Mravnost nade vše (1937)

Dynamická a svižná situační komedie, která nenudí neustálými šarádami a přeskupováním informací a sympatií mezi postavami. Roztomile bezradný Hugo Haas, rozkvétající Adina Mandlová a divoká Vera Ferbasová.

Zem spieva (1933)

Krásné kompozice, dynamicky vyvážená hudba a střih.

Erotikon (1929)

Mizerná kopie zážitek z Erotikonu snížila, ale nezhatila úplně.

Tango (1998)

Tango de Argentina!

Vyměřený čas (2011)

Andrew Niccol se sice etabluje skoro výhradně v jediném žánru, ale umí překvapit a vždycky dodá zajímavý a propracovaný fikční svět. Teorie času jako platidla je velmi atraktivní, stejně tak chytrá scénáristická klička, která umožňuje Niccolovi zobrazovat jen mladé a krásné - naštěstí i talentované lidi. Justin Timberlake byl ve své variaci na Robina Hooda nejen snesitelný, ale i sympatický. Cillian Murphy jako jeho oponent připomene Javerta z Bídníků, se svou sveřepostí a neúplatností. Děvčata jsou v tomhle světě mužů spíše jenom ozdoby, ač umí střílet a běhat na vysokých podpatcích. (Amanda Seyfried musela Niccola během natáčení opravdu nenávidět.) Niccol zase prokázal své filmařské kvality - výborná je především výprava a kamera, kteréžto dvě nejvíce vizuálně oddělují jednotlivé časové zóny. Potom, asi na to budu mít nějakou menší úchylku, se mi děsně líbilo snímání herců oproti obrovským stavbám - banky, mosty, a celé tohle postupné rozkrývání prostoru. Na závěr jsem si nechala scénář, rovněž Niccolova práce, který je sice celistvý a dobře vymezuje hranice svého světa, ale přišel mi prvoplánově ideologicky postavený na kritice kapitalistického zřízení a vykořisťování dělníka. Tato prvoplánovost mě mírně štvala, ale až na subjektivní nesouhlas s jednou scénou, to bylo jediné, co mě štvalo. Těch šest let čekání stálo za to. My time wasn't wasted.

Poslední muž (1934)

Domácí teror nesmlouvavého otce, váženého profesora, který se návyků poroučet a ničit musí zbavit a který se bude muset naučit vytvořit si vztah k vlastní rodině. Svižná komedie s vynikajícím Hugo Haasem. Jen v minimální míře jde vidět asynchronický zvuk k obrazu. Což je na rok 1934 výborný výsledek.

Studujeme za školou (1939)

Výborná komedie o tom, jak už za první republiky se projevoval nepoměr mezi teorií studovanou ve škole a praktickým, životem, který nás naučí, že nabiflované definice jsou k ničemu.

Alois Nebel (2011)

Dějově vlastně jednoduchá povídánka o dvou linkách, ale síla Nebela není v tom, co je řečeno, ale v tom, co je jen naznačeno. Síla je v obrazech, v atmosféře... A Karel Roden dotahuje svou roli osamělého jezdce k dokonalosti v jednoduchém a úderném příběhu pomsty.

Neřízená střela (2010)

Nečekaně vtipná černohumorná komedie s geniálním ústředním triem. Samozřejmě relativně předvídatelná, ale to bylo to nejmenší. Rupert Grint vedle Nightyho a Blunt obstál se ctí, i když jeho role je výrazně prolezlá Ronem.