Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Poslední recenze (97)

plakát

Potvora (2016) (TV seriál) 

Pozitivní recenzi na Potvoru jsem objevila v časopise a shodou náhod mi ji relativně krátce na to doporučovala kamarádka. Nicméně jsem se k ní dostala až s odstupem asi půl roku, nějak jsem se pořád nemohla donutit si to pustit. Po prvním díle jsem si říkala, že to zase takový nářez není a moc to nepobírala. Pustila jsem si díl druhý a pořád nic, naopak humor mi přišel dost přitažený za vlasy, sexuální scény až moc (a divné), vztah hrdinky k Harrymu dost hnusný (nicméně on byl fakt jelito, i když ten dinosaurus mne docela dojímal). Ve trojce se víc rozjely sesterské konstelace, a pak už jsem to dokoukala celé, protože to přestalo být tak úchylné. Na návštěvě u macechy už jsem začínala tušit pointu s Boo, ale i tak mne dostala. Nevím, v jakém okamžiku přesně se první série přehoupla z "divného" na "tragické", ani kdy jsem se z vnímání hlavní hrdinky jako "hodně ujeté" (ale ne v tom dobrém slova smyslu) dostala k sympatiím (asi v okamžiku, kdy se macecha projevila jako to slovo, kterým byla hned v prvním díle označena). Při scéně se skleničkami na Sexshibici jsem už Potvoře zvedala obě palce a ponížení, které jsem za ni cítila, bylo skoro hmatatelné. Úplný závěr posledního dílu první série byl pro mne velmi příjemnou katarzí. Ne, že bych si nutně musela koupit další díly na DVD, ale možná jim (zase někdy v budoucnu) dám šanci. Fleabag se asi nestane něčím, k čemu bych se nutně chtěla vracet, ale pokud někdo po prvním dílu váhá, zda pustit další, tak doporučuji vytrvat a dát tomu šanci.

plakát

Gentlemani (2019) 

Kamarád mne na to lákal do kina a já odmítla, aniž bych věděla, oč vlastně přicházím. Po shlédnutí filmu zpětně lituji, protože na velkém plátně by to bylo lepší. Je vidět, že GR vyrostl, Gentlemani mi přišli uhlazenější a sofistikovanější než Sbal prachy a vypadni, a kvituji zejména posun v zobrazování násilí. To sice bylo i zde, ale nebylo tak syrové, takže koukat jsem vydržela na všechno. Charlie Hunnam pro mne byl příjemným překvapením, Matthew McConaughey sázkou na jistotu (byť jak je od určité doby vysušený, stýská se mi po jeho pevném těle i obličeji), Colin Farrell překvapil svojí mírností a Hugh Grant opět přesvědčil, že role nyvých romantických hrdinů opravdu nejsou pro něj. Jsem ráda za to, že u prasátka jsme byli vizuálu ušetřeni (jak konstatovala kamarádka, podobně jako v japonských hororech, zde začne pracovat fantazie). Těší mne i dobrý konec (byť hlavní hrdinové vlastně žádní 100% klaďasové nejsou - přeci jen jsou to drogoví dealerové a zabijáci). Nej sekvencí za mne bylo získávání kompromitujících mobilů na ulici. A když si Matthew řekl o libru masa, chtělo se mi vstát a zatleskat mu.

plakát

Vlastníci (2019) 

Za mne jednoznačně nejlepší film poslední doby, v té mizérii české kinematografie, kdy má kupa filmů potenciál, ale ve výsledku skutek utek. Kdo byl někdy na schůzi SVJ, ten pochopí. Samotný konec mi sice trochu unikl, ale jinak to byl hukot. Kupa výborných hlášek a vtipů ("Jak jsem říkala, židovské hodnoty mi nejsou cizí..."), vynikající obsazení, které sedlo jako zadek na hrnec, v závěru až zamrazilo (tak to podepište, my to tam pak vytiskneme...). Vývoj některých postav byl pro diváka taky docela překvapením, ne vždy příjemným (Lábus a jeho neustále opakování o tom, jak si dřív lidi věřili). Doporučuji všem, obzvláště vlastníkům!

Poslední hodnocení (322)

Dlouhá míle (1989) (TV seriál)

28.07.2021

Malý pitaval z velkého města (1982) (TV seriál)

21.07.2021

Potvora (2016) (TV seriál)

16.05.2020

Gentlemani (2019)

02.04.2020

Vlastníci (2019)

16.12.2019

Ženy v běhu (2019)

13.10.2019

Avengers: Endgame (2019)

15.07.2019

Avengers: Infinity War (2018)

14.07.2019

Rédl (2018) (TV seriál)

03.07.2019

Reklama

Ovládací panel

Reklama

Reklama