• Fantasy

Perníkový táta (2008) (seriál)

Okrem toho, že je to výborne napísaný a zrežírovaný seriál, mimoriadne dokáže pracovať s postavami a ich vývojom. Ďalší dôležitý kvalitatívny prvok je, že seriál s ďalšími sériami, nielen že neupadá (ako väčšina iných), ale ešte aj stúpa. Pri piatich sériách je to neskutočný úspech.

Titanic (1997)

Prvýkrát videné, keď som mal cca 14 r. v kine. Podľa toho aj hodnotené. :) No možno by som dal podobne aj teraz.

Vlákna (1984) (TV film)

Absolútne peklo s nedozernými následkami. Surová a neprikrášlená vízia ako by vyzeral život po atómovom výbuchu (vojne). Pripravte sa na beznádej, depresiu a horor - o to horší, že by sme si to spôsobili my sami. Natočený dokumentárnym suchopárnym štýlom dosahuje tými najjednoduchšími spôsobmi najhrozivejší účinok. A potom ešte dlho odoznieva...

Blade Runner 2049 (2017)

Umelecké dielo. Veľmi vydarené a dôstojné, atmosféru rešpektujúc pokračovanie. Málokedy sa podarí takto úspešne nadviazať na legendárne filmy. Myslím, že sa to podarilo. Vizuálna a hudobná stránka je absolútne uchvacujúca v spojení s atmosférou. 4.5/5 a to ešte plánujem pozrieť viackrát. Videné v kine. Po druhej projekcii v kine dávam 5*

Potomci lidí (2006)

Potomkovia ľudí je film, ktorý má tu vlastnosť, že vás vtiahne a už nepustí. Od Matrixu (možno aj sčasti Cypher) úchvatná "jazda", do ktorej upadnete ako do kómy.

Znamení (2002)

Dokonalý kinový zážitok. Všetko som prežíval s rodinkou. Dobíjanie do zadebneného domu - neskutočná atmosféra a úchvatný soundtrack. Scenár obsahuje zopár naozaj krásnych diskusií o živote a viere.

Dekalog (1989) (seriál)

Najkomplexnejšie premyslený a duchovne naplnený seriál, ktorý presahuje čas aj priestor svojimi myšlienkami, ktoré sa opierajú o Dekalóg.

Cesta do fantazie (2001)

"Jedine deti vedia, čo hľadajú" - Exupéry. Aj Miyazaki to vie :)

Gladiátor (2000)

Nádhera - ten pocit na konci. Asi najlepší R. Scott, (Votrelcov nevynímajúc). Spojili sa tu elementy, ktoré maximálne zapadli do koncepcie a navzájom vytvorili majstrovský film - režisér, herci (R. Crowe a J. Phoenix !), úžasná hudba a veru aj (ten gýčový) scenár.