Moon Knight (2022) (seriál)

Tento seriál ma od začiatku chytil svojou unikátnou atmosférou ale je dosť možné že takto staromilsky pôsobil iba na mňa. Každopádne sa jedná o klasický MCU seriál ale napriek tomu ma bavil viac ako väčšina jeho kolegov. Moon Knight ako postava mi však učaroval a s radosťou privítam jeho ďalšie výstupy, obzvlášť keď ešte naplno nerozvinul čo všetko sa v ňom skrýva. Vrchol seriálu je jednoznačne štvrtá epizóda.

M*A*S*H - Spodky (1973) (epizoda)

Atmosféra zimy funguje aj v teplom máji.

Moon Knight - Hrobka (2022) (epizoda)

Pomalý prepad kvality zastavený. Štvrtá epizóda sa vyšplhala zatiaľ najvyššie. Veľmi dobre funguje hororová atmosféra a záverečná zmena prostredia je čerešničkou na torte. Len škoda že to neuťali pred príchodom do kancelárie, záverečný záber je typický infantilný Marvel.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Tento film je dôkazom toho že by nemali existovať trailery ani žiadne ukážky z filmu pretože v nich boli ukázané všetky wau momenty a do filmu už žiadne neostali. A to je sklamanie a sem tam nuda. Navyše film trpí na úplne debilnú zápletku ktorá pôsobí akoby ju vymyslelo malé dieťa. Samozrejme nechýba klasický MCU ,,humor´´ ktorého má Spajdy vždy prehnané veľa a zároveň je pekelne zlý a zhadzuje tak úroveň celej Wattsovej trilógie. Väčšina scén so Spidermanmi bola príšerná. Mne proste lavína fan servisu nestačí. Výsledkom je priemerný film s premrhaným potenciálom a super sklamanie.

Eternals (2021)

Superman, Wong z Doctora Stranga, absolútne nezaujímavá aziatka či príliš digitálne omladený Kevin Bacon, aj oni tvoria Marveláckych Power Rangers. Príliš veľa postáv má za následok že nie všetky dostanú priestor a to platí obzvlášť pre tie zaujímavejšie. Hlavná postava nemá žiadnu charizmu, rozloženie obrazu neustále preskakuje a piatymi Transformers to má spoločné aj záverečnú scenériu. Hlavný záporák je nič a ten kto ťahá za nitky je len digitálne nič. Do popredia tak vystupujú konflikty postáv. Postáva starých 7 000 rokov a predsa sa chovajúcich ako by sa práve vyliahli a za posledných 500 rokov ani neprešli poriadnym vývojom, teda až na jednu ktorej absolútne zničili charizmu, ak sa to dá brať za vývoj.  Film je prešpikovaný klasickým trápnym ,,humorom´´ ale skrýva sa v ňom aj dosť dobrých nápadov (dokument), tie sa ale nepodarí vyťažiť. Tvorcovia totiž viac kladú dôraz na diverzitu a progresívne hodnoty. Ak stým máte problém tak to radšej ani nezapínajte. Tvári sa to že by to malo nejako oslavovať rozdiely či menšiny ale servíruje jeden stereotyp za druhým. Film má dobré tempo a tak aj 2 a pol hodiny ubehne svižne avšak po týždni je väčšina z neho fuč. Aj tretí MCU film roku 2021 je iný, tento však až veľmi. Nabudúce radšej klasickejšie poňatie. Film nie je vhodný pre deti keďže obsahuje pomerne otvorenú sexuálnu scénu.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Prvý Ázijský superhrdina prichádza do MCU v najmenej americkom filme a prináša do tohto sveta Ázijské  obyčaje. To nemusí sadnúť každému ale rozhodne sa jedná o ozvláštnenie deja a to je v prostredí Marvel filmov tak vítané osvieženie. Navyše tradičná Ázijská akcia je vyšperkovaná do lahodnej podoby. Shang Chi je až prekvapivo charizmatický hrdina, ktorého ďalšie vystúpenia v rámci filmového sveta, budem s radosťou očakávať. Vyčnievajúcim z radu je aj záporák, to sa ale už nedá povedať o závere filmu. Fantasy pasáž mi síce nevadí ale klasická MCU šablónovitosť už áno. Tým pádom sa ma počas finále chopila bezosudovosť, tým pádom sa vytratilo napätie. Ďalším negatívom bol klasický Marvel humor, ktorý bol dávkovaný v absolútne nevhodných momentoch, či klasická nevtipnosť vtipov. Ústrednou postavou toho bola Awkwafina, ktorá mi inak neprekážala. Nutno ale dodať že polovica humorných momentov bola trefná a nebolo to také zlé ako v niektorých iných filmoch. Ďalším klasickým neduhom je nevyváženosť kvality trikov počas celého filmu. Po Black Widov sme znovu dostali iný film, ktorý zakotvil vo vodách nadpriemeru. V porovnanú etnických filmov nakopal Shang Chi, Black pantherovi zadok.

Star Wars: Klonové války - Carnage of Krell (2011) (epizoda)

Jedna z tých epizód ktoré ukazujú, že aj keď tento seriál zo začiatku cielil na deti, tak sa z neho stala ultimátna záležitosť pre dospelých.