Revizoři (2003)

Jak nevšední a originální! Nápad umístit děj do podzemky vskutku geniální. Za 105 min jsem se ani jednou nenudil a tmavá, špinavá atmosféra budapešťského metra mne fakt dostala!! Revizorským plackám třikrát huráááá!!!

Proposition (2005)

Věčně hořící cigareta v koutku, umaštěný vlas trčící ze zmačkaného klobouku, propocená košile od krve a kolty proklatě nízko?To si dám sakra líbit! Skvělě jednoduše podané. Spravedlnost versus lidskost. Před koncem jsem se modlil, aby bráchu skutečně neoddělal a ja mohl dát pět hvězd. Stalo se,ale i tak jsem tomu věřil. 4,5*

Wall Street (1987)

Vynikající! Jak prosté téma peněz a chamtivosti versus lidskost a sebeúcta. V minulosti použito nesčetněkrát. V podání O.Stona to však má spád a smysl. Osmdesátá léta a věhlasná Wall Street frčí na plné obrátky. Ch.Sheen a M.Douglas si to opravdu davají a nabádají tak k zamyšlení se sami nad sebou. Skvěle ve vedlejší roli i John C.McGinley.

Sklapni a zastřel mě (2005)

Skvělý námět, ze kterého se dalo vytřískat mnohem , mnohem více! Perfektní K.Roden, který to zde tak trochu zachraňuje a dodává sílu vydržet se zvědavostí ,jak tenhle "buřt guláš" nakonec dopadne. Snaží se, ale sám a to mne už bohužel nedonutí pustit si tenhle průměrný snímek znovu.

Grandhotel (2006)

Že ten život není žádná sranda a může být hůř i lépe to už víme.David Ondříček mne ale i přesto mile překvapil. Nádherné záběry doplňující úžasnou scenérii Liberecka a Ještědu, vynikající výkon M.Taclíka a "nemastné,neslané" K.Issove to tak příjemně a nenuceně dokresluje. Do boje proti jednotvárnosti příběhu vytáhl Ondříček lovce žen J.Dulavu a "frajírka dealera" J.Plesla. Ti zde předvedli super výkon, který to tak krásně celé roztříštil vtipem a nadsázkou. Podrženo sečteno jde o oddychovku, námět ze života, sny, smich i depka, krásné exteriéry a skvělá hudba od J.P.Muchowa, která si zaslouží čtyři a půl *

48 hodin (1982)

Vynikající herecká dvojice, která si opravdu sedla. Eddieho nejpovedenější role spolu s Policajtem z BH. S N.Noltem se výborně doplňují a dávají celému příběhu ten opravdový šmak akční zábavy. Výběr W.Hilla padl správně i na záporáky a v podání S.Landhama a J.Remara jde skutečně o parádní trefu. Podtrženo sečteno . Skvěla akční komedie, skvělé obsazení, skvělý scénář, skvělá kamera a hlavně vynikající soundrack (v pasáži, kdy parťáci sledují Luttera můžeme slyšet stejnou hudbu jako v Komandu s Arnoldem)!

Policajt v Beverly Hills (1984)

Bože tohle je klasika. "co je tohle? knírek, lehtá, jo, to knírky dělaj". Eddie si tuhle roli opravdu užívá a pro mě je to jedna z jeho nejpovedenějších rolí! Společně se 48h nejlepší Murphyho počin. Jednoduché,vtipné přesně jak má akční komedie vypadat. Protibanánová maska v kombinaci s dabingem O.Kaisera tomu přidávají grády!

Úhel pohledu (2008)

Strhující, fantastické, neobyčejné! Režisérsky geniálně ztvárněné. Pete Travis dokázal, že se pořád dá diváka překvapit! V jednoduchosti je síla a zde to platí dvojnásob. Osm pohledů na stejný časový úsek udělal svoje a ja po hodině a půl kroutil nevěřícně hlavou. Nejdřív nad šokem z geniální kamery a scénáře a v zápětí nad tím,že nemůžu dát pět hvězdiček za zbytečné gesto v závěru v podobě emočních výlevů Whitakera a Quaida.

Romeo a Julie (1996)

Zajímavě natočená klasika. Brilantní převedení do současnosti a přímo úžasný Caprio, kterého dle mého názoru vynesla tahle role na filmová plátna v novém světle a do povědomí diváků jako skvělého herce,kterému žádná role není cízí.

Stará puška (1975)

Noiret v roli doktora působí trochu komicky a nikdy by vás ze začátku nenapadlo, že tenhle intoš s psíma očima se rázem promění v krve žíznivou šelmu prahnoucí po pomstě. Ono se není čemu divit, když dostanete záběr ,kde plamičem sežehnutá manželka umíra. Hlavní hrdina se starou puškou v ruce překvapí a nadchne.Pomsta byla sladká!