Star Wars: Odboj (2018) (seriál)

Pokiaľ Star Wars: Clone Wars začínal ako seriál pre deti ktorý postupne vyspel do parádnej vojnovej exkurzie počas jedného z najväčších konfliktov vzdialenej galaxie zameranej hlavnej na staršie publikum, tak tu tvorcovia nemali vyššie ambície ako priniesť detský seriál. Väčšinou tak sledujeme komické príbehy nemotorného hrdinu s humorom založeným na jeho padaní a nešikovnosti. Udalosti seriálu majú, v hlavnej miere a obzvlášť v prvej sérií, dopad na malú platformu a aj preto sú najzaujímavejšie epizódy tie, kde sa vydávame do iných končín vesmíru a majú globálnejší dopad. Jedná sa o nepodstatný a zabudnutia hodný seriál pre deti, ktorého vynechaním fanúšik Star Wars o nič nepríde.

Muži v černém 2 (2002)

Prvá polovica je podobná jednotke, teda vtipná jazda s fajn nápadmi. Tá druhá, zameraná hlavne na akciu, už nie je taká úderná a baví ma podstatne menej. Asi to bude záporáčkou. Viditeľné slabšie ako prvý diel, stále však dobrá zábava. 70%

Seveřan (2022)

Klasický príbeh o pomste liznutý mysticizmom. Krásne živý a hmatateľný film ale pre svoju artovosť nemusí byť pre každého.

Ray Donovan - Pytel, nebo pálka (2013) (epizoda)

Čakal som od prvej časti viac ale je tu mŕtva štetka, fajka v aute, bejzbalka v akcií, lámanie prstov či zabite cocksuckera. O tento seriál sa rozhodne nebojím.

Gangs of London - Season 1 (2020) (série)

Podsvetie multi-kulti Londýna kde každé etnikum má svoju mafiu. Domorodci, černosi, kurdi, albánci, cigáni..... Hlavne sekvencie s cigáňmi majú skvelú atmosféru. Atraktívny gangsterský príbeh okorenený parádnou akciou ktorá je snáď v každom diely. Za seriálom stojí majster Gareth Evans a kto videl jeho Raidy asi vie aký druh, lahodnej, akcie možno očakávať. Hneď prvý dvojdiel ponúkne skvel§ jednozáberovku iba so šípkou a papolníkom či animálny súboj s mäsiarom. Práve dva diely ktoré režíruje samotný Evans sú čo do akcie najlepšie, aj keď piata epizóda dej veľmi neposunie, ponúkne najväčšiu zábavu. Začalo to ako klasická gangsterka, ku koncu sa to stočilo niekam kam asi nemuselo. Napriek tomu som na pokračovanie zvedavý a na toho Herkulesa tiež.

Boží zápasník (2006)

Wes Anderson pre chudobných? To asi nie....aj keď v pár scénach je tu kompozícia zarovnaná na stred a, hlavný klad tohto filmu, vyzerá nádherne farebne a po vizuálnej stránke je stále perfektný. Inak je to klasický uprdený Jack Black, na druhú stranu wrestling mám rád.

Křupan (2000)

Viac ako teenegerský film je to skôr, na svoju dobu, klasická romantická komédia zasadená na vysokú školu a to ja môžem. Navyše soundtrack je super.

Muži v černém (1997)

Vodné postele a liposukciu máme vďaka mimozemšťanom. Muži v čiernom sú výborne obsadená, zábavná jazda so zaujímavými nápadmi. Najväčším lákadlom Sonnefeldovho filmu je svet ktorý v ňom predstavil a ktorý by som sa chcel vydať okamžite skúmať. Funguje to skvele aj po štvrťstoročí. Nie nadarmo sa hovor že Muži v čiernom sú devädesiatkový Krotitelia duchov. 80%

Mumie (2017)

Tom Cruise tu hrá postavu ktorej je o 20 rokov menej ako vyzerá, Russel Crowe, alias pán H je nevyužitý a nie je to až také zlé ako som čakal ale po 2 týždňoch si z toho už viac nepamätám.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Skvele obsadení Luke Evans, úloha antihrdinu mu skvele sedí a Sarah Gadon je tu dokonalá. Scény v jaskyni super, triky nepodarené, hlavná zápletka s preplížením sa Turkov a ,,dodaním´´ hlavnému hrdinovi motiváciu rozhodnúť sa, je extrémne zle napísaná. Priemerný film ktorý nemal šancu nakopnúť nové univerzum.