Chaplin (1992)

Perfektní film o příběhu muže, který se prakticky z ničeho vypracoval až na samotný vrchol a stal se legendou, kterou lidé milují dodnes. To, a mnohem víc, je Charlie Chaplin. A Robert Downey Jr. v této roli ukázal svůj talent naplno. Vážně jsem si občas nebyl jistý, jestli je na plátně Chaplin nebo Downey, který měl za tuhle roli Oscara bez debat dostat.

Kurt Cobain: Montage of Heck (2015)

Dokonalý dokument, úžasná animace, vizuální stránka filmu naprosto úchvatná a remixy/covery skladeb All Apologies, Sappy a Smells Like Teen Spirit ještě více dechberoucí. Nejde o dokument o Nirvaně, ale o intimní pohled do Kurtova života. Člověk, který nezná fakta bude pravděpodobně zmaten, protože film je cílen spíše na fanoušky než na široké publikum. Spousta věcí chybí, nebo je vyjádřena jen obrazem. Každopádně na mě film neuvěřitelně emočně zapůsobil. Velice komorní záležitost. Otázkou je, co by na tohle řekl sám Kurt…

Divoké historky (2014)

Film, který se neštítí dovést zpočátku banální situace do vypjatého konce a i přes občasnou přehnanost vám stále hlodá v hlavě ta myšlenka, že zase není tak daleko od reality.

Batman vs. Robin (2015)

"Now, I'm only gonna say this once, you sons of bitches. Get the hell out of my cave." Parádní akce, zajímavý příběh a Alfred s brokovnicí. Jenom by se Soví tribunál možná dal využít více a lépe.

Batmanův syn (2014)

Skvělá akce, zajímavý příběh a na animovaného Batmana i dost brutální. Skvělý film podle skvělého komiksu, kterými se však neřídí úplně přesně.

Batman: Útok na Arkham (2014)

Byl jsem skeptický k tomu, jak bude fungovat příběh o Batmanovi z pohledu druhé strany. Obavy se však rychle rozplynuly a tahle akční jízda mě neuvěřitelně bavila. Příběh zasazený do Arkham univerza perfektně kombinuje skvělou animaci, hudbu, brutální akci a dospělý humor. Tenhle styl DC skvěle sedí a doufám, že v něm budou pokračovat. Arkham univerzum totiž nabízí prostor mnoha zajímavým příběhům.

The Graham Norton Show (2007) (pořad)

Skvělí hosté, super atmosféra a hromada zábavy. To, že jsou všichni hosté zpovídáni současně dává někdy vzniknout parádním situacím. Graham Norton je jeden z nejlepších moderátorů, neuvěřitelně charismatický a zábavný.

Conan (2010) (pořad)

Conan je jeden z nejzábavnějších lidí na světě, ať už jde o trollení celebrit nebo o recenzování her, Conan vždycky pobaví.

Top Gear 2010 (2002) (pořad)

Clarkson, May a Hammond – tři nejlepší moderátoři na světě v tom nejlepším pořadu na světě. Výhodou Top Gearu je, že na něj můžete koukat i když vás auta moc neberou, protože tady jde o tu show, o britský humor a bezchybný vizuál. Speciály pak patří k tomu nejlepšímu. Byla to nezapomenutelná a neskutečná jízda!

Kód Enigmy (2014)

Benedictovi role géniů-podivínů (Sherlock) neuvěřitelně sednou. Jeho vynikající herecký výkon je zkrátka dechberoucí. Film má skvělý styl vyprávění, hudbu a hlavně scénář. Chybí mu však nějaké lepší finální vyvrcholení. Posledních deset minut se mi zdá celkem uspěchaných a rozhodně by pár scén navíc nebylo na škodu. The Imitation Game je přesto jeden z nejlepších filmů roku.