jarkolar

Jaromír .

okres Přerov
Student

• 7.9.2013  21:51

Za mě nejslabší díl celé trilogie. Už začátek mi dal náznak, že to nebude nic pro mě a bohužel se tak i stalo. Za celou dobu jsem se zasmál možná 3x . . . Částečně to může být i tím, že je v tomto díle asi nejvíc vidět Mr.Chow, což je z mého pohledu ta nejméně sympatická postava všech tří dílů. Viděno snad naposled.

• 30.8.2013  15:30

Docela slušná podívaná, která si drží svou zábavnost po celých 110 minut na stejné, z mého pohledu nekolísavé úrovni. Hlavní postavy jsou sympaťáci, ale zároveň ve svých rolích vcelku uvěřitelní. To, kam se bude děj vyvíjet, jsem docela odhadnul a byl jsem moc rád za to, jaký spád věci dostaly.

• 11.8.2013  10:36
    Masks (2011)

Tak tenhle film jsem koukal jako jeden z mála nadvakrát, protože mě tak otrávil, že jsem neměl náladu ještě ten samý večer pokračovat. Atmosféra se mnou nic nedělala, prostředí bylo na pytel a nebyl tam žádný náznak strachu. Smysl celého filmu je pak tak směšný, že se mi tomu ani věřit nechtělo. První mord byl zajímavej, ale ty ostatní byly jen slabé kopie a nic nového se za celý film pak už ani neukázalo. Když se pak zamyslím nad tím, co jsem vlastně ve filmu viděl za děj, těžko pochopím, že to někdo baštil. Slabý **

• 23.7.2013  23:49
    Šumný Přerov (TV film) (2008)

Potěšilo a připomnělo, jaká pěkná místa tu máme =) ... K vidění zde http://www.ceskatelevize.cz/porady/1008546862-sumna-mesta/207522162350002-sumny-prerov/

• 18.7.2013  00:02

Velkej krok dopředu oproti prvnímu dílu. Jen informace pro ty, co neviděli první a rozhodně slabší díl, tak návaznost tu není skoro žádná, a proto není nutná jeho znalost. Takže pokud zvažujete, jestli má cenu vzít to od prvního, tak za mě rozhodně nemá. Velkým plusem je pro mě změna prostředí, kdy se přesouváme do hor a jednoho horského sídla podivínské rodinky se kterou se naše hrdinka z prvního dílu blíže seznámí. Chování postav nemám co vytknout a taky provedení jednotlivých exekucí je přímočarý, surový a realistický, bez zbytečnýho natahování a nekonečnýho oživování. To, co v tempu chybělo v první polovině, bylo navíc v té druhé a taky proto je to u mě slabší ****.

• 17.7.2013  21:48
    Det okända. (2000)

Námět je teda hodně okoukaný, ale příklad uvést nemohu, protože bych vyzrazoval souvislosti =). Prostředí je krásný, Skandinávii mám hodně rád a les je jedno z mých nejoblíbenějších hororových prostředí vůbec. Herci jsou docela fajn, SPOILER ale trochu mě mrzí, že na nich nešla moc poznat ona změna a pak taky odlišná délka proměny u jednotlivých členů (ikdyž o době napadení se dá u Thomase spekulovat) ... KONEC SPOILERU Ze zkušenosti s podobnými snímky se mi zdá, že když je to vedeno pouze formou zážitku a nejsou nám oznámeny skutečnosti kolem, je to lepší. Forma natáčení, kdy je to vedeno ve stylu přítomného kameramana, který ale není jednou z postav, má svoje klady i svoje zápory. Co se kladů týče, mizí tím otázka, proč to daná osoba točí, ikdyž jí už jde o život a taky můžeme sledovat dění nehledě na to, kde se pohybují ostatní postavy. Atmosféra byla výborná ale k plnýmu počtu tomu chybělo z mého pohledu trochu více agresivity, strachu a špetka něčeho, čím by se mi to výrazněji zapsalo do paměti.

