Avatar (2009)

Fenomén Avatar mě naprosto dojal. Mohu říct že mě film vtáhl úplně do jiného světa, naprosto dokonalé. James Cameron opět předvedl co umí. Nominované oscary na tento film určitě nebyly mylné. Podle mého názoru by se tento film mohl vejít do 200 nejlepších. Opravdu skvělý nápad, děj, kamera i hudba. Slyšel jsem i názory typu klasická sci-fi blbost, samozřejmě každý má rád jiný žánr, ale mě se tento film zkrátka duševně dotkl. Pokud bude Avatar 2 a možná i 3, tak se nebojím je shlédnout, i když to tak bývá, že pokračování nejsou vždy povedená.

TACHO (2010)

Na filmu se toho moc ocenit nedalo (krom toho, že Landu nemám příliš v lásce). Zajímavý nápad s rallye, ale bohužel nevydařený. Zaručeně pod hranicí dobrých českých filmů. Přišlo mi až moc nerealistické, že zcela nezkušená jezdkyně pojede v rallye závodě s Landou.

TRON: Legacy 3D (2010)

Filmové efekty na solidní úrovni, však cílem udělat dojem na diváka je příběh, který mě tak neoslovil. Jelikož Tron Legacy měl poměrně velkou kampaň a velmi pěkně udělané ukázky, očekával jsem od filmu více. Sci-fi není můj oblíbený žánr, ale i tak například film Avatar (2009) doostřily tak, že byl jednu chvíli v první stovce nejlepších filmů.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Již čtvrtý rok v bradavicích. Osobně můj nejoblíbenější. Co se týče příběhu - ten je na 5 hvězdiček. Film byl i hezky zpracován, bohužel ale zkrácen co se týče knížky. I tak jsem si ve filmu všiml jistých chyb. Jedna z nich je například viditelné vložení prostředí do filmu (začátkem, když se Harry a jeho přátelé přemisťovali pomocí boty). Na to, že je Harry Potter celosvětově známá osobnost, tak by mohli některým drobným detailům věnovat větší pozornost.

Sloní muž (1980)

Je mi velice líto Johna Merricka, přesto si myslím, že měl nadějný život. Potkal se s dobrým člověkem (Antony Hopkins).

REC (2007)

Celkově výborně zpracovaný horror, i obsazení herců bylo skvělé. Ale myslím si, že takovýto zvrat ke konci filmu klidně nemusel být. Jinak jeden z mála horrorů, který mě opravdu zaujal. Hodnotím 5*.

Saw 3D (2010)

Jediné co se dalo ohodnotit byly jednotlivé scény a to v počtu dvě + přehrávání ve 3D.

Star Trek (1966) (seriál)

V rámci možností 70. let je tento seriál dobrý.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Dle mého názoru nemusel Yates rozpůlit tento díl na dvě části. Pozitivum ale je, že se do filmu vejde více děje. jako například čtvrtý díl téhož filmu byl velice zkrácen. Jsem velmi zvědav na druhou část, zda zcela naplní mé očekávání.

Magická hlubina (1988)

Nádherný film, výborný nápad. Emocionálně zpracovaný. "Největší chlad, největší ticho, největší klid" na dně oceánu. Na poměr k osmdesátým létům dvacátého století nejlépe zpracovaný film. Kdybych měl možnost ohodnotit 6*, tak jej využiji. Co se týče hereckého zpracování, tak opravdu velice dobrý výkon. Jeana Rena považuji za excelentního herce a zde mě o tom opravdu přesvědčil. Jean-Marc Barr také předvedl pěkný výkon. Opravdu film na Solidní úrovni.