Colombiana (2011)

Spoustu superlativů (sexy Z.Saldana, střih, kombinace nasvícení, perfektní zahraní záporáci, démonická hudba, příběh,..)bych mohl vyřknout,abych přiblížil dokonalost Colombiany. Záměrně to však neudělám a vyzývám k návštěvě kina všechny, kteří se nenechají zastrašit zdejším "podprůměrným" hodnocením! Stojí to za to!!

Vražda v Greenwich (2002) (TV film)

Poměrně solidní nástup a zápletka, nasnímaná velmi zajímavou kamerou. Originálně postavené na vyprávění hlavní "dath" hrdinky M. Grace, která do onoho tajemna přilevá svým "záhadným" charisma! Nic nerušící střih diváka nemate a ponechává děj poutavým. S čím mám však zásadní problém je hlavní hrdina. Jeho utrápený herecký výkon je opravdu tragický a kazí tak celkový dojem z poměrně slušného thrilleru.

Fantomas se zlobí (1965)

"Vy si tu spíte!..ale jen jednim vokem,jen jednim vokem".......Nezapomenutelný soundtrack, střílející pirátská noha, Interpol zneškodněn elektrickým proudem, hlášení falešnou rukou o slovo na kongresu, dvojitý Lefebvre, sympaťák Fandor a sexy Helena nedávají šani jinému, než 100% hodnocení!!! Klasika zůstane klasikou...

Smrtonosná past 3 (1995)

Dvojice v čele s "intelektuálním brejlounem " Jacksonem funguje. Stejně tak nej záporák všech pastí Irons je sázka na jistotu. Pěkný hudební podkres a dotažené akční segmenty s výbornýmy metro crashes udržují divákovu pozornost pomalu v každém momentu. To samé se dá řici o scénáři, který je takřka neprůstřelný. Za naprosto překroucený a zpackaný konec si past,ale nakonec plný počet nezaslouží!

Honba za diamantem (1984)

"Po mně tam střílej a ty tady chlastáš"...Douglas s Turnerovou a DeVito, stejně jako ve Válce Roseových, fungují na jedničku a jejich herecké výkony jsou pastvou pro oči a bránici. Nádherná "kolumbijské" scenérie, "krokodýl" scéna, skvěle dotažený scénář a crazy zápletka nominují tohlecto "dobrodrůžo" na kvalitní filmový zážitek! Škoda pomalu rozjíždějícího se úvodu, za který dát plný počet prostě nemůžu.

Li Xiao Long chuan qi (2008) (seriál)

Musím konstatovat další zneužití jména Bruce Lee. Druhá část sice předčí jedničku,ale "pouze" v počtu a provedení choreografie bojových scén (jediné dvě hvězdy). Jinak se opět jedná o nedokonalou parodii na známou legendu Kung-fu. Veliká škoda M.Jai Whitea a jeho hereckého štěku. Bojový potenciál, jenž vlastní, mohl dát filmu špetku zajímavosti. Šílené herecké výkony všech, odfláknutý scénář a totálně znetvořené reálie, nemající nic společného se skutečnými životními osudy Leea!

Zjizvená tvář (1983)

De Palma má na mafiánskou tématiku režisérky doladěný recept, to se musí uznat. Ztvárnění postav,stejně jako scénář a kostýmy vyvolávají pravou ilegální atmosféru a stejně tak vyobrazení životní cesty od "Fidelova prodavače párků" k největšímu drogovému kápovi je zachyceno na jedničku. Co se filmu dá ale zásadního vytknout, je opravdu šíleně utahaná stopáž, která Vás prostě nepustí k pocitu neustálého napětí. Stejně tak k plnému hodnocení!

Dračí život Bruce Lee (1993)

Skvělý herecký výkon J.S.Leea a tvárné L.Holly, promyšlená choreografie, dublované reálné momenty které se opravdu v životě Leea staly (scéna při premiéře v kině) a úchvatně zpracovaný hudební doprovod řadí Dračí život k vůbec nejzdařilejším životopisným dílům o Bruce Leem!!! Vezmu-li v potaz, že legendárního Leea napodobit prostě nelze, ubírám pátou hvězdu za minimální výtky,týkající se klasických Leeových gest (např výzva k boji), které ve filmu chybí!

Magnum Force (1973)

Dirty Harry je zpátky,ale už to neni co to bývalo v "jedničce"! Příběh se táhne a film obsahuje spoustu zbytečně prázdných pasáží! Nemluvě o hudbě, která, jako by byla L.Schifrinem tentokrát lehce odfláknutější! I přes tato negativa je ale Magnum Force ušitý Eastwoodovi na tělo a sedne mu. V akčních momentech je to chlaďas, přesně tak, jak ho fanoušek zbožňuje!Lehce "vystřílený" nadprůměr!

Exploze (1992)

Přiznám se,že mám pro tohole sympaťáka (Brosnáče) slabost, a tak jsem dokázal i lehce přihmouřit kritické "očičko" nad vyprsknutým příběhem a zoufale zahraným záporákem. Charismatický frajer Pierce to totiž ve spojení s vtipným scénářem a poměrně nadprůměrným obsazením vedlejších rolí dokázal "odpálit" za tři hvězdy!