• Krátkometrážní

Poslední traper (2004)

Uchvacující dokument, který v dnešní době působí neuvěřitelným dojmem. Klobouk dolů trapere.

RocknRolla (2008)

Styl, styl, styl, styl, Roden, styl, styl, styl, hlášky, styl, akce, styl, styl, styl, delší stopáž, styl, styl, styl,styl, styl, Butler, styl, styl, ...

Podraz (1973)

Ve své době musel být Sting naprostá bomba zejména kvůli obsazení dvou velkých filmových star té doby. Newman a Redford vskutku rozehráli koncert, na který je radost se dívat, když se k tomu přidá perfektní hudba, která se stala legendární, a jejíž ústřední motiv zná dnes každý, dá se pochopit to oscarové šílenství, které ovládlo USA na počátku roku 1974. Škoda průhledného scénáře, kterému chybí výraznější zvrat, jenž by si tento snímek bezpochyby zasloužil. Tuhle příjemnou zábavu oděnou do retro hávu lze směle doporučit, stejně jako britský seriál Podfukáři (mj. jeden z dílů první série je inspirován a vzdává hold právě Podrazu), který se nese v podobném duchu.

The Commitments (1991)

"...so say it once, say it loud: I'm black and I'm proud."

Svět podle Prota (2001)

Možná je problém ve mě, že jsem čekal opravdovou pecku, na kterou budu dlouho vzpomínat. Mé očekávání se však nevyplnilo, ani nepřišel žádný dechberoucí twist v závěru, který by film posunul někam dál. Čtvrtou hvězdičku přidávám za výborného Spaceyho. 75%

Veřejní nepřátelé (2009)

Role mazaného a oblíbeného lupiče Dillingera sedí Deppovi výborně a je vidět jak si ji užívá. Nemimický a plně koncentrovaný Christian Bale sekunduje výborně. Celkově film neurazí ani nenadchne. Jasným plus je dějová linka popisující Dillingerův osobní život.

Thanksgiving Prayer (1991)

Stroze a suše odrecitovaná tvrdá báseň o všem co se ve státech nepovedlo. Čistý sarkasmus za čtyři hvězdičky.