Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda)

Zatiaľ najlepšia epizóda zo všetkých. Až na spomalenú scénu Galadriel na koni, ktorá pôsobila ako z paródie to bolo pekne vyšperkované, dejovo a vizuálne zaujímavé. Trochu tomu chýba napätie a atmosféra, no vizuálne je to nesmierne atraktívna epizóda. Pekné prelínanie deja medzi jednotlivé postavy. Teším sa na ďalšiu epizódu.

Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda)

Druhá epizóda za mňa o dosť lepšia ako tá prvá I keď dejú chyba svižnost a akcia. Všetko mi príde akosi zabrzdené akoby seriál mal mat 10 sérii a tvorcovia majú na všetko čas. Tiež sa ztotožnujem s názorom, že herci tmavej pleti tam akosi nezaoadaju do tohto univerza a distribučné spoločnosti ich tam tlačia nasilu kvôli rodovej rovnosti. Čierny elf? Čierna škriatkovská žena? No neviem či to takto Tolkien zrovna zamýšľal. Vidno, zetsi tvorcovia ťažko ulietavajú keďže nemajú dosť predlohy na spracovanie. Avšak akčné sveny majú potenciál, čo naznačila scéna boja so skretom. Uvidíme, čo príde ďalej. A celkom sa mi páči, že dej je rozvrstvený medzi viacero postáv a nezameriava sa len na Galadriel.

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Za mňa slabá prvá epizóda, čo sa týka tempa, hereckého obsadenia a takej živelnosti, ktorú očakávam od príbehov Stredozeme. Nesympatické herecké obsadenie, ktoré tam nezapadá avšak, verím, že sa to postupne rozbehne. Silnou stránkou je tá vizuálna s krásnymi exteriérmi, scenériami. Však treba niekde aj vidieť na čo použili toľké milióny, keď na scenár to asi nebolo.

Vzestup (2022)

Plný počet hviezd. Som nadšený z tohto filmu a určite si ho pozriem znova. Skvelé spracovanie. Možno by som potiahol ešte dejovú líniu trosku ďalej ako až k úmrtiu otca lebo som bol zvedavý aj ako sa Giannisovi bratia dostali do NBL. No celkovo to bolo silné a zasiahlo ma to. Nenadarmo najlepšie príbehy píše život, lebo sú pravdivé ako život sám.

Players (2022) (seriál)

Neskutočne som si obľúbil túto kombináciu seriálu a dokumentu z prostredia profesionálnych PC hráčov. Je to fenomén súčasnosti a vidieť ako žijú, ako premýšľajú, čo ich trápi. Že to nie sú len naprogramované mašiny, cotceke dní len hrajú jednu hru ma neskutočne vtiahlo do deja. Úprimne ani som neuvedomil, že je to hrané. Bol som cely čas v tom, že sú to skutoční hráči, ktorých osudy sú tak nejak poprepletané až si k nim človek vytvorí sympatie. Dúfam, že sa dočkáme aj druhej série lebo to bolo naozaj dobre a zaujímavo spracované.

Schodiště (2022) (seriál)

Bravúrny seriál hereckým obsadením, ale aj svojou dejovou výstavbou, kedy som sa nevedel dočkať každej novej epizódy. Colin Firth bol vynikajúci a exceloval. Ale čo ma štve je odpoveď na otázku: "Kde je pravda a čo sa naozaj stalo Kethleen? Myslel som, že na konci prídu odpovede, no len sa vynorili ďalšie otázky, čo ďalej s Michaelom a jeho rodinou a z čoho ten chlap vôbec žije? Bavilo ma to veľmi, vyslovene prepracované dielo, ale nemám rád keď seriál skončí tak otvorene, že je človek viac zamotaný ako na začiatku.

Tokyo Vice (2022) (seriál)

Absolútna závislosť na tomto seriály. Jeden z najlepších seriálov súčasnosti, ktorý vás nepusti od začiatku po koniec svojou dejovou výstavbou, hereckým obsadením. Je tam ten balans medzi nami nepochopeným Japonskom, ktoré spoznávame očami Amerického chlapca, ktorý sa snaží prísť na to ako funguje Jakuza na pozadí japonskej spoločnosti. Práve to je skvelé, že máme možnosť očami cudzinca preniknúť do tejto problematiky a krok za krokom objaviť čo sa tam deje. Každá epizóda bola skvost a nevedel som sa dočkať každej ďalšej, takže už teraz sa teším na ďalšiu sériu. A palec hore pre hercov, výborne namixovany cast. Tento serial musí pokračovať!

Slow Horses (2022) (seriál)

Som neskutočne nadšený z tohto seriálu. Gary Oldman hviezdi v hlavnej úlohe až tak, že niektoré scény majú potenciál stať sa epické ako tá v aute pred centrálou MI5 kde si v aute vypeká The Proclaimers do toho si pospevuje a všade okolo neho pobehujú agenti akoby chytali teroristu. Jeho cynicko - sarkasticky humor je tak stipľavý, že tento seriál posúva o niekoľko levelov vyššie. Titulná skladba od Micka Jaggera je tiež výborná, britský prízvuk, herecké obsadenie. Celkovo má tento seriál spád a charakter, ktorý sa len tak nevidí. Neviem sa dočkať druhej série. Bolo to výborné, priam skvostné. Dal by som rovno 10*. Tlieskam tvorcom!

Pod rouškou temnoty (2022)

Ja jednoducho vysoko môžem filmy s Liamom Neesonom a je to obrovská pridaná hodnota každého filmu v ktorom sa objaví, tak aj tentokrát nesklamalo a vysoko potešilo. Užil som si svižne tempo, sympatické herecké obsadenie a každú scénu s Liamom. Opäť bol výborný.

Městečko Fortitude (2015) (seriál)

Tento seriál by som rozdelil na tri časti, tak ako sú tri série. 1. séria - Fantastická s mrazivou atmosférou, skvelými hercami a gradaciou deja, ktorý mal prekvapivé, ale uveriteľné vyústenie. Nie je čo vytknúť, bol som nadšený. 2. séria - Neviem, čo tvorcovia brali za lieky alebo omamné látky keď písali ten scenár, no celý seriál s tým pochovali a spravili tam pomaly mix Walking Dead a Dextera s kanibalistickym šerifom, ktorý bol v prvej sérii jeden z najsympatickekších postáv. Nestíhal som sa diviť, kam až sú tvorcovia schopní zájsť v pochovávaní výborného seriálu. Naviac téma šamanizmu sa im úplne vymkla z rúk a občas to bolo doslova odporne, nechutne. 3. séria - Tvorcovia pokračovali evidentne v užívaní liekov a rôznych preparátov, lebo z Fortitude spravili doslova baštu psychopatov a individuí, ktoré sa tu môžu prejaviť naplno a stalo sa z toho niečo, čo sa od prvej série vzdialilo na míle. Nechutné divadlo, ktoré nedostalo 4. sériu lebo sa to divákom doslova muselo zhnusiť. Škoda, výborný serial ktorý takto skončí vždy zamrzí, naviac keď tam hra Dumbledore Michael Gambon, no evidentne toto chceli. Pochovať výborný seriál a utopiť ho v hlúposti. Takže dovidenia 4. séria.