• Krátkometrážní

Bitch Slap (2009)

Nepopsatelné:D nejvíc zvratů v tak krátkém čase a na tak malém prostoru. Do jisté míry podobná akční céčková odreagovávačka jako Zombie strippers. "Ty jsi namakaná děvka vydávající se za magnátku podnikající s erotickými hračkami?" "Hmm, už to tak bude..."

Na doraz (2010)

Občas nějaký ten světlý moment skutečně přišel, ale žádná sláva to opravdu nebyla. "Nepojmenuju svého syna po masturbujícím psovi!"

Sunshine (2007)

Skvělá audiovizuální stránka, která mě místy dost brutálně odrovnávala, a to já vskutku rád. Sem tam nějaká ta filozofičtější otázka typu - život jedince kontra existence celého lidstva. Zde bych podotkl, že posádka se vždy v takových případech rozhodovala nadmíru profesionálně a zcela bez jakéhokoliv protahování, toto měl režisér podchyceno opravdu skvěle. Největší a zcela fatální chybou je, ale celý koncept tohoto filmu, kdy se lidstvo snaží zachránit Slunce odpálením nějaké mini bombičky, přičemž má dojít k jakémusi "znovunastartování" této hvězdy, což je při nejmenším dost úsměvné. SPOILER O naprosto zbytečném a až kontraproduktivním objevení se postavy Pinbrakera, nebo jak se jmenoval, ani nemluvím.

Náš vůdce (2008)

Může v současném Německu vzniknout diktatura? Silné 3*.

Avatar: Stvoření Pandory (2010) (TV film)

Až teď si naplno uvědomuju kolik úsilí stálo vytvořit takto náročný a v mnohém technologicky inovativní velkofilm. Pro fanoušky jasná povinnost.

Muž na laně (2008)

Obdivuhodný kousek obdivuhodného muže, který dokázal téměř nemožné a přes všechna úskalí dokráčel ke svému snu. "Když se dostal až k budově požádali jsme ho, aby z lana slezl. On se ale místo toho otočil a odešel zase do středu. Každý kdo ho pozoroval byl jako u vytržení. Poznali jsme, že z lana nesleze, a naopak si to chození velmi užívá. V duchu jsem si říkal, že asi sleduji něco, co už nikdy nikdo na tomto světě neuvidí." policista zasahující na střeše WTC.

Alkohol horší než extáze? (2008) (TV film)

Hezké srovnání všemožných zlepšováků nálady, které je možné koupit (nejenom) na ulicích Velké Británie, ovšem s nižší informační hodnotou.

Hooligans (2004)

Drama o skupině fotbalových hooligans, kteří nachází zálibu v tvrdých střetech s fanoušky jiných týmů. Je to jediné pro co žijí a co pro mě má smysl, neznají nic jiného než večírky se svými kumpány ve svých oblíbených hospodách, rvačky, náhodný sex, drogy a hlavně pro svůj klub jsou ochotni udělat cokoliv. Oceňuji hlavně věrohodné zpracování rvaček a přiblížení jednotlivých archetypů chuligánů. 70%

Red (2010)

Pár fajnových vtípků a nějaká ta vypuštěná kulka ze zbraní v držení starých harcovníků, kdyby ovšem finále stálo za to, bylo by to ještě "o hvězdu výš". V tomto případě mě však závěr zklamal.

Hranice života (2005)

Každopádně zajímavý kousek, kterému ve výpisu žánrů chybí "mysteriózní". Přiznám se, že mi pointa zůstala zahalena ve snových a psychotických přechodech, které já tolik rád. Btw vizuál velmi povedený.