• 16.7.2013  22:08
    Brass Eye (TV seriál) (1997)

Prozatím viděny 4 díly a z toho se mi 3 víc než líbily, takže prozatím dávám plnej počet a uvidím, jak u mě dopadnou poslední dva. Tohle je přesně ten humor, co mám rád ... parodující, trefný, na hlavu postavený, iracionální. Jediné, co mě mrzí je to, že nechápu úplně všechny souvislosti, a proto mi ne každá scéna dojde.

• 14.7.2013  23:38
    Humongous (1982)

Když to řeknu blbě (ale pravdivě), tak jediná zajímavá scéna je ta znásilňovačka na úvod. Pak je tu nezáživný tlachání a brázdění vod a prakticky nic, co bysme potřebovali doopravdy vědět až do doby, než dojde k uvíznutí na ostrově. Nenechte se zmást popisem, je mnohem dobrodružnější než celý film. Pro mě to bohužel byla jedna velká nuda a to jsem se snažil vcítit do atmosféry. Efekty jsem nezaznamenal snad žádný ... Jedinej rozdíl mezi živými a následně mrtvými návštěvníky ostrova bylo pár čmáranců krve po jejich obličeji. Samotný mutant mi pak přišel jako "medvědí Ivánek" z Mrazíka, protože s ním sdílí jak vzhled, tak zvukový projev. Když mi tahle souvislost došla, závěr filmu jsem si s úsměvem nakonec i užil.

• 11.7.2013  20:20

Pro mě průměr ve všech ohledech. Příběh skoro žádnej, postavy docela sympatický, provedení vražd slušný. Po hromadě hororů byl tenhle první, kde jsem konečně viděl v akci vidle =)). Jinak vrah je bohužel pomalej, neohrabanej, nikam nespěchá, za žádnou z obětí se nerozběhne ... ale to je tak bohužel všude =((, alespoň u takto starých snímků.

• 3.7.2013  16:35

Hm, klasický nepovedený vyvražďovák. Máme tu partu teenagerů, kteří sice uspěli u maturity, ale radosti si neužijí, protože je jim tak trochu neosobní formou sděleno, že jejich životy nebudou mít dlouhého trvání. Ti jsou kromě zamyšleníhodných rozhodnutí také tak hloupí, že příčina této šlamastiky jim dojde až po tom, co jich půlka umře. Vrah je pak bez šťávy a po odtajnění i těžko uveřitelnej. Nebylo by to ono, kdyby tu chyběl i hloupý policista, který tomu všemu samozřejmě nevěří a nic neudělá, dokud je pozdě a i potom je ve filmu jen pro nacházení mrtvol nebo zraněných. Vcelku nudný dění pak nezachrání ani ona jistota vražd, protože jejich frekvence je jeden mord za půl hodiny a to je při takhle nezáživným zbytku sakra málo.

• 1.7.2013  17:22
    Ať žijí rytíři! (TV seriál) (2009)

Nad tímhle musí kroutit hlavou i ty děti ...

• 1.7.2013  16:57

Tuhle dvojici moc v oblibě nemám, ale očividně je to hraným zpracováním, které bylo až do dneška jediné, co jsem viděl. Ono to bude také tím, že v kresleném filmu je možné trochu více popustit uzdu... Každopádně mě to utvrdilo v tom, že mnohé starší animované filmy jsou často lepší, než ty nové, pro mě kolikrát těžko dokoukatelné. Jediné, co bych tomu vytknul je monotónnost úkolů, a ikdyž to není ani pár hodin co jsem to viděl, pevně v mysli mi zůstaly jen dva, a sice dům zatmění mysli a ostrov rozkoše, přičemž ten první zmíněný je z mého pohledu nejlepší.

• 28.6.2013  09:01

Ve svý době to možná mohlo zapůsobit, ale dneska to s divákem nemá šanci hnout. Děj není prakticky žádnej, vražd je sice dost, ale žádná není nijak povedená, originální a zapamatováníhodná. Samotnej vrah na mě působil jako trouba.

