Spawn (1997)

Muj oblibenej komiksovej film, ale je fakt, ze v dnesni konkurenci by fakt neobstal. Jednak cely to pusobi dosti beckove, akce tu taky zrovna moc neni, triky jsou desne digitalni a hlavni zaporak Malebolgia by neobstal ani ve videohre. Pak obcas je videt, jak tvurci nevi, jak prejit na dalsi scenu a musi si pomahat ruznejma efektama ohne a podobne namisto normalniho strihu. Nicmene aspon herci se povedli, Leguizama jsem fakt nepoznal, ale jeho klaun je jedna z nejlepsich veci na filmu a zaporak Martina Sheena je taky nadprumernej. To, cim tenhle film ale vynika, je docela slusna koncentrace hlasek, paradni temna atmosfera (dyt hlavni hrdina je vlastne zombik) a celkove docela slusnej svih a vysoka zabavnost. Objektivne to na 5* neni, ale jak uz jsem psal na zacatku, mam tenhle film rad.

Medailon (2003)

Nechapu ty nizky hodnoceni, netvrdim, ze se jedna o kdovico a i v Jackieho filmografii to je spis prumer, ale film jsem videl uz nekolikrat a vzdy me dobre pobavi. Cely je to v podstate o Jackiem, kterej provadi sileny kousky normalne a tady ma navic superschopnosti, takze je silnejsi a rychlejsi a nekdy si tvurci s bitkama fakt vyhrali. Problem je trosku v pribehu, sice nekde nedrhne, ale je fakt hodne slabej, navic cela ta mytologie okolo vyvolenyho je sfouknuta tak dvema vetama. Dalsi drobna chybka je Lee Evans, ja ho sice mam celkem rad uz od Honu na mys, ale tady opet dela blbecka a agenta mu fakt neverite. Naopak mile potesila Claire, ktera je moje oblibena herecka, hraje slusne, sekne ji to a zvladne i nakou tu bitku. Slabsi 4*.

Policajt v Beverly Hills III (1994)

Tak trochu zbytecnej dil, kterej kdyby se nejmenoval Policajt z Beverly Hills, tak by clovek ani nerek, ze patri do trilogie. Eddie nedela zadny okecavacky, i kdyz se porad vrha bezhlave do akce, tak nikde nic moc neokecava a ani nedela moc vtipky. Z dvojky policajtu tu zbyl jen Reinhold, kterej taky moc nepredvede, ale zase tu je asi nejlepsi zaporak ze vsech trech dilu a prostredi zabavniho parku a prostoru pod nim dava docela solidni moznosti, ktery jsou bohuzel vyuzity jen obcas. Navic tu bohuzel krome paradniho, asi 20 minutovyho zaveru, neni prakticky skoro zadna akce a film se tak drobet tahne. Nejslabsi dil.

Policajt v Beverly Hills II (1987)

Podle me nejlepsi dil serie, ale na tech 5* to stejne nebude. Pribehove asi nejzajimavejsi dil, i kdyz uz tu nejsou zadny zmatky z toho, ze je Eddie v jinym meste, vsichni uz ho znaj a hlavni dvojka poldu s nim hned spolupracuje. Nutno uznat, ze od prvniho dilu se dost zlepsily, takze to Reinhold nakonec rozjede s dvema brokarnama a raketometem, coz je fajn. Skoda zaporaka, Prochnow by byl paradni, jenze bohuzel nedostane prakticky zadnej prostor, misto nej tu vic vyvadi Nielsen, ktera je tu absolutne zbytecna. Narozdil od prvniho dilu tu uz Eddie hraje paradne a zaroven predvede daleko vic ultimatnich okecavacek. A taky je videt, ze Scott je hlavne akcni reziser, protoze tenhle dil je asi nejakcnejsi, nejsviznejsi a zkratka nejzabavnejsi.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Pro Murphyho jeden z nejzasadnejsich filmu, ale pro me jen nadprumerna krimi komedie. Pribeh totiz neni nic extra, taky co cekat, kdyz si pri vymejsleni deje tvurci jen rekli, ze by bylo zajimavy ukazat poldu v jinym prostredi, ale to je v podstate to, o co tu jde. Ne o pribeh, ale o to, jak se polda magor dostane do mesta, kde se vsichni poldove drzi zakonu. Takze obcas padne naka dobra hlaska nebo Eddie udela nejakou okecavacku, pripadne udela nekde bordel, na zaver slusna prestrelka a sympataci Reinhold a Ashton, jako poldove z Beverly. Co se tyce Murphyho, obcas mi prislo, ze dost prehrava, ale nic rusivyho, jelikoz jeho postava je fakt desnej pohodar. A to vse celkem svizne natoceny a s dobrou hudbou.

