Nebezpečný (2021)

Scott Eastwood je v tejto uloge jednoducho skvelý. Nechápem tomu nízkemu hodnoteniu, lebo je to naozaj netradičný akčný hrdina, ktorý trpí silným emočným problémom a nedokáže sa socializovať. Avšak keď volá rodina, tak volá rodina a z bývalého zločinca je zrazu hrdina, ktorý síce trpí poruchou osobnosti, no stále vie všetkým pekne nakopať zadok a tentokrát za správnu stranu. Dúfam, že ša dočkáme aj pokračovania lebo takýto charakter hlavnej postavy sa len tak nevidí a celkom ma to dostalo. Človek ši ho obľúbi až v priebehu filmu a ten dojem sa dostaví postupne. Dobrá práca, svižné tempo, zaujímavý námet a Eastwood je mladá krv, ktorej patrí budúcnosť.

StartUp (2016) (seriál)

Fantastický americký seriál s výborným hereckým obsadením nielen o start upoch a kryptomenách, ale o osudoch ludi z rôznych sociálnych vrstiev jedného mesta, ktoré sa v jednom okamihu prepína a vytvoria silné puto. Som nadšený. Neustále sa tu niečo deje, neustále sa vyvíja dej a nestagnuje. Bravúrny Martin Freeman. Zniesol by som aj daosue 3 série, skoda, že seriál ukončili predčasne lebo mal a stále má čo ponúknuť. Vysoko doporučujem.

Bojovnice (2020)

Megan Fox mám zafixovanú ako hlupučkú naivku z filmu Diktátor, no v tomto filme ukázala, že vie zaujať a vie zahrať aj v akčnom filme pekne drsnú vojačku tak aby to nevyzeralo hlúpo. Čo naopak vyzeralo hlúpo bola umelá, počítačom vytvorená levica, puma alebo čo to bolo, čo celkom znižovalo hodnotu tohto filmu, no so živou levicou by sa ťažko točilo. Za mňa ale mal film náboj a nenudil som sa, takže akčný film ako sa patrí. Stále sa niečo dialo, film gradoval a mal tú správnu atmosféru.

Není čas zemřít (2021)

No time to die síce znamenalo time to die, ale vôbec sa na mňa nepreniesla tá patričná smútočná emócia z toho, že hlavný hrdina sa chystá zomrieť a nakazili ho šialeným vírusom kvôli ktorému sa nikdy nebude môcť dotknúť svojej ženy a dcéry o ktorej sa práve dozvedel, že je jeho. Nuž plusy tohto filmu sú pre mňa titulná pieseň, akčné scény, bondovská atmosféra a Daniel Craig. Mínusy, že sa jednoducho nepodarilo zachytiť emóciu, ktorú si tento film vyžadoval tak aby si divák povedal: "nieeeeeeee, nechcem aby zomrel." Na to, že to bola posledná bondovka Daniela Craiga to mohli spraviť lepšie, minimálne ten záver. Určite som už s ním videl lepšie bondovky, ktoré ma nadchli viac. Uvidíme kto príde po ňom a čo prinesie bond svet v tomto supermodernom svete. Snáď nezostane v ďalšom filme za očakávaniami.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Wow, čo to do pekla bolo??? Tie bojové scény a efekty boli epické. Tento film si zaslúži Oscara za vizuálne efekty. Wow, vyzeralo to tak neskutočne až mal človek pocit, že je to skutočné. Tak dobre to vyzeralo. Najskôr som si myslel, že to bude len ázijská bum - bum splácanina, ale Marvel opäť raz nesklamal a ukázal nám dych beruce divadlo najvyššej úrovne. Toto rozhodne baví od úplného začiatku až po koniec. Skvelo vyvážený humor, vkusne rozrozpravany príbeh, herecké obsadenie, hudba a tie epické bojové scény. Oh z toho som bol unesený. Výborná práca. Neviem sa dočkať pokračovania. Marvel je jednoducho záruka kvality a úspechu.