• 25.6.2013  09:53

Docela solidní vyvražďovák, o kterým rozhodně nemůžu říct, že by mě zklamal. Já sice preferuju novější věci v tomhle subžánru, ale efekty jsou docela obstojný a když člověk trochu zohlední dobu vzniku, rozhodně se pobaví =). Co je typický, tak většina herců je přítomna jen proto, aby mohla být odklizena a bohužel to dávají jasně najevo. Taky napětí vcelku pokulhává ... no ono tam vlastně žádný není.

• 24.6.2013  09:57
    Looper (2012)

Ach jo ... Taková parádní první půlhodina, která mi naslibovala pořádnou akci a napětí a ono se to (menší SPOILER! ) vyvine ve smutný drama o něšťastný lásce a jednom zázračným dítěti =(. Pro mě zabitej vynikající nápad.

• 20.6.2013  21:16

Naivní slazené drama o taťuldovi, kterej zanedbal svýho synáčka s drobnou příměší romantiky. Nevím, kdo čekal hlášky typu "jel jsi 1000 mil pro polibek" když se na to začínal koukat, ale já teda ne. Vynikající byla taky odpověď na dotaz po prvním kole, co že to bude následovat, a sice druhé kolo! Tvůrci mě donutili smát se tam, kde to určitě v plánu neměli a byly to jak souboje robotů, tak vážné rozhovory táty se synkem.

• 15.6.2013  19:54
    Legit (TV seriál) (2013)

Seriál s vyloženě mužským humorem. Není zde žádná romantika, vztahy a podobné věci, co kolikrát vidět nepotřebujete, když se chcete akorát pobavit. Chápu, že někomu může překážet vulgarita a černý (pro někoho až nevkusný) humor, kterými je často epizoda prostoupena, ale pro mě to je spíš klad.

• 3.6.2013  00:20
    Jam (TV seriál) (2000)

Ehm .. opravdu silný kafe. Scénky, které pro mě nemají obdoby a těžko se v brzké době setkám s něčím podobným. Něco mezi 4 a 5*.

• 28.5.2013  13:06

Jelikož se děj odehrává před prvním a druhým dílem, je už zpočátku jasných pár věcí ... určitě že útočník na konci přežije, takže takové scény, kdy ho jakože sundají a on někde nehybně zůstane, nejen že neplní účel, ale jsou bezvýznamné. Pak se také bohužel vytratilo kouzlo našeho zabijáka, kdy místo charakteristického krompáče a zahalení v kožešině, má pouze obyčejný hadry a vypadá jako každej druhej vandrák. Prostředí je hezké, stejně jako v prvních dílech, ikdyž sníh tu prakticky žádný není. Každopádně atmosféra i jednoduchost a surovost vražd zůstala zachována a ikdyž je to slabší než předchozí díly, pořád jde o slušněj vyvražďovák.

• 27.5.2013  23:47

Průměrná komedie, která staví příběh na jednom z nejhloupějších nápadů, co jsem měl možnost kdy vidět. Zábavných scén je asi stejně jako těch trapných a nebýt sympatického hlavního dua, šel bych nejspíš ještě o hvězdu níž.

• 27.5.2013  23:35
    Louis C.K.: Chewed Up (TV film) (2008)

Jedno z nejlepších vystoupení, co jsem zatím viděl. V nejbližší době zopakuju a pak nejspíš zařadím na druhé místo svého pomyslného žebříčku. "Jsem bílý, díky bohu kurva!" ... "Černí lidé si nemohou pohrávat se strojem času xD."

• 27.5.2013  23:33
    Útes smrti (2010)

No první polovina filmu je plná očekávání, kdy se konečně něco uděje, ale ono nic. Bohužel, více než 40 minut nejen že nikdo neumře, ale ani se nezraní, nebo nemá mořskou nemoc. Se samotnýma útokama žraloka si pak podle mýho mohli pohrát o něco víc, kdy všechny byly prakticky stejný a jediný, co se lišilo, byla oběť. Něříkám, že byly udělaný zle, ale opravdu byly jak přes kopírák ... plavalo se, chaos - záběry pod vodu - bubliny - zdánlivé bezpečí - chramst. Co se mi pak velmi líbilo, byly postavy, kdy mi sedly opravdu všechny. O to více pak mrzelo, že najednou z postavy udělají idiota, jen aby ji mohli nechat sežrat. Rozhodně jeden z těch lepších filmů o žralocích, co jsem viděl, ale znovu už se na něj dívat asi nebudu.

