• Thriller

Rozchod (2009)

Ten příběh by se možná někde mohl odehrát, přesto ale film moc uvěřitelně nepůsobí. Dost mimózní finále to celé dost stahuje ke dnu. Herci však hráli velmi dobře, jen jaksi nebylo zcela využito jejich kvalit.

(K)lamač srdcí (2010)

Vcelku vydařená romantická komedie, která dokáže pobavit a rozhodně patří k tomu lepšímu v tomto žánru. Nicméně žádný extra film to není a asi jen málokdo se k němu bude vracet. Přesto ale díky za tuto lehce nadprůměrnou záležitost.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Vždycky je to fajn, když se válka ukáže i z druhé strany, kdy nepřítel není brán jen jako krvelačná bestie. I na druhé straně vždycky byli obyčejní kluci, kteří měli strach, zabývali se stejnými problémy jako všichni mladí lidé, měli u sebe fotky svých snoubenek nebo manželek, toužili se vrátit domů... Clint Eastwood natočil skvělý film, který sice chvílemi ztrácí tempo, ale to ubírá jen málo na jeho kvalitě.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Naštěstí si tvůrci po příšerné dvojce dokázali tímto závěrem trilogie výrazně zlepšit reputaci. Larsson se v knize pořádně rozparádil a bůhví, co by ještě vymyslel, kdyby nezemřel. Takhle se to knižně i filmově vcelku obstojně uzavřelo, ale rozhodně není Milénium něco, na co bych po letech vzpomínal

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Druhý díl trilogie je stejně jako knižní předloha hlavně v závěru vyložená fantasmagorie. Herci mi přišli jak kusy mokrého hadru, jakoby s těží nesli to břemeno ničeho, co jim bylo do scénáře napsáno. Nudné uzívané nic a snad jen ta Noomi Rapace coby Lisbeth za něco málo stojí.

S Madonnou v posteli (1991) odpad!

Vyloženě stupidní dokument. K tomu se nedá nic víc říct.

Wall Street (1987)

Výborný film se skvělými hereckými výkony, v němž Oliver Stone pích do vosího hnízda. Ovšem nedávná krize jasně ukázala, jak praktiky lačných obchodníků vesele bují dál a nikdo tomu nezabrání.

Vejdi do prázdna (2009)

Tenhle psychedelický nářez někdo možná bude shledávat zajímavým, ale podle mě je to nic neříkající, nudný a na nervy lezoucí fuckin´ shit. No ale ať si to každý zkusí, třeba ten průlet Tokijem na drgové vlně bude dobrým šálkem kávy. Já to dokoukal s vypětím posledních sil.

Černá labuť (2010)

Uf! Tenhle psycho nářez je teda fuška strávit. Sem tam mi to moc nedávalo smysl, ale co by taky mělo dávat smysl v choré mysli při pohledu zvenčí. Labutí jezero jak by ho Čajkovskij asi nerad viděl, ale coby film o umělecké posedlosti vskutku výživné.

Králova řeč (2010)

Tohle se fakt povedlo. Jedinečně zahrané a natočené drama, i když i zde mám opět problém s Colinem Firthem, který je pro mě jako herec velmi nevýrazný, ve většině filmů prakticky pořád stejný. No ale nechme to být, protože to fakt stojí za vidění a role krále Jiřího VI. je doposud jeho nejlepší. God save the King!