Red Notice (2021)

Zábava pre dospelých za 200 miliónov USD... Ale naozaj som sa bavil i keď nechápem, čo na tomto filme bol tak drahé asi výplata pre Eda Sheerana :) lebo sa to dalo natočiť za menej. Na internete je mnoho negatívnych recenzií na kvalitu a hodnotu tohto filmu. Áno, dalo sa to spravit inak, ale tvorcovia to chceli poňať vtipne a občas a dosť často akčným filmom zúfalo chyba vtip, humor, nadsazka, niečo čo diváka vytrhne z urputne vážneho deja a tu sa to výborne podarilo. Koniec koncov obsadiť sem Reya Reynoldsa čo ste čakali ľudia? Však on je komediálny herec ako vyšitý. Dopadlo to presne tak ako malo a ako tvorcovia chceli. Naviac skombinovať ho s The Rockom, tam vznikne toľko vtipných scén až sa dajú krájať. Ja som sa bavil veľmi dobre a neviem sa dočkať Red Notice 2. Beriem ako výbornú oddychovku pre publikum 15+, ktorá sa dá pozrieť opakovane a vždy pobaví. A za scénu s Edom Sheerenom na konci, ktorý vykrikuje: "Viete kto ja som? Ja som hral v seriály Hra o tróny, ja som Ed Sheeran."Tak to ma dostalo a fakt som sa smial. To sa podarilo. Takže u mňa dobre a prajem príjemnú zábavu.

Nula nula nula (2020) (seriál)

Skvelý a bravúrne spracovaný seriál, ktorý pôsobí až tak reálne, že vás pri niektorých scénach strasie a zamrzí, keď si uvedomíte, že sa to fakt deje. Nie je to len naivná fikcia, ale denná realita v Mexiku, Taliansku alebo iných krajinách. Výborne spracovanie, herecké výkony a príbeh. Jedine čo ľutujem, že sa nedočkáme ďalších sérii lebo by som privítal ďalšie pokračovania.

Pád (2013) (seriál)

Silný psychologický seriál so skvelými hereckými rolami nielen v hlavných úlohách. Posledná séria síce varila z vody a motala sa stále okolo toho istého, no bolo to len na oko, lebo to bol pekný psychologický profil vraha a odkrývanie jeho temnej minulosti. Seriál má postupnosť a skvelá Gillian Lee Anderson je bravurna. Nenadarmo to označuje za svoju obľúbenú hereckú rolu. Jedine čo má rušilo, že tu chýba väčšia akcia, napätie a výraznejšie scény lebo tempo je pomalé. No nie je to seriál pre každého a rozhodne nie je na efekt. Je to psycholocky náhľad do temnoty, ktorá mala radšej zostať uzavretá v pandorinej skrinke. V každom prípade sa tento seriál vie dostať do hlavy a vyžaduje si prestávky počas sledovania aby vás nepohltil úplne.

Leonardo (2021) (seriál)

Prvý a zásadný šok. Oni urobili z Leonarda dá Vinci homosexuála? To ma vrcholne poburilo a znechutilo. To už fakt v dnešnej dobe nevedia, čo by robili s tými seriálmi aby sa zapáčili a zviditeľnili. Za to veľké mínus. Dejovo veľmi statický seriál, ktorý sa točil stále a dookola okolo toho istého namiesto aby mapoval Leonardov život a genialitu, zameral sa na jeho vzťah ku Kataríne de Cremona a Leonardovom obvinení z jej vraždy. Takže dojem bol taky, že sa mi páčila prvá a posledná časť a zvyšok bol zbytočná vata, ktorá dosť nudila a dejovo to nijak nenadchlo. Malé plus za obsadenie hlavného hrdinu, ktorý Leonarda stvárnil naozaj dobre.

Armáda lupičů (2021)

Celkom ma tento film bavil až na tú sci-fi apokalypsu zombiekov v Nevade, čo tam stále spomínali. To mi prišlo ako úplne vytrhnuté z kontextu. A potom som zistil, že tento film je vlastne prequel k inému filmu s Bautistom plného zombiekov, takže to rozhodne pokazilo ten dojem ešte viac. To už nemôžu natočiť dobrý, zaujímavý, akčný film bez toho aby tam vnucovali divákom sci-fi a zombie kov? Ten ďalší film rozhodne pozerať nebudem. No toto spracovanie bolo prijemné. Veľmi oceňujem, že sa to tocilo aj v Prahe to ma vždy poteší české alebo slovenské lokácie. Bolo to cele tak šmrncnuté do komédie, čo trochu znižovalo hodnotu jednotlivých scén. Chceli z toho kasara spraviť excentrika, ale vyznel potom dosť ako teapko. No v každom prípade rozhodne pozerateľná záležitosť pri ktorej sa nudiť nebudete. A veľké plus pre hviezdu Game of Thrones a Rýchlo a zbesilo, ktorú obsadili do hlavnej úlohy. To veľmi potešilo.