Volha - FOXTERIÉRY (2023) (epizoda)

Fantastický Kryštof Hádek v úlohe tupého burana v kulisách pochmúrneho socializmu v ktorom niet kladných postáv.

Star Trek: Klec (1965) (TV film)

Vynikajúce, s krásnymi štúdiovými kulisami a parádnou atmosférou, hlavne v prvej polovici. Scenár je nadčasový, dnes možno aj aktuálnejší. Skvelý úvod do sveta Trekkies.

Odbor městské zeleně - Série 1 (2009) (série)

Kto nie je zvyknutý na formát mockumentary môže mať spočiatku trochu problém ale úvodné epizódy sú kvalitné, s dobrým humorom a sympatickým obsadením. Vrchol prišiel trochu predčasne, už vo štvrtej časti, záver je priemernejší. Každopádne ma postavy bavili natoľko že ani menšia vtipnosť nebola problémom.

Vlastníci (2019)

Zo začiatku výborné, zábavné s jedinou chybou a tou je running joke s vizitkami (po tretej už to bolo príliš) ale v druhej polke, keď atmosféra v miestnosti zhustne a vyhrotí sa do extrému, sa to rozpadne a koniec, ku ktorému to celý čas smeruje, to vyložene kazí.  Škoda že tvorcovia v závere tlačili na pílu a chceli silou mocou šokovať, keď to stačilo ukončiť úplne normálne. Premárnený potenciál ale tú prvú polku si kľudne rád zopakujem.

Mimořádná událost (2022)

Mimoriadna udalosť nie je mimoriadnym filmom. Síce má niektoré dobré vtipy či hlášky a páči sa mi ako do toho zakomponovali  odkazy ďalšie skutočné udalosti ako dôchodcu ktorý išiel brvnom vykoľajiť vlak či jeleň ktorý ukradol pušku. Zároveň je ale zjavné že táto udalosť v skutočnosti neponúkla veľmi zaujímavé dianie a scenáristi museli ísť výrazne do absurdna. A v nezaujímavosti tejto príhody tkvie aj najväčší problém filmu, kedy štvrť hodinovú udalosť roztiahli na dlhočíznych 103 minút pričom para tomu dôjde už po štyridsiatich. Jenovéfa Boková je najkrajšia Česká herečka svojej generácia a zároveň aj najväčší klad tohto filmu.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Tak chválený film a pritom je to klasická Česká komédia. Celý čas som čakal až sa tam stane niečo výnimočné prečo to má taký ohlas a nedočkal som sa. Tento film je zaujímavý iba hereckým obsadením (fakt sú tu všetci) a prsiami Martiny Hekerovej.

Bourák (2020)

Esteticky výrazné a rozhodne menej otravné ako väčšina tuzemskej konkurencie.

Andor (2022) (seriál)

Najzbytočnejší Star Wars seriál sa nakoniec ukázal ako ten najpotrebnejší. Ukázal totiž že Hviezdne vojny môžu žiť aj pod Disneym. Tony Gilroy nám ukazuje temný a pochmúrny svet pod vládou Impéria v ktorom niesú v popredí mocný rytieri Jedi či pompézne galaktické bitky ale bežný ľudia v ktorých sa rozozvučala túžba po slobode, napriek tomu že ju zrejme nikdy nezažijú. Prvá séria je rozdelená na tri rôzne etapy. Prvé dve tvoria zakaždým tri epizódy ktoré spolu vytvárajú uzavretý celok., zvyšných 6 epizód je potom k tebe združených o čosi pevnejšie. Najlepší hraný počin zo vzdialenej galaxie od Pomsty Sithov a spolu s Rogue one jediné Disnneyho dielo hodné nazývať sa Star WarsPS: Úvodný diel a nudné flashbacky treba prežiť, druhý je už oveľa zaujímavejší a potom sa to rozbehne.