• 26.5.2013  17:55
    Chodba (2010)

Hlavním tahounem byl pro mě sypmatickej hlavní hrdina, na kterém šla krásně poznat postupná únava a ztráta kontroly, jak se děj stupňoval. Film má hutnou atmosféru a příjemně ubíhá, ikdyž prakticky neopustíme prostory domu. Švédština je moc hezká na poslouchání, teda alespoň pro mě ...

• 26.5.2013  12:30
    Konvoje (TV film) (2009)

Série, která dokazuje, že je velká škála aspektů druhé světové války, které se dají velice rozvést a zahltit nás informacemi. Neustálé předhánění se v taktice, aby zásobování mohlo dále probíhat a naopak snaha Německa odříznout tento přísun a napáchat na této trase co největší škody. Ponorkové vlčí smečky, radar, enigma, doprovodné letadlové lodě, prostě všechno, co sehrálo svou roli, je zde popsáno a ukázán dopad zavedení.

• 24.5.2013  17:09
    Stigmata (1999)

Na tom filmu nebylo vlastně nic vyloženě špatně. Děj byl od začátku docela napínavej a tajemnej. Největším plusem byli pro mě herci, jejichž výběr se hodně povedl. Jenže já nemám prostě rád filmy, kde vystupuje církev a půlku děje se točíme kolem růženců, ukřižovaných ježíšů, koukáme do stropu kostela a posloucháme evangelia ...

• 23.5.2013  09:16

Syslové, mravenci, opice a marťani ... Nebyl jsem daleko od odpadu.

• 22.5.2013  22:33

Hodně zajímavý téma. Nespočet scén, kdy se smějete, ikdyž dění je tragický. Rozhodně jsem rád, že jsem to viděl a opakování se určitě bránit nebudu. Zpívaných scén mohlo být z mýho pohledu určitě méně, protože mi docela lezly krkem a ikdyž tomu název nenapovídá, film je místy (hlavně ke konci) strašně naivní.

• 22.5.2013  19:18

Záporák stejně jako v prvním díle bez šťávy, postavy docela snesitelný,což se nedá říct o jejich chování. Největším plusem je určitě samotný provedení vražd, který jsou záměrně vedený až do extrému, což tomu ale pomáhá =). Šukací scéna byla rozhodně to nejlepší z celýho filmu xP. Pro mě rovnocenný s prvním dílem.

• 16.4.2013  23:52

Deprese ... jeden z nejlepších konců co jsem kdy viděl a lepší určitě být nemohl. Tohle drama zůstane v mojí topce hoodně dlouho.

• 16.4.2013  23:38
    Avatar (2009)

Film, kterému jsem se po dlouhou dobu úspěšně vyhýbal, ačkoliv jsem o něm moc dobře věděl. Důvod byl ten, že se mi nelíbil humbuk, jaký kolem něj byl a jak o něm všichni mluvili a všude byl samý odkaz a reklama, což mě prostě znechutilo a vytvořil jsem si tak trochu averzi, aniž bych k tomu měl objektivní důvod. Vydrželo mi to 3 roky, než jsem se k tomu dokopal a dohnal tuto mezeru. A tak se stalo, že ačkoliv jsem k filmu přistoupil negativně, což se mi stává málokdy, byl jsem uchvácen prakticky od začátku a nechal se vtáhnout do dějě. Ten byl sice tak naivní, že jsem si to v průběhu uvědomil hned několikrát, ale i tak mě to hrozně bavilo. Efekty, herci, hudba, k ničemu nemůžu utrousit negativního slova. Jeden z těch, kde jsem o udělení ***** vůbec nepochyboval.