Vrtěti ženou (2011)

Tak tohle je hodně povedený film - milá vtipná romantická komedie se vším všudy......(geniální způsob léčby ''hysterie'' :-))

Tady to musí být (2011)

4* jdou ode mě pouze a výhradně za S.Penna, jeho geniální herectví a podobu s Robertem Smithem :-)

Devítky (2007)

Tak tento film mě zcela minul - ještě jsem jakžtakž kousla ty ''mystery'' s proměnami postav, ale konečné rozuzlení (ať jsem nad tím uvažovala jak chtěla, tak si prostě nemůžu pomoct) je opravdu obludně debilní....

Milosrdné lži (2010)

Fr.Cluzet s manželkou byli bezvadní, jinak docela fádní a zbytečně dloooouhýýý, takové veryfrenchkvákáníoničem.....(To jejich dovolenkové letovisko u moře se zaparkovanou jachtičkou jsem záviděla:-))

Dokonalý smysl (2011)

V minimalistickém prostředí natočená zkáza lidstva (opravdu trochu podobně jako v Melancholii)....nápad s postupnou ztrátou smyslů byl osvěžujíce originální, milostná linka Ewana a Evy mi nějak nesedla (nevím proč musí být milostný příběh pořád veden v jakémsi melodramatickém, smutném duchu, proč má každý v sobě jakousi ''temnou'' minulost a tajemství ?!).....Malá technická poznámka: Hl.hrdinka byla (asi nááááhodou) epidemioložka a tudíž měla mít v čase nákazy plné ruce práce a néé se poflakovat s Ewanem a když už tedy byla v práci, tak tam se zamlženým pohledem pozorovat králíky a opice - šmankote, snad mají opravdoví vědci, co lepšího na práci :-))))

Stud (2011)

Podobně jako už v prvním filmu se jedná o krásně propracovanou studii lidské duše, tentokrát jednoho nudící se ho sexuálního úchyláka:-) ....krásné dlouhé záběry, nahoty a sexu dosytosti, skvělý Fassbender atd....až sem dobrý - než se objevila postava sestry Sissy. Ta tam podle mě neměla co dělat, sourozenecké dialogy táhly film zbytečně někam na hranici patosu a podbízivé líbivosti - co se jim chudinkám stalo, že z nich skončily takové trosky...neustále to viselo ve vzduchu a divák chca nechca musel o tom přemýšlet, což bylo zbytečné a koneckonců naprosto jedno. Postavou Sissy byl fokus na hl.hrdinu roztříštěn a bohužel to bylo ke škodě filmu :-(

Muž na hraně (2012)

Docela dobrá popcornová zábava, připomělo mi to starý dobrý detektivky z 90.let, Jamie Bell a jeho very hot přítelkyně jako amatérské zlodějské duo - why not:-)

Ranař (2011)

Docela milá (a k mému velkému překvapení) i vtipná ptákovina......Za první třetinu, která mě fakt bavila, dávám * navíc

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Sex and the City po pražsku, jak už to u českých filmů bývá, postavám chybí alespoň záblesk reality, nevím proč jsou všechny charaktery tak přehnané a vyumělkované - praštěná maminka, homosexuální kamarád (jak jinak - snem každé ženy je mít za kamaráda gaye:-), šťastně vdaná kamarádka s nemanželským synem (mladičký milenec hl.hrdinky - óóoó jak zapeklité:-) a v neposlední řadě infantilní ex-manžel s (opět) mladinkou milenkou (gähhhn)....šmankote, to je fakt k popukání:-))

V lepší společnosti (2010)

Možná zajímavý příběh, ale dost blbě podaný...ke konci už hodně odfláknuté a zmatené, až jsem si po skončení filmu musela přečíst, o čem že ten celý případ vlastně byl:-)