zážitek. O zbývajících 10% se v závěru popraly famózní mostová scéna s úžasnou výpravou a naprosto "za limit" jdoucí momenty (mluvícího a jezdícího Ceasara na koni, opičácká tlupa tlačící bus,...) Zajímalo by mne, jak by si R.Wyatt poradil s režii v dobách původní Planety, protože co si budeme namlouvat, na původní kultovku Planetu Opic to prostě nemá. 90%

Muži v naději (2011)

Se strachem z celkové ujmy na zdraví jsem zasedal do posledního volného křesla v kolínském kině a předem avizovaný námět podobný Ženám v pokušení mě velmi děsil. Ve výsledku ale uznávám, že se mi dostalo v celku milého překvapení, zasluhující si lehce nadprůměrné hodnocení. Film nabízí ošuntělý příběh, který nemohl ničím zásadně překvapit. Bohužel ve většině případů (pár vtipných momentů tam rozhodně je),ani scénář nebyl ničím výjimečným a věčné obsazování J.Macháčka, ač proti němu nemám výraznější averzi (chápu marketingovou podporu filmu), je už pro mne otravou. Za pochvalu stojí naprosto dokonalá hudba od J.P.Muchowa, skvělý B.Polívka, kterému role taxikáře sedla dokonale, dobře promyšlený (smrtelný) dějový zvrat a velmi zajímavé "sněhové" pasáže nasnímané originální kamerou!

Dlouhá míle (1989) (seriál)

Doporučení: Hodnoťte až po shlédnutí závěrečného šestého dílu! Přiznávám, že, až do do poloviny atletické seriálové šňůry jsem měl rozpolcené pocity a důvod, proč jsem chtěl původně hodnotit pouhými 40% byl právě hlavní hrdina S.Skopal. Ten,ale jako by se z pomyslného "hlaďáku" zotavil v pravý okamžik a dofinišoval můj divácký zážitek na cílové pásce s cílovým hodnocením čtyřech hvězd! Hrdě mu přitom sekundovaly výkony dalších vedlejších herců (J.Čenský a P.Čepek), autorsky dokonale zpracované atletické výkony vnášející do diváka opravdové sportovní napětí, pointu přinášející opravdové přátelství, dokonale jednoduchá úvodní znělka a "kopačky" takzvané životní lásky v samém závěru!!!Naopak tu pátou filmu vzaly ošizené tréninkové pasáže a naprostá zoufalost snahy vznést do fimu drť dopingové tématiky!

Obhájce (2011)

První půlhodinka diváka lehce rozehřívá a McConaughey do toho polehounku našlapuje. Na pomyslném plynu film přidává v momentě prvních dějových zvratů, které naťuknou dějovou linku zcela jiným, divákem nepředvídatelným směrem. To vše v rytmu skvěle volené "černé" muziky. Dějové zvraty se odehrávají na samé hranici snesitelnosti a přehlednosti, takže by se nemělo stát, že se v ději utopíte, jako u podobně stejných tématických snímků. Škoda překrouceného závěru, který mému hodnocení sebral pátou hvězdu!!

Tucet špinavců (1967)

Neznám jiné válečné drama, který by hýřilo 13 (počítám i L.Marvina) frajerama pohromadě. Tihle frajeři se umí tvářit stejně drsně, jako sejmout nepřítele s SS výložkami. Stejně tak mají problém s kázní,ale když jde do tuhýho,umí se za sebe postavit. Perfektní scénář! Dokonalá hudba a jak jsem zmiňoval v úvodu, naprosto perfektní ztvárnění hlavní bandy, ve které se to hemží hereckou dokonalostí!

Chladný jako led (1991)

Rapová nostalgie. Naomi v úvodních titulcích. Frajerský Ice s blond vlnou a koženkovym křivákem od Mc Hammera. Nesmyslný příběh a ještě nesmyslnější moto-triky! Jedinečný nápad obsadit do hlavních rolí supersporty namísto harýků. Tři zasloužené hvězdy! ...Jinak ale kýč nad kýče s naprosto zoufalým dabingem.

Neznámý (2011)

Stejně jako Neznámý je vlastně úplně ztracený, stejně tak divák zjistí, že se dostává do dějě, který by ho v úvodu nenapadl ani v největší představivosti. Skvělá ústřední dvojice "96hodinový" Neeson a "hanebně panrachtská" Kruger se skvěle doplňují a za doprovodu podmanivé muziky jim to hezky odsejpá. Perfektně nasnímaná akce by filmu dodávala pátou hvězdu v hodnocení, nebýt misty "odfláknutého" střihu kazící výsledný požitek!

Hlavně nezávazně (2011)

"V mých kalhotkách to teď vypadá, jako na místě činu" Přiznám se, že tuhle kýčovku beru od I. Reitmana(mého oblíbence) tak trochu ,jako filmového lepáka. Příběh a námět je naprostá zoufalost, podtržená nejkýčovitějším scénářem poslední doby. To samé obsazení do hlavních rolí. Od Ashtona jsem to vícemnéně čekal, ale jindy skvělá Portman si to mohla opravdu odpustit (nicméně zachraňuje svým sex appealem hodnocení jedné hvězdy).

Dokonalý trik (2006)

óla lá..řekněme takřka bravůrní filmová záležitost. Přesně tak, jak i sám M. Caine diskutuje o třech základních pilířich pravé iluze (zaujmout, vzít,vrátit), tak i fungující filmová tvorba by měla splňovat tyto předpoklady. Ch.Nolanovi se to podařilo na jedničku (perfektní střih, několik stále se měnících dějových linek, poctivé herecké ztvárnění) a ja se po hodně dlouhé době (hlavně díky výjimečně "nezlojovanému" konci) opravdu dobře bavil.