Speed Racer (2008)

Přepálené, neuvěřitelné, naivní, ďábelské, daleko za hranicí kýčovitých barev, přesto podmanivé. Kdo by idealistovi ve světě ošklivých velkých koncernů nedržel palce na rukou a na nohou??? Scénář jako pro Spielberga, barevné aranžmá z pohádek o Barbie, tempo závodů daleko za sešlápnutým pedálem Rychle a zběsile a mnoho dalšího... Speed chytne a udrží i přes místy kvílející brzdové destičky za které tahá nesnesitelný chlapec s opicí. Potěší správňácký Emile Hirsch, tajemný Matheww Fox a krásná Christina Ricci, ale nejen tito. Dokonce i ta prapodivná písnička ze závěrečných titulků přispěla k přiblblému úsměvu, který se mi objevil na tváři během závěrečného zúčtování. Progresivní styl? Áno! (Bohužel alergie na chlapce a jejich opice způsobila pád jedné hvězdy, té k plnému počtu.)

Spider-Man 3 (2007)

Ehm... Nevím, co jsem čekala, ale za 300 milionů dolarů rozhodně ne telenovelu. Naivní dialogy, rozvleklý děj, přestřelená stopáž a absolutně nesympatický hlavní hrdina (opravdu sám hodný Peter Parker) a většina jeho hereckých kolegů, vyjma Jamese Franca, který jediný poměrně věrně vystihl mantinely a motivace své postavy a na kterého se dalo bez problémů dívat. Tobeyho Maguira vláčí scénář dějem na hranici snesitelné trapnosti, dočkáme se i hrdinského patosu. Abych jen neplivala: Elfmannova hudba opět zabodovala, ačkoli prostupuje všemi třemi díly, neztratila nic ze své působivosti. (Sice potom nechápu písničkový soundtrack - myslela jsem si, že na soundtracku by měly zaznít písně z filmu, ne melodie podbarvující titulky, když se obecenstvo houfně vyvalí ze sálu.) Akční scény jsou sice digitální, ale velmi dynamické - za všechny úvodní bitva s Harrym, která nesnesitelně navnadí na film, který ale přibrzdí tak, že půjde o nervy a zdravý rozum a po dvou hodinách budete možná kreaturu houpající se na pavučinách nenávidět. Btw: Odkaz na líbání v dešti je sice okatý, ale potěší. Osobně potřebuji od Spidermana v jakékoli podobě velmi dlouhou pauzu. WARNING: ČESKÝ DABING ŠKODÍ ZDRAVÍ! Pokud můžete, pátrejte po titulkované verzi.

Spirit - divoký hřebec (2002)

Po stránce výpravy chudší anti-western o bojích jednoho sympatického koníka s osidlováním divokého západu. Hudba Hanse Zimmera je pro film snad až příliš epická a působí nepatřičně.

Spláchnutej (2006)

Na jednu stranu někdo někam neustále velmi vtipně padá nebo je nakopáván do rozkroku, na stranu druhou si červíci čtou Kafkovu Proměnu. (Pro mě nejvíc šokující a nejzábavnější scéna filmu.) Nemo hledá tátu, Roddy hledá bráchu a Rita rubín, který jí zajistí lepší život, k tomu jim slimáci pějí písně. Nechybí ani obligátní poučení o důležitosti rodiny a přátel. Solidní vizuální stránku neprzní ani český dabing. Naprosto přesně třemi a čtyřmi hvězdičkami. 3,5*

Správná pětka (1995) (seriál)

Mám mlhavý dojem, že v mých dětských letech obíhala Správná pětka i české kanály. Knižní předlohy jsem v dětství milovala (mám kompletní sbírku), a ani ten seriál nebyl špatný. Tehdy. Když jsem se k němu po těch deseti letech vrátila, viděla že je vtipně doslovný, záporáci jsou bez výjimky přitroublí nemotorové a absentuje v něm napětí. Navíc u něj mám stejný problém jako s adaptací ze sedmdesátých let - 25 minut je na epizodu málo a větší prostor tu dostaly jen asi tři příběhy. A to ty, které bych si pro to nevybrala.

Správnej polda (2003)

4tyři čisté: Za demonstraci, která byla načrtnuta moc hezky, jen si nejsem jistá, proč se konala, asi jsem nedávala pozor... Za první sólové loupeže a jejich dynamický průběh, i za pozdější skupinové loupeže, které se bohužel stále opakovaly a ztrácely na grádách... Za tři sympatické lupiče a za pohodovou hudbu... Sečtenoé podtrženo: **** Možná bych ubrala za smrt Leeho, měla jsem ho fakt ráda, ale pořád to vychází...

Spy Game (2001)

Hodně dlouhá noční hra Roberta Redforda proti systému FBI o záchranu Brada Pitta za použití všemožných oldschoolových triků a šílených střihů a úhlů kamery. Napodruhé ještě víc vynikne Redfordova enormní vychcanost. Kupodivu vůbec nenudí.

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Mám ráda filmy Roberta Rodrigueze, ani tento přestylizovaný špionážní snímek pro děti není úplnou výjimkou, pokud se nebojíte infantilní, přebarvené, neškodné rodinné zábavy. (Napodruhé kouknutí mé hodnocení sklouzlo na hranici 3 a 4 hvězdiček)