Predátor 2 (1990)

Druhej dil jsem nikdy moc nemusel, precejen dzungli vystridalo mesto, coz by se jeste dalo, ale Glover je hodne chaba nahrada za Arnolda. Jenze ted jsem film videl znovu v originalnim zneni a prislo mi to paradni. Akcni rezbu vystridala spis takova temna, misty drobet hororova atmosfera, Glover je jako drsnak slusnej a Predator predvede docela solidni arzenal. Proste tentokrat za 5* (i kdyz na prvni dil to zdaleka nema), uvidim po dalsim zkouknuti, az si film zase nekdy pustim.

Predátor (1987)

Naprosto ultimatni rezba, jeden z McTiernanovo a Arnoldovo nejzasadnejsich filmu. Tady fakt neni potreba nic dodavat, paradni atmosfera, skvela akce v tabore a zaverecnej duel, paradni banda zoldaku, Arnold v nejlepsi forme a skvele udelanej Predator, proste masakr.

Extra život (1997)

Tak tohle byla teda jizda. Cekal jsem jen nejakou romantickou komedii a byl jsem hodne mile prekvapenej. Pribeh by sice nebyl kdovico, navic je jasny, jak se vztahy budou vyvijet, jenze tu je jeste ta linie s nebem a to, ze tu v podstate jde o to, aby se dali dohromady. Takze ve vysledku docela zajimavej pribeh. Navic paradne sviznej a ladenej do cernohumorna, navic tu ani neni nouze o prestrelky. A pak tu je nejvetsi klad, herci. A to nemyslim jen hlavni dvojku, Cameron a Ewan, ktery se k sobe fakt skvele hodi a oba hrajou paradne, navic vetsina vtipku tu je prave diky nim a jsou fakt vtipny. Ale mym favoritem tu je Holly Hunter, ktera je naprosto uzasne psychopaticka a zaroven roztomila. Perfektni zabava.

Kluci nepláčou (1999)

Naprosto spickovy drama. Ale neni to takovej ten typ, kterej by nejak tlacil na city a zaroven to neni neco nervydrasajiciho, protoze vetsinu casu pribeh jen tak v pohode plyne a vetsinou se dejou nejaky kalby a akce s partou, kdy se hlavne chlasta, i kdyz i tady neni nouze o par dramatickejch scen. V podstate by to i byl docela tuctovej pribeh, kdyby hlavni hrdina nebyla hrdinka. To je v podstate to jediny, cim se tenhle film odlisuje, ale bohate to staci. Hlavne proto, ze Hilary je v roli naprosto dokonala a navic fakt vypada jak kluk. Ale i ostatni herci jsou dobry, hlavne Peter Sarsgaard. No a pak tu je samozrejme hodne silnej konec. Dalsi klad filmu je rezie, i kdyz se vetsinu casu nic dulezityho nedeje, je film natocenej zajimave a hlavne hodne svizne, takze neni ani chvilka, kdy by se clovek nudil, za coz taky muze slusna hudba. Fakt jsem byl prijemne prekvapenej.

Krokodýl Dundee 2 (1988)

No tak dvojka uz je slabsi, to se ostatne dalo cekat, ale nejak vyraznej pokles kvality to neni. Problem je, ze oproti jednicce tu je uz vcelku slusnej pribeh, kterymu vsechno podleha, tudiz nema Hogan prostor, aby jen tak blbnul. Nicmene porad je to ten frajer, takze celej film opet spolu s Lindou tahne a porad to je slusna zabava. Jen by to chtelo drobet zkratit.