• Thriller

Pengabdi Setan (2017)

Moc nechápu, z čeho jsou všichni tak nadšení. Typická lekacka, ok, trochu dějově silnější než moderní americké kýče, ale i tak to bylo utrpení sledovat přes hodinu. Jako film o tom, jak se mrtvá matka a babička sem tam projdou po baráku, nevím no.

Prostě dokonalá (2017)

Nevím no. Ještě nedávno jsem měla 90 kilo, ale i přes to nesnáším tlustý lidi. Jsou trapní, jejich pohyby jsou trapné, jejich humor je trapný. Prostě to v sobě mám. A Irene byla teda úplná kráva, její matka taky, ty dva šmejdi to hráli taky trapně. Celý to bylo fakt trapný.

Replace (2017)

Já v podstatě tyhle psychedelické filmy obdivuju, bývají náročnější na pochopení, i když to není tento případ. Za mě rozhodně plus pro loňský rok, jeden z těch silnějších článků, co zvedá průměr už tak mizernému, hororovému žánru posledních let.

Skryté zlo (2017)

Docela fajn natočený hororový snímek. Hodně jsem srazila svoje nároky na horory, protože dnešní doba plná marvelu a DC a debilních hororu bez děje mě nedokáže dostatečně uspokojit. Taky jsem v poslední době viděla nespočet absolutních sraček, takže mě tenhle film mile překvapil. Není to obstojné béčko, ale blbě uchopene áčko. Takže pár chyb by se našlo. Ale napětí bylo, Bye Bye Voldemort byl sexy, nemám s tím v podstatě žádný větší problém.

The Crucifixion (2017)

Docela silná trojhvězda. Chybělo tomu velmi málo, oproti těm blbostem, co se poslední dobou točí, ale zároveň dost na to, aby to zanechalo nějaké velké stopy v paměti. Postrádalo to konec děje, proč tam vůbec přijela a celkově to bylo takové nedotazene. Ale jo. Takhle by to šlo! :)

Thelma (2017)

Ty vole, to je snad jedinej film na světě, kde se skutečně 2 hodiny neděje vůbec nic...

To (2017)

Celý tento film voněl, jak stará knížka. Ať už šlo o vizuální stránku celého filmu nebo o děj jako takový. Žádných milion efektů a celý film ve tmě, ve sklepě, s vyhořelou sirkou v ruce. Jedna z nejlepších adaptací King knížky. Na to, že hlavní hrdinové byla děcka, tak skvěle zahráno. TO taky skvěle zahráno. Film měl obrovský, chlupatý, nechutný koule. Až na pár nevyjasněných detailů to nemělo chybu, takže 4/5.

T2 Trainspotting (2017)

Tenhle subžánr se špatně hodnotí. Je potřeba k tomuto filmu vidět jedničku, ale také od toho nečekat po 20 letech stejně uličnickou dvojku. Boyle vsadil na děj jedničky a dal tomu ducha starých veteránů, kteří na to sice navazují, ale už nemají sílu vdechnout tomu druhý ráz. Ani nechtějí. Náhodná potkání všech hlavních hrdinů, doprovázená jejich minulostí a protkaná drogama a nevyrizenyma uctama postupně proniká do vašich srdcí a svazuji vás potupnou depresí "jako by se to stalo vam". Čekala jsem něco úplně jiného, ale tyhle dramatem svazující pocity prostě miluju. Miluju, když odcházím z kina s plnou hlavou myšlenek a otázek, a to mi ten film davkoval celou dobu. Za mě 4*.

Uteč (2017)

Přesně 3,5 hvězdičky. Dávám ale 3. Čekala jsem daleko víc. Daleko.

Veronika (2017)

Já si nemůžu pomoct, ale jsem teda pekelně zklamaná. Kdo jiný už má natočit dobrý mystery-horror kousek, když ne Španělé, kteří na to mají vlohy. Tohle bylo úplně o ničem. Hysterická puberťačka, co ji posedlo bůh ví co, bůh ví proč, protože seance byla fakt rychlá a trapná, ochraňuje sourozence, protože to je první démon, co posedne člověka proto, aby mohl ubližovat někomu jinému. Katastrofa. A ten debilní konec, to je úplně jiná liga. Jako těžký průměr.