Otec rodiny (2000)

Hodně jednoduché, zdlouhavé, předvídatelné. S vypnutou hlavou se na to dá vcelku lehce koukat :-o Vykalkulované dojímačky a přehnané moralizovaní na mě neplatí... Ale bod navíc za hlášku "welcome on earth" :-)

Neviditelné děti (2005)

Průměrné díky různorodé kvalitě povídek - některé story za plný počet, některé jen průměrné. Jako celek ale každopádně doporučuji vidět!

Děcka jsou v pohodě (2010)

Příjemný a hlavně naprosto přirozený film ze života. Navíc vtipný a DOKONALE zahraný. Škoda že od půlky se komedie zvrhne v nemalou depku... jinak by to bylo na 5hvězd. Každopádně jeden z nej filmů tohoto roku! 4*+

Občanský průkaz (2010)

Ve světovém měřítku film těžko obstojí, zapáďáci nepochopí, výchoďáci mají takových filmů tuny a navíc se tomu ještě smějí - proti nim byl náš komunismus růžová zahrada... Ve výsledku je ale vidět že z tohoto tématu lze pořád slušně žít - originální téma to zas tak není, nicméně film je perfektně natočený a našel jsem si hodně i třeba malých odkazů na svoje dětství. Perfektně natočeno, tragikomedie jak má být - každý by měl vidět. Bod navíc za nové tváře - herci jakoby se spolu se stopáží filmu stávali lepší a lépe uměli hrát :-) Přes něco chyb a děje jako takového - opět sem se u českého filmu hodně moc dobře bavil a to se již dlouho nestalo !

Ten kluk (2007)

3hvězdy, bod navrch za scénář a hlavního představitele o kterém ještě 100%ně hodně uslyšíme!

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Nejsem zas takový příznivce animáků, Dobu Ledovou jsem viděl asi jen tu první, ale 3ojka každopádně krom kvalitní animace splnila to co jsem očekával - perfektně jsem se pobavil!

Jak vycvičit draka (2010)

Kreslená parodie na Avatara... moc jsem se bavil, dráček je prostě peckovej! Navíc tatínka vikinga dabuje můj oblíbenec Fergusson - perfektní akcent a suma sumárum perfektní film na nedělní odpoledne :-)

Jak na věc (2002)

About a Boy - aneb "ne vždy brát hodnocení na csfd.cz jako směrodatné". Po filmu jsem jen trochu naštvaný nad tím, že to byl ztracený čas a přitom přemýšlím, zda-li mi náhodou neunikla nějaká "velká myšlenka"... tenhle snímek je prostě někde na hranici onoho "ne/ztraceného času". Hugh hraje snad poprvé dobře, bez něj by to byl ale odpad. Jedna myšlenka o 20ti minutách 4x řešená dokola. Nuda.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Away we go mě opravdu dostalo. Film který si na nic nehraje a přitom je pozitivní, perfektně vyvážený, vtipný a perfektně zahraný. Některé zastávky v této Road Movie jsou skutečně brilantní - zejména výkon A.Janney je uplně úžasný a dostal mě do kolen :-) Není to nic pro komerční publikum, já si jej ale brzy pustím znova!

Zprávy TV Onion (2008)

Super na jedno pobavení, ale je to spíše na TV formát... do kina bych na to nešel.