• Krátkometrážní

Hitman (2007)

Bez jakýchkoli předsudků a očevání sem si pustil tenhle film a zklamán jsem rozhodně nebyl. Tvůrci totiž film neprotahovali, a tak má spád. Nečekejte, ale nějakou geniální pointu. Dokonce ani nebyl zachován koncept herní předlohy, ve které Hitman plní roli tichého zabijáka, což mě trošku mrzí. Xavier Gens zvolil brutálnější cestu a kladl při tom důraz na množství vystřelených kulek. Neuvidíte mnoho převleků, škrcení ze zadu, vlákání do léčky a podobných silent assasin chuťovek. Přesto přes všechno se nebojím hodnotit vysoko, slabší čtyři si určitě zaslouží. Film si ze hry nevzal úplně všechno, zcela určitě je zde prostor pro další a věrohodnější adaptaci. A já bych se rád nějaké takové dočkal.

Mělký hrob (1994)

Myslíte si, že peníze kazí charakter? Ať už je vaše odpověď jakákoliv, podívejte se na tento film, neprohloupíte. Bude vám dopřán filmový zážitek, který je o něčem. O přátelství, zkratech, penězích, strachu. Nepamatuji si, kdy sem naposledy viděl film, ve kterém se postavy takto rozvíjejí a překvapují nás až do samého závěru, připočtěte k tomu místy mrazivou atmosféru, pěknou řádku napětí a máte Shallow Grave.

Hancock (2008)

V prvním bloku je krásně nastíněno, že se vždycky můžeme odrazit ode dna, jak to předvádí věčně "nachcaný" a všemi obyvateli LA nenáviděný Hancock v úvodu filmu. Jakmile je ovšem propuštěn z vězení film se láme a další zápletka nastává s Rayovou manželkou Mary (Charlize Theron). Zkrátka lehce nevyvážený film s několika dojemými momenty, cool akcemi v podaní Willa Smithe a půvabnou Charlize Theron.

Sexy párty 2 (2006)

Podprůměrná záležitost, kterou táhne jen sympatický Kal Penn a Lauren Cohan. Jen díky nim se na to dalo s přivřenýma očima dívat.

Velmi nebezpečné známosti 3 (2004)

Hrůza film úplně o ničem. V žádném případě nelze doporučit. Sledujte, pouze v případě, že máte v krvi.

Kalendář Míši a Ríši (2008) (pořad)

Tady člověk najde už úplně všechno. Putišovský, Hrobmajer, Kořínek, Paziorek a další každý den přináší krátkou glosu na téma jednoho jména v kalendáři. Samozřejmě se najdou i slabší díly, ale pro mě bude Kalendář vždycky patřit k tomu nejlepšímu od dua Genzer - Suchánek.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Jeden z nejvtipnějších seriálů poslední doby a současně jeden z mých nejoblíbenějších vůbec. Více než jenom pomyslný nástupce Přátel.

Kopačky (2008)

Klasická odreagovávačka, kterou sem viděl za "zvláštních" podmínek. V sále pro asi 700 ve kterém, ale bylo 8 lidí, a sice samý pár. Z toho mlaskání všude kolem sem občas postřehl jen úžasnou Milu Kunis.

Max Payne (2008)

Marná sláva herní předloha je úplně někde jinde. Jedna z her, která se určitě vepíše, a zajisté už vepsala, do dějin, tak zůstala nepřekonaná na filmovém plátně. Obrovský potenciál originální hry režisér ani náhodou nevyčerpal, a tak se můžeme jen domnívat, co nás čeká v pokračování. Pro ty co nedosledovali titulky až do konce, prozradím, že Max ještě není u konce své mise a stejně, jako u počítačové hry uvidíme i na plátně druhý díl. "Not yet Max."

xXx (2002)

Akčňárna za tři hvězdy v podání Vin Diesla. Nemužu si pomoct, ale celé mi to připomnělo Bonda. Diesel předvádvádí kde co, třeba jak leze na Vyšehradskou? skálu a vzávěru se vyšpáře i na Karlův most:D