• Krátkometrážní

Auta (2006)

Další povedený animák od Pixaru a zároveň další velmi povedený animák, který nám toto studio představilo. Jen tak dál.

Hříšný tanec (1987)

Klasika žánru, kterou dnes nezná málo kdo. Největší (a asi taky jedinou) předností a chloubou "hříšňáku" je vskutku famózní a v neposlední řadě nesmrtelný soundtrack, který se bude v nejroztodivnějších remixech hrát v klubech ještě, když my už tady dávno nebudeme. "Bejby nebude sedět v koutě!"

Ali G, Innit (1999)

První výběrovka ze scének a skečů skvělého britského komika. 85%

Sbohem, baby (2007)

Co oceňuji u tohoto filmu nejvíc je kvalitní námět a propracovaný nepředvídatelný scénář. To jsou atributy, které se bohužel nevidí často. Celkový dojem z dobrého filmu, ale kazí toporné herectví nesympatického C. Afflecka a jeho kolegyně a místy nudné pasáže.

Expendables: Postradatelní (2010)

Tak si to zopakujme: "Kdo nám tady chybí?" Jean-Claude, Steven a možná taky Chuck. Slibný potenciál pro dvojku:) Expendables představují akční jízdu, sem tam poctivou hlášku od starý zjizvených matadorů akčních fláků, provařený děj, a to je asi tak vše. Ve zkratce - to co jsme čekali.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Poněkud slabší jako podobná žánrovka Kick-ass, ale na rozdíl od něj zde je hlavní hrdina a jeho hlášky hnacím motorem celého filmu. Michael Cera se pro tuto roli narodil;)

Divadlo žije! (2002) (pořad)

I bez existující konkurence poměrně solidní pořad informativního charakteru, ze kterého všichni příznivci divadla musejí být nadšení.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Terry mě nezklamal a natočil další výborný film, a to i přesto, že natáčení neprobíhalo podle představ (náhlé úmrtí H. Ledgera). Naopak vytěžil z této smutné situace dle mého maximum a udělil filmu nový rozměr. Imaginárium určitě není filmem pro všechny, ale máte-li rádi fantaskní filmy, více dějových linek/dimenzí a kvalitní herecké výkony, je Imaginárium určeno právě vám. 85%

3-iron (2004)

Není jednoduché popsat, to co tento pan režisér vytváří. Je to v každém směru jiné než "klasická" západní tvorba. Mě jednoznačně ohromil a navnadil na další jeho filmy. Když korejský film tak od Kim Ki-duka.