Bohéma (2017) (seriál)

Kdyby část dějových linek nevyšuměla do ztracena, část postav bez vysvětlení nemizela z epizody na epizodu a podařilo se více akcentovat ty příběhy, které v sobě nesly dramatický potenciál (narození malého Nového, soud s Burianem), určitě by nebylo tak obtížné dobdít každou epizodu až do konce. Tezovitost a faktografická nepřesnost byly nakonec docela podnětné, protože jsem alespoň měla motivaci si problematiku Barrandova přípomenout.

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000)

Nevím proč jsem se u toho prochlamala půlkou filmu... Asi proto, že Travolta vypadal tak srandovně divně...

Boj o světovládu (1914)

Cabiria byla bomba, velkofilm v každém ohledu, nákladné kulisy, velké množství komparsistů, hora patosu a vznosné mezititulky, lásku, válku, zradu, přátelství. Jen si nejsem 100% jistá, jestli to, co považuji za konec, byl opravdu konec, neb podezřívám, že na youtube jedna čast chybí.

Bollywood Queen (2002)

Podivný roztříštěný mix bollywoodské poetiky a britské sociální kritiky. Navzdory tomu, že je dlouhý jen asi 80 minut, dost ztrácel mou pozornost a to dokonce navzdory přítomnosti Jamese McAvoye. Navíc, neschopná sehnat originál, musela jsem se poprat s nezvykem na slovenský dabing.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Roztomilý superpes s krizí identity, cynická, světem protřelá kočka a šílený křeček se vydávají na dlouhou cestu napříč Spojenými státy a potvrzují, že cesta domů v podání tří zvířat může být neskutečně zábavná. Bolt se těžce smiřuje se ztrátou superschopností, navíc se musí naučit být opravdovým psem. A neuvěřitelně sympatická kočka Mittens mu pomáhá a křeček mezitím hláškuje. Animace je vynikající, jen u Penny jsem si zpočátku nebyla jistá, zda jí jest být dívkou či chlapcem. Hudba Johnna Powella oprašuje divoké akční motivy i kousky plné sentimentu. Finále je typickým Disneym, což mi tentokrát vůbec nevadilo. Milý film, který potěší děcka i odrostlejší děcka:-)

Bony a klid (1987)

Mám dojem, že Frankie Goes to Hollywood už v životě nepotřebuju slyšet. Film šílený jako doba jeho vzniku, ale svým způsobem funguje. Rozhodně lepší než pozdější Olmerova Nahota na prodej nebo cokoli dalšího z jeho dílny. Bony? Relax!

Bourneovo ultimátum (2007)

Původní rozepsaný komentář zlikvidoval kolabující počítač, takže prozatím jen: Jason Bourne je zpět a většinu akčních hrdinů nechává za sebou. (James Bond bledne závistí a i africký parkourista vedle něj vypadá jako amatér.) Paul Greengrass nám skrze rozklepanou kameru dává pocit syrovosti, dokumentárnosti, reálného času. Příběh se šikovně vyhýbá různým klišé, a samotný závěr, kdy se z agenta bez minulosti stane agent s minulostí, se nese v duchu ne-happyendu. Závěr:Adrenalin, svaly a one-man show Matta Damona.

Bournův mýtus (2004)

Kaju se... Napoprvé jsem Bourna naprosto fatálně nedocenila a teď to mám. Chytrá akční jízda pod taktovkou Paula Greengrasse se diametrálně odlišila od poklidné jedničky a uzemnila mě. Matt Damon je v roli nevyzpytatelného Bourna úžasný a přesvědčivý. Hudba jen podtrhuje napětí, které je z velké části zásluhou šílených roztřesených kamer (efektní, leč nepřehledné) a střihu (pouze příprava na "Let"). Zvyšuju hodnocení a těším je na trojku.

Bouřlivé výšiny (1992)

Nebýt této zajímavé a podmanivé adaptace literární klasiky, nikdy se nedostanu k písmenkové verzi, která je ještě zdařilejší. Ralph Fiennes znovu ukazuje, jak je mu blízké hrát padouchy všeho druhu, dal Heathcliffovi charisma, které ho vymaňuje z jednorozměrné škatulky "Zlý a bezcitný", zato Julie Binoche by možná vice vynikla v jediné roli, a to Kateřiny starší, nalepit stejný obličej její dceři nebylo úplně šťastné. Je škoda, že se v zákrutách scénáře ztratily některé aspekty Kateřininy povahy... Přesto si mě film podmanil, temnou stylizací, pochmurnou náladou a taky hudbou. Ta sice tlačí na emocionální pilu víc, než je zdrávo, ale co čekat od dojemného milostného dramatu, že? Emily Brönteové vysekávám hlubokou poklonu.

Božské děti (1997)

Nejnapínavější běžecký závod filmové historie. Jednoduchoučký, ale silný příběh dvou tenisek a čtyř nohou...