• Krátkometrážní

Správci osudu (2011)

Zajímavý námět svou podstatou nápadně připomínající některá monoteistická náboženství. Pro mě však příliš přeslazené a mainstremové.

The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello (2005)

Netradičně zpracované "pseudo sci-fi" o cestě, která se zvrtne a začne nabírat poněkud jiný směr, než se předpokládalo. Nejzajímavější na celém tomto dílku je bez debat postava Jaspera Morella a jeho řešení závěrečné peripetie.

Super High Me (2007)

Nevtipný rádoby komik se opravdu poctivě zhuluje po dobu jednoho měsíce - každodenní dělo z vaporizéru a spousta kolačků během dne, nějaké to brčko, ... by skolili nejednoho rastu. Film by bylo radno prostříhat, obzvláště výstupy ze stand-up show jsou naprosto zbytečné a hlavně nudné, vědecký nebo informační přínos je nulový.

...a Bůh stvořil ženu (1956)

Ne Marilyn, ale Brigitte byla božská! Musím říct, že mi dělalo poměrně potíže stíhat vnímat anglické titulky, když Brigitte prakticky nezmizí z plátna. Nicméně bylo to příjemné:)

Hlavně nezávazně (2011)

Na Hlavně nezávazně jsem se těšil dlouho dopředu. A dočkal jsem se toho, co jsem očekával - místy vtipnou, místy romantickou, svěží komedii se sympatickou ústřední dvojicí. Ashton a Nathálka k sobě ladí a filmem vás, tak nějak lehce provedou až k nepovedenému závěru.

Drogy a.s. (2010) (seriál)

Viděl jsem díl s heroinem a musím ocenit, že zde byl zachycen opravdu kompletní řetězec lidí, kteří přichází s touto látkou do kontaktu. Výrobci, pašeráci, dealeři, samotní uživatelé a dokonce pohled lidí na druhé straně zákona jako jsou celníci či policisté.

Na cestě - Na cestě po Korsice (2011) (epizoda)

Poněkud rozpačitě jsem se tvářil na začátku tohoto krátkého cestopisného dokumentu, když první záběr kamery zamířil na skupinu žeroucích prasat a vypravěči se rozpovídali o tomto plemeni a dále rozvedli řeč na každodenní život na této konkrétní farmě. Postupem času se však ze všech střípků a příběhů pomalu začala skládat mozaika celého ostrova, která hlavně díky zpovědím místních lidí dostávala jasné obrysy. Dokument nabídne zajímavé informace o životě a atmosféře na Korsice, nic víc, ale po něm nechtějte.

To byl zítra flám (2010)

Mám rád ztřeštěné komedie, mám rád filmy, ve kterých se kalí, proto se mi tento filmek trefil do vkusu. Některé vtipy jsou opravdu dost povedené, většina jich ale není. Spoustu věcí ve scénáři bych udělal úplně jinak, proto si myslím, že film zaostal za svým potenciálem.

Dalkomhan insaeng (2005)

Rozvážně plynoucí náhled pod pokličku Soulského podsvětí s hodně podmanivým smyčcovým soundtrackem. Hlavní postava - doposud zcela loajální malá ryba se najednou dostává do zdrcujícího mafiánského soukolí, kterému rozhodně není jednoduché čelit. V tento okamžik se na povrch dostávají jeho osobností rysy, jako jsou vytrvalost, odhodlanost a v neposlední řadě cílevědomost.

Jak vycvičit draka (2010)

Pro mě dost přehodnocený a přeceněný film, který si takový ohlas v žádném případě nezaslouží. Děj je jedno velké cliché a jeho pointu prokouknete asi během pikosekundy. Jinými slovy fajn oddychovka pro nedělní odpoledne, nic víc.